Klausydamasis širdies balso

Dėl širdies
Gabija išėjo iš kabineto, pamatė, kad lifto durys atsidarė, ir žmonės ėjo į vidų.

— Palaukite! — sušuko ji ir nubėgo link liftų.

Darbo dienos pabaigoje, kaip ir rytais, pasigauti liftą buvo sunku. Gabija įšoko į kabiną paskutinę akimirką, truputį pastūmėdama kitus. Ji turėjo prisiglausti prie vyro, stovėjusio priešais, kad durys už jos užsidarytų.

— Atsiprašau, — pasakė ji ir nusisuko, nes kitaip vyro smakras liestų jos kaktą. Jam maloniai kvepėjo kvepalais.

— Nieko tokio.

Jie taip ir keliavo iki pirmo aukšto, glaudžiai prisiglaudę vienas prie kito.

Galiausiai liftas sustojo, durys atsidarė. Gabija išlipo atsitraukdama. Vyras išėjo paskui, palaikydamas ją už rankos, kad ji nesusimautų, ir nuviliodamas į šoną, nes kiti žmonės galėjo pastumti. Tai atrodė kaip šokis. Gabija nespėjo atsikvėpti ir padėkoti, kai šalia atsirado jos draugė Lina.

— Namo? Galiu pavežti.

Gabija nesusikoncentravo, taip ir neįsižiūrėjusi į vyrą ir nepadėkojusi jam.

— Ne, nueisiu pėsčiomis, truputį pavaikščiosiu.

Jos išėjo į gatvę. Lyjo smulkus lietus, žmonės ėjo pro šalį su skėčiais.

— Lyja. Palauk čia, aš parvažiuosiu mašina.

— Lin, ačiū, bet nueisiu pėsčiomis. — Gabija iš rankinės išsitraukė skėtį.

— Na, jei nenori, tavo reikalas, — pasakė Lina ir įtariai pažiūrėjo į draugę.

Gabija atsisveikino, atidarė skėtį ir įsiliejo į „be mašinų“ kolegų būrį, skubėjusį namo. Ji norėjo būti viena, pagalvoti, ir, tiesą sakant, namai jos nestraukė.

Skėtis trukdė mąstyti, atitraukdamas dėmesį. Reikėjo vengti kitų praeivių skėčių ir nepataikyti į kažką savuoju. Gabija uždarė skėtį ir įdėjo į rankinę. Medžiuose ir krūmuose pūšavo pumpurai, vietomis jau kyšojo švelnūs jauni lapeliai. Naujų lapų atsiradimo akimirka tokia trumpa, kad norėjosi ją įsiminti.

Gabija ėjo ir galvojo, kaip taip atsitiko, kad ji vėl klydo, atsidūrė ne ten ir ne su tuo? Ne gyvenamosios vietos prasme, o ryšiuose. Ji gyveno bute, kurį paveldėjo iš močiutės. Nereikėjo mokėti paskolos. Būtent butas ir traukė prie jos ne tuos vyrus. Gabija tai suprato tik per vėlą.

Ir todėl vilkino laiką, ėjo pėsčiomis, tik kad kuo ilgiau negrįžtų namo, kur ją laukė Dovydas. O tiksliau — vakarienė, kurią ji jam paruoš. O viskas prasidėjo taip gražiai…

***

Ji ir mama gyveno vienos. Tėtis išėjo iš šeimos, kai Gabijai buvo devyneri. Kai ji mokėsi dešimtoje klasėje, mama vėl ištekėjo. Bute atsirado svetimas vyras, o Gabija buvo įpratusi vaikščioti po namą šortais ir topu. Mama jai pareiškė, kad ne kaip pasirodyti prieš suaugusį vyrą pusnuogė, ir paprašė rengtis padoriau. Gabija ir taip jo nerimavo, o dabar visai stengdavosi neišeiti iš savo kambario be reikalo. Problemą išsprendė močiutė, pasiūlydama Gabijai pas ją apsigyventi, kad „jaunieji“ priprastų vienas prie kito. Visiems tai tiko.

Gabija mokėsi pirmame universiteto kurse, kai močiutė mirė, ir ji liko viena. Universitete jai patiko Tadas. Merginos jam neleido praeiti. Šansų, kad sportiškasPasimatymas su kavinėje po kelis mėnesius baigėsi vestuvėmis, o po metų Gabija ir Tomas sutiko savo pirmąjį kūdikį, pagaliau radę tikrąją laimę vienas kitame.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seven − one =

Klausydamasis širdies balso