„Kodėl turėčiau jums dėkoti? Juk tai jūsų anūkės!“ – anyta sugriovė viską, ką gero turėjome

Sek, pasakysiu tau vieną istoriją. Mano vardas Danutė Petrauskienė, man šešiasdešimt dveji metai, gyvenu Kaune. Turiu vieną sūnų – Andrių. Prieš keletą metų jis vedė Gabrielę. Mergina iš pažiūros gera, iš padorios šeimos. Kaip motina, stengiausi nesikišti – jie turi savo šeimą, savo taisykles, savo rūpesčius. Iš pradžių su Gabriele susitikdavom tik šventėmis. Neprikišdavausi, nedaviau nepageidaujamų patarimų. Tiesiog džiaugiausi, kad mano sūnus laimingas.

Kai gimė pirmoji jų dukrelė, Austėja, pati pasiūliau pagalbos. Pamenu, kaip Gabrielė atrodė pavargusi, su mėlynėmis po akimis. Ateidavau po darbo ir sėdėdavau su mažute, kad jauna mama bent truputį pailsėtų. Gabrielė neprašė – aš pati pasisiūliau. Man nesunku, juk tai mano anūkė, mano kraujas.

Gabrielės mama, beje, nuo pat pradžių neskubėjo padėti. Užeidavo kartą y keletą mėnesių, atnešdavo dėžiolę saldainių ir išeldavo po valandos. Nei sauskelnių, nei rūpesčių, nei nemiegotų naktų. Bet aš nepasakiau nė žodžio, kad nesupyktų su Gabrielė. Galvojau – gal žmogus negali, gal sveikata neleidžia, gal darbas. Kentėjau.

Kai gimė antroji mergaitė, Gabija, tapo dar sunkiau. Gabrielė jau nebesitvarkė, ypač pastaraisiais nėštumo mėnesiais. Tada aš jau beveik kiekvieną dieną būdavau pas juos – vaikščiojau su Austėja, gamindavau, plaudavau indus, lyginau vaikiškus drabužius. O tada… tada jie paprašė neūžmojo dalyko.

Gabrielė turėjo grįžti iš motinystės atostogų. O vaikų palikti nebuvo kam. O žinai, ką jie sugalvojo? Paprašė, kad paimčiau savo lėšomis atostogas – „į motinystę“, kaip Gabrielė pasakė – kad sėdėčiau su vaikais, kol jie dirbs. Iš pradžių atsisakiau. Bet Andrius, mano sūnus, taip maldavo, kad širdis neišlaikė. Ir sutikau.

Visus metus prižiūrėjau anūkes. Kartais atveždavo sukarščiavusias – su karščiavimu, su kosuliu. Naktimis nemiegodavau, dienomis žaisdavau, maitindavau, vedžiodavau pasivaikščioti, skalbdavau, gydydavau. Maistui išleisdavau savo pinigus. Į vaistinę bėgdavau pati. Taip pavargau… Bet vis tiek tebedaviau pagalbos, nes galvojau: šeima – tai kai visi vieni kitiems padeda.

Neseniai užsiminiau apie remontą. Mano butas jau seniai reikalauja atnaujinimo – lubos byra, tapetai atsiklijavo. Paprašiau Andriaus su Gabrielę truputėlį padėti – ne visą sumą, bent dalį. Ir išgirdau:
„Mamyt, mes turime du vaikus, negalime. Pinigų neužtenka.“
O aš nebetvarkiau:
„Aš juk visus metus jums padėjau, savo lėšomis jūsų vaikus maitinau! Gal bent dabar šiek tiek padėtumėt?“

Tada Gabrielė nustebusi pažvelgė į mane ir tarė:
„O iš vis kodėl aš turėčiau jums už tai padėkoti? Juk tai jūsų anūkės. Jūs turėjote taip daryti!“

Tarsi ietimi peršovė. Stovėjau, negalėdama patikėti savo ausims. O Gabrielės mama, ta, kuri visada stovėjo šalin – ji gi ne močiutė? Kodėl niekas jai nepaprašo, kad ji nepadėjo?

Tą dieną priėmiau sprendimą. Nebebūsiu jiems „numatyta auklė“. nebeimsiu vaikų, kai jie susirgs. Nebevirsiu sriubų, neskalbinsu kojinių ir neskaitysiu pasakų iki vidurnakčio. Aš – močiutė, o ne namų tvarkytoja. Aš irgi žmogus. Turiu savo poreikius, savo norų.

Dabar matau anūkes tik tada, kada noriu. Sūnus, žinoma, vėliau atėjo, atsiprašė, sakė, kad Gabrielė neteisingai išsireiškė, kad užsidegino. Bet jau… Tai nesvarbu. Man užteko.

Pats sutaupysiu remontui. Tebūnie dabar patys susitvarko. Tikiuosi, kad vieną dieną Gabrielė supras, kad padėka – tai ne silpnumas. Tai pagarba. O be pagarbos – nėra šeimos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

16 − 3 =

„Kodėl turėčiau jums dėkoti? Juk tai jūsų anūkės!“ – anyta sugriovė viską, ką gero turėjome