Košmaras baigėsi, kai išdrįsau išvyti tinginį vyrą ir jo įžūlią motiną.

Košmaras baigėsi tą dieną, kai ryžausi išvaryti tinginį vyrą ir jo nedorą motiną.

Rugutės giminėje, kaip pasakojo jos mama, niekas niekada nesiskyrė. Ištekėjai – tai tik tavo sprendimas, niekas teismo įsakymu tavęs nepriversė tekėti. Ir jų šeimoje skyrybos buvo visiškai nepriimtinos, taip jau buvo susiklostę.

Taip mano ir jos mama, ji daugelį metų jai kartojo tai dar jaunystėje, kai ši rinkosi sužadėtinį iš bendraklasių. Vėliau Rugutė suaugo ir ištekėjo.

Kai mergina atsidūrė sunkioje situacijoje, giminaičiai, savaime suprantama, kaip ir tikėjosi, ėmė vyro pusę. Juk jis kaip tik ir nenorėjo skyrybų. Jam buvo labai patogu gyventi su žmona kaip su tarnu. O iš savo šeimos ji nesulaukė jokios paramos.

Vienas patarimas buvo – kentėk. Mama net nuėjo pas būrėją. Ir ši atsakė, kad jei dukra išsiskirs, visą giminę ištiks prakeiksmas.

Žinoma, negalima kaltinti giminaičių, kad jai pasitaikė netikras vyras, o paprastas tinginys, kuris dar ir sėkmingai manipuliavo ja keletą metų, spaudė jausmus. Būtent Rugutė pasirinko Vytą.

Tuo metu mergina tiesiog vaikščiojo su rožiniais akiniais. O Vytas buvo jai tikras vyras, herojus, prie kurio norėjosi pulti į glėbį. Ir štai, rožiniai akiniai subyrėjo, kaip įprasta tokiais atvejais, į šukes. Suvokti tikrovę buvo sunku.

Po šešių mėnesių gyvenimo su savo Vytuku ji pamatė, koks jis yra iš tikrųjų. Pasirodo, jis nebuvo „namų žmogus“, kaip kažkada parašė pažinčių svetainės anketoje, o tiesiog labai tingus. Jo ištikimi draugai buvo alus ir televizorius, kartais kompiuteris ir kokios nors šaudynės. Jis mėgo praleisti laiką socialiniuose tinkluose.

Tačiau Rugutei buvo sunku patikėti, kad vyras pasikeitė. Juk iš pradžių jis kėlė jai stiprias emocijas ir didelę aistrą. O dabar daugiau norisi duoti jam su šlepute per galvą ir versti dirbti, bent kiek stengtis.

Kadangi ji yra tikinti, iš pradžių nusprendė eiti į bažnyčią. Ten, tarp ikonų ir tikinčiųjų, Rugutė tikėjosi rasti bent jau kunigo paramą.

O jis, išgirdęs jos nepasitenkinimą vyru, atsakė, kad jei išsiskirs, tai bus didelė nuodėmė, juk su sutuoktiniu galima skirtis tik dėl jo neištikimybės. Juk jis nemuša, negeria, nesikeikia, į kairę neina. Ko dar reikia laimei?

Tada Vytas neteko darbo. Tai buvo pirmas rimtas smūgis šeimai. Vaikų jie dar neturėjo, todėl Rugutei teko stoti į darbą. O tada ji nustojo lankytis grožio salonuose – juk pinigai buvo riboti. Šeima nebeužsisakydavo maisto į namus – teko gaminti savarankiškai.

Visa buitis buvo jos pečiuose, šeimos išlaikymas taip pat. Grįžusi po pamainos, kur dirbo slaugytoja, ji matydavo tik jį tingiai gulintį ant sofos.

Vytas kartais apsimesdavo, kad ieško darbo. Iš pradžių eidavo į pokalbius, o paskui visai pradėjo surasti priežastis, kodėl neiti pagal jos pateiktą naują darbo pasiūlymą – darbą jam ėmė ieškoti žmona.

Tai grafikas netinka, tai jis nori įsidarbinti vadovaujančioje pozicijoje, o ne dirbti paprastu darbuotoju. Kartą net užsipuolė.

– Aš su aukštuoju išsilavinimu, o, tavo manymu, turėčiau dirbti kasininku prekybos centre? Tai ir būtų visas mano gyvenimo prasmė? Negi taip sunku paremti sergantį vyrą?

Tada jis ėmė manipuliuoti. Tai buvo antras smūgis šeimai. Mergina nebegalėjo pažvelgti į save veidrodyje – be šukuosenos, be makiažo, lakas ant nagų nusilapęs. Ji taip save apleido, kad buvo jau gėda.

Bet nieko negalėjo padaryti, nes grožio salonai jiems jau nebuvo įkandami. Net pas kirpėją Vytas jos neleido, sakydamas, kad nėra pinigų. Nors pinigus į namus nešė ji, juos vis paimdavo ir tvarkydavosi jis pats.

Jo manipuliacijos buvo tokios: Vytas pradėjo sirgti. Iš pradžių durėjo šoną, tada užgniaužė širdį, svaigo galva. O tai buvo dingstis neieškoti darbo, o pagulėti ant sofos. Pasiekė tai, kad nebuvo ką valgyti. O už butą nemokėjo jau pusmetį.

Kartu pradėjo vaikščioti pas gydytojus ir išleido visas Rugutės santaupas konsultacijoms. Tačiau specialistai nieko nerado. Jie sakė, kad Vyto sveikata tokia gera, kad galėtų į kosmosą skristi.

– Bet jis negali dirbti, blogai jaučiasi, – mergina pasakė kartą gydytojui.

– Jūsų vyras sveikas, nematau nieko blogo jo rodmenyse, – atsakė gydytoja Laimute.

Vyras tęsė dienas ant sofos, o žmona darbe. Namuose netvarka, drabužiai išsibarstę, pusmečio dulkės ant lentynų, nes teko stoti į antrą darbą. O jis nė nemirktelėjo – vis sirguliavo ir sirguliavo. Kartkartėmis šūkteldavo jai manipuliacijas.

– Tuoj tuoj mirsiu!

O Rugutė pavargo. Jai taip atsibodo, kad jau nebuvo jėgų po pamainos įsėsti į sofą. Po darbo ligoninėje turėdavo pusvalandį poilsio namuose ir valgymo, o po to eidavo į papildomą darbą – leido injekcijas namuose.

Ši visa diena jos išvargo, o be to vyras, kuris jau pelėsis apaugęs, gulėdamas ant sofos, nebekeldavo jokio noro. Ji nebesijautė moterimi.

Kartą pažvelgė į save veidrodyje – gi pilka pelė. Ant Vyto žmonos tuo metu kabojo kažkokia išsitempusi pilka megztinis. Akys išblukusios, paakyse mėlynės, plaukai po eilinio maisto ruošos susivėlę, jokių papuošalų.

O dar tas antsvoris, kuris kėlė kompleksus. Ji savęs neatpažino. Kadaise nuostabi gulbė-žuvelė virto bjauriuoju ančiuku. Grožio salonams, kur ji kadaise nuolat lankydavosi, nebuvo nė cento.

Praėjo ketvirti metai po vestuvių, o ji manė, kad su Vytu išgyveno ne mažiau 20 metų – taip greitai ji nustojo matyti savyje moterį. O dar jo motina kėlė rūpesčių. Vytas, užuot pakėlęs penktąjį tašką nuo sofos, ėmė jos prašyti pagalbos.

– Rugute, ateisiu jums padėti, – pasakė telefonu Jana.

– Tik tik to man ir trūksta, – pagalvojo Rugutė.

Jana ėmė dažnai lankytis, nes vyras jai davė raktus nuo buto. Iš pradžių tai atrodė kaip bent kažkoks išeities būdas, nes namuose pradėjo kvepėti kepiniais, virtuvės grindys tapo švaresnės.

Pirmą kartą Rugutei kilo įtarimai dėl uošvės elgesio, kai ji parodė į apatinius, sakydama, kad jie tokie nešvarūs, jog neišsiskalbs. Merginai buvo nemalonu, kad uošvė naršo po asmeninius apatinius, tai toks intymus reikalas. Ji nebuvo nevalyva, tiesiog daug dirbo.

Trečias smūgis šeimai buvo, kai Vytas pradėjo savo verslą. Ji, kvailutė, patikėjo jo žodžiais, kad netrukus praturtės, ir paėmė paskolą. Jis atidarė kepyklėlę. Tuo metu kažkuriuo momentu kepimo įranga perdegė, reikėjo imti antrą paskolą. Bet ji atsisakė.

Tada Vytas pardavė verslą. Jie buvo visi skolose. Matyt, mergina tiesiog nustojo gerbti save, jei nuolat ėmė paskolas vyro norams ir pati jas mokėjo.

– Jums reikia turėti vaikų, – varė į galvą uošvė.

O Rugutė nenorėjo, nes su Vytu ateities tiesiog nebuvo. Po kito konflikto su uošvė dėl nešvarių kelnių ji nuėjo pas draugę į svečius. Rasa labai džiaugėsi pamačiusi savo draugę.

Pagaliau Rugutė atrado paramą. Jos dėl kažkokios mažos priežasties tada nebesikalbėjo, o dabar jų stalo jau nebuvo galima atplėšti – kelias valandas kalbėjosi.

Į virtuvę tuo metu retkarčiais užsukdavo draugės vyras: tai indus už jas išplautų, tai grindis nusišluotų. Mergina buvo šoke nuo to, ką pamatė.

– Tavo brangusis pats plauna indus? – tyliai paklausė ji draugės.

– O ką čia stebėtis, juk jis, kaip ir aš, turi dvi rankas ir dvi kojas, jis mano švaruolis – atsakė Rasa draugiškai.

Jau eidama namo, Rugutė sukosi mintyse jų pokalbį su Rasa, vyro požiūris į ją negalėjo nedžiuginti. Ji tyliu pavydu pavydėjo draugei.

Jai mama visada sakė, kad namų ruoša turi užsiimti moteris. Ji visada manė, kad tai normalu. Bet juk moteris tokiu atveju dirbti neturėtų. Tačiau čia jau nieko nepakeisi.

Susitikimas su drauge daug ką jos sąmonėje pakeitė. Jos pradėjo susitikti dažniau. Pasirodė, kad jos vyras dar ir darba dirba, o ne tik namų ruoša užsiima.

Tada ji pagalvojo, kad pati nėra niekuo prastesnė. Vyrui šį kartą į voką įdėjo mažiau pinigų nei įprastai, melavo, kad atlyginimą sumažino, o injekcijas ir lašelines kol kas niekas nepaprašė. Pagaliau sukaupusi pinigų apsilankė pas stilistą. Su juo kartu pasirinkome madingus drabužius pagal figūrą.

Dar ji apsilankė grožio salone, jai atliko visą procedūrų kompleksą – nuo kirpimo iki manikiūro. Žiūrėjo tada į veidrodį ir neatpažino jaunos moters savo atspindyje.

– Jums labai tinka, – pasakė stilistas Artūras.

Tada jos akyse jis pastebėjo tikrą susidomėjimą. Nors Artūras turėjo merginą, Rugutė suprato, kad gali patikti vyrams. Tą dieną susižavėjo ja ir kaimynas iš laiptinės. Kai ji atidarė duris, jis išėjo pasivaikščioti su šuniu ir pasakė jai komplimentą.

Ir štai ji, stovėdama prieš veidrodį savo namuose tą dieną, apžvelgė save ir susitvarkė plaukus. Vyras išėjo su susiglamžiusiomis pižamomis, jo žandikaulis beveik atvipo nuo jos išvaizdos. Pasakęs komplimentą, ėjo kažkodėl tvarkyti sofos.

Ir kitą dieną sėdo prie kompiuterio. Ji pagalvojo, kad jis vėl žais. Bet ne. Po kurio laiko išėjo į darbą ir net gavo pirmą atlyginimą. Tačiau jai buvo vis tiek. Ji taip išvargo per šiuos metus su juo, kad jau nebegalėjo jo atleisti. Ketveri metai nuėjo veltui. Tada ji jau pateikė dokumentus skyryboms.

Vytas, žinoma, buvo prieš, ir visa Rugutės šeima jį palaikė. Uošvė surengė skandalą.

– Vyras dienų dienom dirba, o ji tik po grožio salonus bėgioja, – šaukė ant merginos uošvė.

Bet ji jau tiek buvo atsiribojusi, kad vieną gražią dieną pasakė tiek jam, tiek jo motinai, kad metas palikti butą. Tik tada uošvė nutilo, prisiminė, kad butas juk martelės, ir ji jame šeimininkė.

Kodėl Rugutė tiek laiko delsdavo su skyrybomis, pati nesuprato. Galbūt nebesijautė moterimi. Jos savivertė buvo labai žema, todėl bijojo nutraukti šiuos santykius.

– Dabar suprantu, kad daugelyje šeimų egzistuoja stereotipai, kurie pačios šeimos ir griauna. Pavyzdžiui, kad tik moteris turi užsiimti namais. Bijojau įsivaizduoti, kas būtų, jei mes su Vytu būtume turėję vaikų. Išsiskyrėme greitai, sukauptą turtą irgi greitai pasidalinome.

Džiaugiausi, kad šioje situacijoje man buvo lengva išsiskirti su vyru, nes turėjau savo butą, gerą darbo vietą, papildomas darbas, – diktuoja balso žinutę draugei.

– Košmaras baigėsi tą dieną, kai ryžausi išvaryti tinginį vyrą ir jo klykiančią motiną, – pripažino mergina vėliau draugei.

– O kaip susipažinai su Alekseju? – neatstojo draugė.

– Po skyrybų pagaliau atsidusau lengviau. Užsirašiau į sporto klubą ir jau iki vasaros vaikščiojau pliaže su nauju maudymosi kostiumėliu. Gulinėjau ir deginausi. Pro šalį ėjo vyras ir pamerkė man akį. Aš nusišypsojau, ir mes pradėjo kalbėtis apie gyvenimą. Pasirodo, jo situacija buvo panaši, tik atvirkščiai – buvo tinginti žmona. Jis užrašė telefono numerį. O man buvo malonu, kad pagaliau kas nors atkreipė į mane dėmesį.

Paskambino man tada, kai apie jį pamiršau. Pakvietė į pasimatymą. Prisimeni, tu dar skolini savo rankinę ir batus? Su jais buvau nepakartojama! Mūsų santykiai vystosi lėtai, nes dabar tiesiog sunku pasitikėti vyrais. Bet svarbiausia, kad košmaras liko praeityje.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

ten − five =

Košmaras baigėsi, kai išdrįsau išvyti tinginį vyrą ir jo įžūlią motiną.