„Persikraustymas virto skyrybomis“
– Kas tau galvoje sukasi, Daina! – suriko Andrius, mosuodamas rankomis. – Kur aš dėsiu savo garažą? Įrankius? Ten pusė mano gyvenimo!
– O kur aš dėsiu savo darbą? – lygiai taip pat garsiai atsakė Daina, stovėdama patalpos viduryje, kurią užgriozdė dėžės. – Dvidešimt metų vienoje įmonėje! Mane ten žino, vertina!
– Taigi rasi kitą darbą! Klaipėdoje oras šiltesnis, žmonės malonesni, viskas pigiau!
– Taip, būnant penkiasdešimt! – Daina kartiškai nusijuokė. – Visai išprotėjai, Andriau!
Jų sūnus Tomas sėdėjo ant sofos ir tylomis stebėjo tėvų ginčą. Jam buvo trisdešimt dveji, bet tokiose akimirkose jis jautėsi kaip vaikas, kuris turi rinktis tarp mamos ir tėčio.
– Tomai, – atsigręžė Daina, – pasakyk tėvui, kad normalūs žmonės mūsų amžiaus niekur nesikrausto!
– Mam, į tai mane neįtrauk, – pavargęs tarė Tomas. – Tai jūsų reikalas.
– Koks čia mūsų reikalas! – užsiveržė Andrius. – Šeima turi priimti sprendimus kartu! O tu, Dainute, kaip siena stovi! Nė žingsnio atgal!
Daina atsisėdo ant sofos krašto ir pridengė veidą delnais. Jai buvo penkiasdešimt ketveri, o per pastarąjį mėnesį ji paseno bent penkeriais metais. Visa tai prasidėjo tą dieną, kai Andrius grįžo namo su kibirkštimis akyse ir paskelbė, kad jo pusbrolis juos kviečia persikelti į Klaipėdą.
– Įsivaizduoji, Dainele, – kalbėjo jis tada, vaikščiodamas po virtuvę, – Raimondas ten nusipirko didelį namą. Sakė, vietos daug, galime pas gyventi, kol susirasim savo būstą. O oras ten koks! Jūra šalia! Vaisiai patys!
Tada Daina tik linktelėjo ir galvojo, kad tai viena iš vyro fantazijų. Andrius dažnai užsidegdavo naujomis idėjomis – ar bitininkystės, ar sodybos pirkti. Bet po savaitės užgesdavo ir pamiršdavo.
Tačiau šį kartą viskas pasirodė rimta.
– Dainute, jau bilietus nusipirkau, – tarė Andrius, įžengdamas į virtuvę. – Po dviejų dienų važiuojame žiūrėti.
– Kokius bilietus? Kur žiūrėti? – nesuprato Daina, maišydama sriubą.
– Į Klaipėdą! Pas Raimondą! Jis mums rūpį parinko šalia savęs. Sakė, savininkai parduoda nebrangiai.
Daina išjungė viryklę ir atsisuko į vyrą.
– Andriau, apie ką tu kalbi? Koks namas? Kokia Klaipėda?
– Na, kaip kokia! – nustebo jis. – Juk kalbėjom! Tu pati sakiai, kad nebūtų bloga pakeisti aplinką!
– Kai aš taip sakiau?
– Pamini, praeitą mėnesį skundėDaina ilgai žiūrėjo į nuotraukas, kuriose švietė saulė, o jai patamsojo šaltas Vilniaus lietus, ir suprato, kad kartais meilė nebūna pakankama, kai dviširdiškumas tampa tyčia.