Vardu Lina Juozapaitė, gyvenu ramiame rajone, Vilniaus pakraštyje. Visi čia vieni kitus pažįsta, ypač senelius. Ir vienas toks buvo pas mus – Jonas Stasys. Jam neseniai sukako aštuoniasdešimt dveji, bet atrodė gaivus, nepaisant liesos ir sulenktos nugaros. Kiekvieną rytą jis užveddavo savo seną „Volgą“ ir važiuodavo į miestą – arba paimti pensijos, arba į vaistinę, arba į turgų. Netgi turėjo gyvenimo draugę – Margaritą Jonaitę, dvejais dešimtmečiais jaunesnę, energingą, tvarkingą, su šiltais akimis. Jie vakarais pasivaikščiodavo, susikibę už rankų, lyg moksleiviai pirmame pasimatyme. Mes su kaimynais žiūrėdavom į juos su švelniu pavyduliu.
Bet vieną dieną pas Joną Stasį atvyko anūkas. Atvažiavo iš kaimo netoli Kauno – Aleksas. Iš pažiūros kuklus vaikinas, dvidešimt septynerių, mandagus, net šiek tiek drovus. Pasakojo, kad kaime darbo nėra, gyventi neįmanoma, ir paprašė pas senį apsistoti laikinai. Sakė, kai suras darbą – iškart pasiims nuomojamą butą ir parsiveš nuotaką. Jonas Stasys nė sekundės nesvarstė – įleido. Juk kraujas, kaip nepagelbėti?
Iš pradžių viskas buvo gerai: Aleksas bėgiojo po pokalbius, bandė susirasti darbą. Senis padėdavo kuo galėdavo – maitino, rengdavo, net kišenpinigių duodavo. Margarita turėjo mažiau dėmesio – visos lėšos eidavo jaunajam. Ji tik atsidusdavo, bet suprato: šeima yra šeima.
Praėjo du mėnesiai. Darbas anūko nelabai domino – senio pensija pasirodė gana dosni. Pinigų užteko viskam: ir cigaretėms, ir taksi, ir vakarelių su draugais. Tik ta pati kaimo nuotaka skambindavo beveik kiekvieną vakarą: „Kada gi mane parsiveši į miestą?“ Tuomet Aleksas apsisprendė – įsidarbino prekybos centre sargu ir gavo pirmąją algą.
Bet neilgam užteko jo sąžiningumo. Jis priėjo prie senio ir paširdžiu tonu tarė: „Seneli, noriu oficialiai su tavimi gyventi. Sutvarkykime laikiną registraciją, ir kad viskas pagal įstatymus, pasirašyk man porą popierių dėl buto. Aš už jį mokėsiu, viskas kaip žmonėms“. Jonas Stasys, į nieką detaliai neįsigeisdamas, pasirašė.
Po savaitės į butą įsikėlė Jolita – ta pati nuotaka. Jauna, su manikiūru ir išrankia žvilgsniu. Netrukus pora paskelbė Jonui Stasys, kad butas dabar jų. Paaiškėjo, jis pasirašė dovanos sutartį. Senis išblyško. Jį drebinėjo iš siaubo ir užgaulio. Negalėjo patikėti, kad jo kraujas galėjo taip apgauti.
Jaunuoliai nelaikė ilgo. Siūlė seniui ir Margaritai persikelti į seną namą kaime, „gryname ore“, sakė, jiems bus geriau. Bet moteris pasirodė ne ta, kuria atrodė. Margarita Jonaitė daug metų dirbo televizijoje, pažinojo žurnalistų, advokatų ir įtakingų žmonių. Ji sukėlė tokį triukšmą, kad situacija pateko į žinias.
Kai kaimynai sužinojo tiesą, visu gatvės miniu nuėjo į policiją. Parašė pareiškimą, atvedė liudininkų, išsamiai aprašė viską, ką žinojo. Po kelių dienų prie buto durų atėjo uniformuoti vyrai. Aleksas suprato – jo apgavystė žlugo. Viešojo spaudimo akivaizdoje jis atsisakė buto, susirinko daiktus ir su Jolita pabėjo atgal į kaimą. Tik ne į savo – čia jį jau sutiko panieka. Artimieji atsisuko. Net motina pasakė, kad jo nebeDabar jis keliauja iš kaimo į kaimą, žiūrėdamas žemės sklypus pardavinėjamus, bet niekas nebenori su juo kalbėti.