Laimė po suoleliu

Laimė po suoleliu

Gabija įsuko į parduotuvę po darbo. Iki Naujųjų Metų liko vos keturios dienos, o jos šaldytuvas tuščias. Nieko nespėjo. Net kalėdų eglutę dar nebuvo papuošusi.

Šaltas vėjas pūtė. Po atodrėkio šlapias sniegas sutvirtėjo ir pavirto slidžiomis duobėmis. O jai, kaip užsispyrus, buvo užsivilkusią aukštakulnius batelius. Dabar ji slankiojo mažais žingsneliais, stengdamasi nesubyrėti. Gatvės žibintai degė ne visi, kaip įprasta, ir ankstyvose žiemos sutemose kelią buvo sunku matyti. Sunkios maišelės traukė rankas ir įsirėžė į delnus. Kojų raumenys skaudėjo nuo įtemptumo. “Kodėl tiek daug prisirinkau? Spėčiau ir rytoj pusę nusipirkti”, pykosi ji.

Gabija pasiekė stotelę ir pastatė sunkius maišus ant siauro suolo. Nusitrynė sušalusius ir sutvinusius pirštus. Atsisėdo šalia maišų, leisdama pailsėti pavargusioms kojoms, sudėjo rankas į paltą. Vėjas ir čia ją pasiekė.

Ji žiūrėjo į pravažiuojančius automobilius. Įsivaizdavo, kaip malonu tokiu oru sėdėti šiltoje mašinos salone. Ilgai svajojo apie savo automobilį, bet nenorėjo imti paskolos. Dabar gailėjosi.

Į stotelį atvažiavo autobusas. Durelės atsivėrė su šnypštu, išlipo keleiviai ir išsiskirstė namo. Niekas net nepažvelgė į Gabiją.

Ji jau norėjo atsistoti, kai išgirdo dejonę. Apsidairė, bet stotelėje nieko nebuvo. Po akimirkos garsas pasikartojo visai šalia. Gabija pašoko nuo suolo. Pravažiuojančios mašinos priekinės lempos apšvietė kažką tamsaus kampe, už suolo.

Iš pradžių Gabija norėjo bėgti tolyn. Bet pagalvojo, kad iki ryto žmogaus galėtų ir nerasti, o tokiame šalčiau jis tiesiog sušaltų, ypač jei girtas.

Iš rankinės išsitraukė telefoną ir apšvietė fonele stotelės kampą. Akis iškart užkliuvo juodas paltas ir blizgantys madingi batai. Valkatos taip nedingsta.

Gabija pašvietė į veidą. Vyro blakstienos sudrebėjo, bet akies neatvėrė. Matėsi, kad jis jaunas, švarus, gerai apsirengęs. Gabija palinko arčiau, bet nefaktorėjo alkoholio kvapo.

Ei, jums blogai? Kelkitės, sušalsite.” Ji pastūmė jį per petį.

Vyras nereagavo.

Nesivarginusi ilgiau, Gabija surinko greitosios pagalbos numerį ir papasakojo situaciją.

“Laukite”, atsakė pavargęs dispečerės balsas.

Gabija paslėpė telefoną, sudėjo rankas į paltą ir susikupo kaip žvirblis. Sušalo. O ką jau kalbėti apie vyrą ant žemės? Gal bėgti? Bet nežinia, kada atvažiuos greitoji, o gerai apsirengusį vyrą galėtų apiplėšti…

Jau kaukšėjo dantimis, kai prie stotelės privažiavo greitosios pagalbos automobilis. Išlipo vyras ir moteris mėlynose uniformose.

“Štai ten, kampe”, parodyjo Gabija.

Gydytojai nusilenkė prie vyro. Prie stotelės vėl privažiavo autobusas. Iš jo išlipo du žmonės ir sustojo, smalsiai klausinėdami Gabijos, kas atsitiko.

“Pasitraukite, netrukdykite”, užrėkė gydytojas į smalsuolius.

Jis nuėjo prie mašinos ir su vairuotoju parnešė neštuvus.

“Padėkite pakelti vyrą ant neštuvų”, kreipėsi gydytojas į žiūrovus.

Tų iškart prapūtė vėjas.

“Kas jam?” nerimastingai paklausė Gabija.

“Atrodo, širdies priepuolis. Laiku jį radote, kitaip būtų sušalęs. Čia, užsirašykite savo telefono numerį. Tik tuo atveju.” Gydytojas iš traukinio kišenės ištraukė nedidelį bloknotą, pieštuką ir padavė Gabijai.

“Man daugiau nereikia? Jau ir taip sušalau, kol jūsų laukiau.” Ji grąžino bloknotą su užrašytu numeriu.

Gabija lydėjo žvilgsniu greitąją, pasiėmė maišus ir ėjo namo. Bet kojos buvo taip sušalusios, kad nesulenkė, ji nejautė kelio po savimi.

Namo ilgai atšildė sušalusias rankas po karštu vandeniu. Tik tada išsirikiavo maisto maišus. Visą vakarą prisiminė vyrą stotelėje. Galvojo, kas galėjo jam nutikti, kaip jis ten atsidūrė? Gailėjosi, kad nepaklausė, į kokią ligoninę jį nugabeno. Paskambintų ryte pasidomėti, kaip jis.

O po dviejų dienų jai paskambino iš nežinomo numerio. Už lango smarkiai snigo, dengdamas ledą gatvėse ir padarydamas pasaulį šviesesnį. Ji svyravo kelias sekundes, bet vis tiek atsiliepė.

“Gabija?” paklausė malonus vyriškas balsas.

“Taip. O kas skambina?”

“Jūs išgelbėjote mane, iškvietėte greitąją, kai gulėjau stotelėje…”

“Jūs gyvas?” nudžiugo Gabija. “Kaip jaučiatės?”

“Gerai. Skambinu padėkoti. Jūs palikote savo numerį.”

“O kas jums atsitiko?” sudominta paklausė Gabija.

Jai pasidarė nepatogu, kad pati nepaskambino į ligoninę ir nepaklausė apie jo sveikatą.

“To iškart nenupasakosi telefonou. Galėčiau užsukti pas jus, kai išrašys. Sakykite adresą.”

“Oi, ko jus, nereikia”, ėmė atsisakinėti Gabija.

Vyras tylėjo. Gabija taip pat užtruko. Ji nieko apie jį nežinojo… Vyras atsisveikino ir nutraukė ryšį. Tik tada Gabija suprato, kad nepaklausė jo vardo.

Ji susitikinėjo su vaikinu ketverius metus, du iš jų gyveno kartu. Bet jis taip ir nepasiūlė. Santykiai išseko, jie išsiskyrė. Prirejo metų, kadTik tada durų звонок pratrūko tyla, ir Gabija, drebanti nuo išgyvenimų, atidarė duris, kur ant slenksčio stovėjo tas pats vyras su šypsena veide ir švelniai pasakė: “Aš grįžau, nes supratau, kad mano laimė buvo ne po suoleliu, o čia, su tavimi”.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

nineteen − sixteen =

Laimė po suoleliu