Mano „laiminga“ šeima subyrėjo per vieną akimirką – viskas pasirodė esąs melas…
Vakar sužinojau, kad mano dešimtmetis, iš pažiūros tvirtas ir džiaugsmingas šeimos gyvenimas – tik iliuzija. Prasidėjo kaip paprasta diena, nieko neliudėjo bėdos. Kalbėjausi su savo vyru telefonu, kaip visada, aptarinėjome, ko reikia nusipirkti namo, kaip praėjo diena. Jis buvo darbe, aš – vairuodama automobilį. Baigus pokalbį, nespėjau nuspausti ragelio. Paprastai tai visada darydavo jis, bet šįkart, ironiškai, pamiršo. Ir tai pakeitė viską.
Važiavau toliau, kai staiga garsiakalbyje išgirdau jo balsą – aiškų, garsų, be triukšmų. Pasirodo, jis neuždarė telefono. O tai, ką išgirdau vėliau, smogė kaip durys širdį:
„Na, mano paukštučiai, laukėt? Šauniai. Dabar esu visas jūsų. Skriskite prie manęs!“
Aš sustingau. Ragelyje – tyla, paskui šiurpulys, keisti garsai, nė vieno moters balso, bet ir to nereikėjo. Mano moteriška bei motinška intuicija rėkė: „Jis tave apgaudinėja!“ Sugriebiau vairą, širdis plakosi ausyse. Po minutės pasukau į šalitį, sustojau ir tiesiog sėdėjau, žiūrėdama į priekinį stiklą. Pasaulis suiro. Mūsų sūnus – moksleivis, dešimt metų santuokos, namas, kurį statėm kartu, planai, svajonės, pokalbiai iki nakties – ar visa tai buvo tik fonas melui?
Visuomet maniau, kad pasitikėjimas – santuokos pagrindas. Niekad nesnėliau į jo telefoną, nekėliau tardymų, net kai jis užsiveluodavo. Buvau tikra: jis sąžiningas. Jis niekada nedavė priežasčių dvejoti. O dabar – toks niekšiškumas, ir, regis, ne atsitiktinė klaida. Skambėjo taip, tarsi tai nebūtų pirmas kartas. Nežinojau, kur bėgti, kam pasipasakoti, nuo ko pradėti. Tiesiog tyliai įjungiau posūkį ir nuvykau pas draugę.
Tą vakarą nusprendžiau: prieš kalbėdama su juo, reikia susitvarkyti. Norėjau išvengti ašarų ar skandalo. Reikėjo suvokti, kaip gyventi toliau. Užsirašiau pas psichologą. Pirma – pas vyrą. Tikėjausi objektyvumo. Bet viskas pasisuko kitaip.
Jis išklausė ir be jausmų tare:
„O gal pagalvojote, kad pati kaltė? Slaptų pokalbių klausymasis – tai įsikišimas. Telefonas ne jūsų, ir ne jums spręsti, apie ką jis kalba po pokalbio.“
Aš apstulbau. Vietoj paramos – priekaištas.
„Pamirškite. Apsimeskite, kad nieko negirdėjote. Atstatykite ryšius. Arba – skyrybos,“ tęsė jis, virsdamas popierius. „Be to, jums reikia dešimties sesijų kursą, kad pašalintumėte emocinį krūvį.“
Aš atsikėliau ir išėjau. Ne, nesiruošiau atsiprašinėti už tai, kad jis pats pamiršo užverti rageli.
Kitą dieną patekau pas moterį-psichologę. Ten viskas buvo kitaip. Ji žvelgė į mane atidžiai, švelniai, bet tvirtai pasakė:
„Jūs neturite visko atleisti, jei nesate pasiruošusi. Jūs ne žaislas. Bet turite būti pasiruošusi: jei pradėsite pokalbį, jis gali baigtis bet kaip. Net išsiskyrimu. Ar tam esate pasiruošusi?“
„Taip,“ tvirtai atsakiau. „Nenoriu gyventi iliuzijoje.“
Sekančią vakara pažvelgiau į dešimtmetį mylimo žmogaus akis ir ramiai, be ašarų, be riksmo, pasakiau:
„Viską girdėjau. Neuždarei ragėlio. Kalbėjai apie paukštučius, kurie tave laukė. Kas tai bu