Sėdėjau parke ir jaučiausi prislėgta. Šalia manęs ant suoliuko sėdėjo moteris – maždaug keturiasdešimties. Užsimezgė pokalbis. Netrukus ji, tarsi seniai ieškodama ausų, į kurias galėtų išlieti savo sielą, pradėjo pasakoti savo istoriją. Tai buvo skausmo, aklos meilės ir savęs žlugdymo istorija. Tuomet dar nežinojau, kad šis pasakojimas amžiams išliks mano atmintyje. Dabar perduodu jį jums – galbūt kažkam tai atvers akis.
Jos vardas buvo Nijolė, o kai visa ši istorija prasidėjo, jai buvo tik 23. Ką tik baigusi universitetą, perspektyvi, turinti puikią karjerą banke – pirmas darbas, pirmieji laimėjimai. Ir štai, po kelių mėnesių, į biurą atėjo jis – Povilas. Paprastas, niekuo neišsiskiriantis vyras. Bet ji sakė, kad kažkas jame traukė. Jis dažnai sėdėdavo šalia susirinkimuose, stengdavosi priartėti per firmos pietus. Jai tai patiko. Atrodė, kad tarp jų kažkas užsimezga.
Kartą per vieną renginį Povilas pasisiūlė parvežti namo kolegę, gyvenusią kaime, ir kartu pasiūlė pavedėti ir Nijolę, kad būtų išvengta nereikalingų kalbų. Pakeliui jis prisipažino, kad ji jam labai patinka. Kitą dieną jis atėjo pas ją su didžiuliu rožių puokšte. Nuo to momento prasidėjo jų romantinė istorija. Kasdien – naujos gėlės, susitikimai, žvilgsniai, prisilietimai. Nijolė buvo devintame danguje. Iki tos akimirkos…
Įmonės vakarėlis. Povilas ateina ne vienas – su moterimi. Kukli, paprasta, niekuo neišsiskirianti. Tačiau kolegos pradėjo šnabždėtis: „Tai gi jo žmona!“ Nijolės pasaulis sugriuvo. Ji išbėgo iš banketo, verkė iki aušros. Tačiau kitą dieną jis stovėjo jos tarpduryje su tulpėmis, ašaromis akyse ir atsiprašymu. Sakė, kad su žmona viskas seno, kad jie gyvena tik dėl vaiko, kad sieloje jis su Nijole.
Ir ji vėl patikėjo.
Jis prisiekė, kad paduos skyrybas. Prašė kantrybės. Laukė, kol sūnus paaugs. Tada – kol pradės eiti į mokyklą. Ir tada žmona vėl pasirodė nėščia. Jis atėjo pas Nijolę su kaltės jausmu: „Kaip gi dabar ją paliksiu, kai ji laukiasi antro vaiko?“ – maldavo palaukti dar šiek tiek. Ji laukė. Myli. Tikėjo. Kiekvieną dieną jis ateidavo, žadėdavo, kad „dar truputį“, kad viskas bus kaip ji svajoja. O tada vėl atidėdavo.
Taip tęsėsi dešimt metų. Jis ateidavo, nusinešdavo jos viltį, palikdavo jai vienišumą. Nijolės mama ne kartą bandė ją įtikinti atsimerkti. Vieną dieną, neiškentusi, ji nuvyko į Povilo tėvų namus. Ten ji pamatė „išsiskyrusį“ žentą, gulintį ant sofos, apsikabinantį jaunesnįjį sūnų ir besibučiuojantį žmoną į skruostą. Jis net nepaviršijo, kad šeima jam svetima. Tiesiog gyveno dviejose pusėse.
Nijolė buvo sugniuždyta. Jai buvo 33. Už nugaros – dešimtmečio skausmas, laukimas, pažeminimai. Gyvenimas pro šalį, o ji stovėjo pakraštyje, rankoje laikydama apgavysčių puokštę.
Bet Nijolės istorija nesibaigė tragedija. Ji rado jėgų išvykti. Amžinai. Ir vieną dieną sutiko kitą vyrą – paprastą, gerą, be gražių žodžių, bet su tyra intencija. Būdama 35 pirmą kartą tapo mama. Šiandien jos sūnui 17. Ir nors draugės jos amžiaus jau sūpuoja anūkus, Nijolė nesigaili. Ji sako: „Gimė tada, kai tikrai buvo pasiruošusi tapti motina. Myli tą, kas vertas jos meilės. Ir svarbiausia – ji atleido sau už tą aklumą.“
O Povilas? Vis dar gyvena su ta moterimi. Kartais skambina. Kartais rašo. Kartais žiūri jos istorijas socialiniuose tinkluose. Bet Nijolė daugiau neatsiliepia. Ji žino savo metų, savo širdies ir savo laimės vertę.