Laimės laukimas
Sakoma, kad laukti laimės yra geriau nei ją patirti. Nes kol lauki, tikėjimasis, svajojimas jau pats savaime suteikia džiaugsmo. O laimės akimirka – trumpa. Nespėji apsupti jos, išgėrėtis, o ji jau tampa kasdiene, įprasta. Ir tu vėl pradedi laukti…
Markui buvo viskas: butas Vilniuje, automobilis, geras darbas su gera alga, žmona – beje, labai graži. Jie draugavo nuo mokyklos laikų. Pirma meilė peraugo į šeimą nepaisant nieko.
Be to, Markas turėjo ketverių metų dukrylę Saulutę. Žmona nedirbo ir rūpinosi namuose dukterimi. Saulutę, savo saulę, paguodą ir džiaugsmą Markas mylėjo be galo.
Ko dar reikia? Gyvenk ir džiaukis. Bet žmogus yra toks – kai turi viską, norisi dar daugiau.
Su žmona jie ilgainiui susigyveno, suprato vienas kitą be žodžių, net iš tylų. Aistros nurimo, santykiai tapo sklandūs ir aiškūs.
Rytais Markas išgerdavo puošnią stiprią kavą, laukiančią ant stalo po dušo, užsidedavo išlygintas, jūros vėjeliu kvepiančias marškinius, dėkingai pabučiuodavo žmoną į skruostą ir išvažiuodavo į darbą su savo „Audi“.
Vakarais laukė skanus vakarienė. Savaitgaliais jie lankydavosi pas tėvus kainynėje, žinoma, su kepta mėsa, žiemą – čiuožė nuo kalnelių. Ne, Markas buvo dėkingas likimui. Retas žmogus gyvenime sugeba įgyti viską taip greitai ir sėkmingai. Ir vis dėlto…
Kartą į ofisą atėjo dirbti nauja darbuotoja – jauna, šviežia, su tamsiais, truputį žvairiais ir baidžiais kaip stirnos akimis. Jos vardas buvo Gabija. Gabija Virbalytė. Daina, o ne vardas. Gal jos stirnos akys, gal to vardo skambesys, gal kažko naujo ir nepaaiškinamo troškimas, o gal viskas kartu paliko ant Marko neatspausdinamą įspūdį. Jis staiga suprato, kad ji – tai, ko jis laukė. Jo širdis ją atpažino ir susižėrė iš laimės lūkesčio.
Jis nuolat susidurdavo su Gabija koridoriuose, prie kavos aparato, pietų pertraukos metu kavinėje. Jis suprato, kad tai ne atsitiktinumai – kad Gabija taip pat ieškojo su juo susitikimų. Ir Markas nusprendė jai padėti.
Kartą, atvažiavęs prie ofiso pastato, jis iš pradžių neišlipo iš mašinos, o sėdėjo ir laukė, kol išvys lengvai žengiančią Gabiją. Markas išlipo ir netikėtai susitiko su ja prie įėjimo, tarsi atsitiktinai. Jai atvėrė duris ir praleido pirmyn.
Lifte Markas vogčia ją žiūrėjo. Kartais pagaudavo Gabijos susidomėjusį žvilgsnį. Bet pasikalbėti nepaėjo – ofise dirbo daug žmonių, lifas niekada nebūdavo tuščias.
Kol kas jie važiavo į aštuntą aukštą tik dviese. Markas paklausė, ar jai patinka darbas, šnekėjo apie oras, savaitgalio planus. Ji atsakinėjo šypsodamasi ir žiūrėdama švelniai ironiškai.
Taip praėjo ruduo, atėjo žiema. Prieš pat Naujuosius buvo planuojamas koorporatyvas. Markas prie jo prisirišė didelių viltų. Juk namo nereikia skubėti, gali grįžti naktį ar net prieš aušrą. Ir tai nesukeltų priekaištų, įtarimų, pykčių.
Markas visą vakarą nesuleido Gabijos iš akių. Kai prasidėjo šokiai, jis pirmas ją pakvietė, aplenkdamas varžovus. Kai jis prigludino ją prie savęs, širdis smarkiai plakosi, o kūną apėmė drėgnas šiurpas, kaip tada, mokykloje, kai pirmą kartą šoko su klasėdra Elena, savo būsima žmona. Gabija žiūrėjo į jį savo stirnos akimis, o jų žvilgsnis Marke pažadėjo viską ir tuoj pat.
Įkaitę nuo šokio ir vyno, jie išėjo į koridorių įkvėpti gryno oro. Markas pasiūlė pabėgti iš vakarėlio. Ir Gabija be abejonės sutiko. Jie apsirengė, išbėgo į gatvę, juokdamiesi ir apsidairydami.
Apsaugos darbuotojas pavydžiai žiūrėjo jiems į pėdas. Jo nepakvietė į šventę, jis kentėjo savo poste ankštoje kambarytėje prie turneketo. O juk ir nuo jo priklausė ofiso darbas. Bet apie jį niekas neBet kai Markas grįžo namo, pamačiau, kad jo širdis liko toje tamsioje naktyje, kur jis buvo palikęs save pačią, ir nuo tos akimirkos jis niekada nebebus toks pat.