**Laukite manęs, Gabija Stanislavovna!**
Skambutis nuskambėjo, ir mokyklos koridoriai po truputį ištuštėjo. Mokytojai skirstėsi po klases, paspirdami užsilikusiems mokiniams.
Lauke šviesdavo jauna lapija, saulė kvietė į lauką. Gabija Stanislavovna sustojo prie klasės durų. Jai, kaip ir mokiniams, norėjosi viską mesti ir pasivaikščioti pavasario mieste. Ji atsiduso ir įėjo į klasę. Septintokai triukšmingai atsistojo.
— Labas rytas. Sėskitės, prašau, — tarė ji, eidama prie mokytojo stalo.
— Kas šiandien nėra? — paklausė ji, greitai peržvelgusi klasę.
Gerbėja Lina Didžiulytė atsistojo ir pasakė, kad Pauliukaitė susirgusi, o trūksta Arvygo Jonaičio. Ji visada greitai reaguodavo, nes geriausiai mokėjo anglų kalbą. Klasėje praslinko nerimastingas šnabždesys.
— Tadas, kas su Arvydu? — paklausė Gabija Stanislavovna.
Tadas Didžiulis buvo Arvydo kaimynas.
Visi mokykloje žinojo, kad Arvydo tėvas prieš metus išėjo iš kalėjimo, niekur nedirbo, gėrė ir negailestingai mušė žmoną. Sūnui taip pat tekdavo, kai jis gindavo motiną. Arvydas dažnai ateidavo į pamokas su mėlynėmis. Prieš kūno kultūrą jis į kostiuminę įeidavo paskutinis, kad vaikinai nematytų juodų randų jo kūne. Bet visi žinojo, kad tėvas palaido rankas. Kaimynas Tadas Didžiulis pasakojo.
Gabija simpatizavo Arvydui ir gailėjosi. Berniukas gražus, iš savo amžiaus išaugęs. Nesėkmingose šeimose vaikai bręsta anksti. Mokėsi gerai, viską greitai suvokdavo. Tik anglų kalba jam nesisekė, bet jis stengėsi.
Po universiteto Gabija grįžo į savo mokyklą dėstyti anglų kalbos. Norėjo palikti motiną vieną, todėl neišvyko į Vilnių, neįsidarbino privačioje mokykloje, kaip daugelis jos kursiokių.
Vyresnieji mokiniai anglų kalbą mokėsi pas patyrusią mokytoją. Gabijai teko vidurinės mokyklos klases. Iš pradžių, žinoma, jai gadindavo pamokas, bet paskui priprato ir pamilo jauną mokytoją. Rengdavosi griežtai, bet po apsimestinio rimtumo dažnai šviesdavo šilta šypsena ir linksmas žvilgsnis.
Mergaitės perėmė pradedančiosios mokytojos manieras, o berniukai savo įsimylėjimą slepė už grubumo. Nuo šių metų Gabija Stanislavovna ėmė klasės vadovavimą septintai „b“ klasei.
— Gabija Stanislavovna, vakar jo tėvas vėl prisigėrė, mušė Arvydo motiną. Rėksmus girdėjo visas namas. Naktį „greitoji“ išvežė motiną į ligoninę. Arvydas iškvietė, kai tėvas užmigo. O jie jau policiją iškvietė. Tėvą paėmė, ir Arvydą taip pat, kol suras giminaičius.
— Kaip?! — sušuko Gabija Stanislavovna ir vėl apsidairė klasėje. Nutilusiai mokiniai iš jos laukė paaiškinimų, žodžių. Ką pasakyti?
— Gerai, po pamokų aš nueisiu į policiją ir viską sužinosiu.
Klaseje praslinko palengvėjimo šnabždesys.
Gabijos akivaizdoje stovėjo trylikamečio Arvydo veidas. Kiek kartų ji klausė jo, ar reikia pagalbos, bet jis išgąstingai purtė galvą. Pamokose ji dažnai užfiksuodavo jo veriantį žvilgsnį, nuo kurio susigėdindavo, raudonuodavo ir susimaišydavo.
Klasė nutilo laukdama.
— Gerai, pradėkime… — pasakė ji apsimestinai linksmai.
Pertraukoje Gabija užsuko pas direktorę.
— Jonas Petrovich, Jonaičio byla…
— Žinau, Gabija Stanislavovna. Man jau skambino iš policijos. Kol jie ieško jo giminaičių. Jei neras, išsiųs į vaikų namus. Tėvui gresia terminas, o motinai… Kad tik išgyventų. Juk žinote, vaikų namai taip pat ne cukrus. Nežinia, kas geriau — žvėris tėvas ar užsispyrę, nemylėti paaugliai.
— Aš noriu nueiti į policiją, palaikyti jį ir viską sužinoti.
— Kaip klasės vadovė, turite teisę. Pabandykite. Bet nerekomenduoju į tai įsileisti. Mano praktikoje buvo visko. — Ji nuovargiai nuleido akis, leisdama suprasti, kad pokalbis baigtas.
Susitikimas su Arvydu Gabijai Stanislavovnai buvo leistas. Jie susitiko kambaryje su toksiškai žaliais sienomis, prastu nepatogiu baldų rinkiniu.
— Kaip su mama? — iškart paklausė Arvydas.
Gabija susimąstė. Ji visiškai nebūtų pagalvojus paklausti apie motinos būklę.
— Ji reanimacijoje. Ten neleidžia. Nesijaudink, viskas bus gerai. — Ji stengėsi kalbėti įtikinamai.
— Ar tėvą įkalins? Kad tik įkalintų, — žaibiškai sužibėjęs pykčio žvilgsniu, tarė Arvydas. Gabija nepastebėjo, kaip jis užtraukė megztinio rankovę ant riešo, slepdamas tėvo grubių pirštų pėdsakus.
— Ar tu turi giminaičių? Dėdžių, tetų, močių, senelių? — su užuojauta paklausė Gabija.
— Nežinau. Net jei ir yra, man nereikalingas niekam. Ačiū, kad atėjote, Gabija Stanislavovna, — nuo jo žvilgsnio jai šiurpulys nuėjo. — Ar galėsiu jums rašyti?
— Taip, žinoma, — atsakė ji, truputį pagalvojusi. — Nežinau, ar ten turėsi interneto prieigą, kompiuterio… Aš užsirašiau savo adresą ir telefono numerį. Paimk. — Ji įkišo sulankstytą užrašų lapą į jo ranką.
— Ačiū. Jūs gera. Jūs man patinkate. Labai. Suprantu, kad esu per jaunas jums. Bet aš užaugsiu ir grįšiu. Laukite manęs, — jis žiūrėjo į ją su nev”Tą vasarą Gabija su Arvydu ir mažąja Kotryna išsikraustė gyventi į Klaipėdą, kur jau niekas nežinojo, kad ji ne tik jo buvusi mokytoja, bet ir didžiausia jo gyvenimo meilė.”