„Mes atvažiavom, o jūsų nėra!“: Kaip vienas susitikimas su giminaičiais virto tikru skandalu
Mano vardas Laima, o gyvenu Vilniuje kartu su savo vyru Dominyku. Mūsų istorija prasidėjo prieš dvylika metų, kai atvykau į sostinę studijuoti universitete. Baigusi mokslus įsidarbinau, o netrukus likimas suteikė man susitikimą su Dominyku. Susitikinėjome apie metus, o vėliau surengėm vestuves.
Pirmuosius bendro gyvenimo metus praleidome pas jo tėvus, taupydami kiekvieną centą, kad sutaupytume nuosavam būstui. Galiausiai nusipirkome jaukų dviejų kambarių butą, tiesa, su paskola, kurią dar ilgai teks mokėti. Bet vis dėlto – tai buvo mūsų namai, mūsų mažytė tvirtovė.
Atrodė, kad svajonė išsipildė – gyvenk ir džiaukis. Tačiau kartu su nuosavu butu ant mūsų galvų nuvertė nelauktų svečių antplūdis. Giminaičiai – kas gi būtų abejojęs! – vienas paskui kitą pradėjo lankytis Vilniuje, „aplankyti mus“ ir „pamatyti miestą“. Tačiau, žinoma, niekam nekilo noro mokėti už viešbutį, juk pas mus „dvi kambariukės“, vadinasi, visiems vietos užteks…
Šį vasarą, po daugelio metų be pilno atostogų, mums su vyru pagaliau pavyko susiderinti laisvą laiką vienu metu. Seniai svajojo apie jūrą. Nusipirkome bilietus birželio 15 dienai, aš visiškai pasinėriau į ruošimąsi – lagaminai, bilietai, planai.
Ir štai, birželio 10 dieną, man paskambino mano pusseserė Rūta. Tokia džiaugsminga:
„Laima, mes čia pagalvojom ir nusprendėm: birželio 20 dieną atvažiuojam pas tave visa šeima! Aš, vyras ir sūnus! Atversi duris?“
Aklinai sustojau, o po to ramiai paaiškinau:
„Rūta, mes su Dominyku išvykstam prie jūros. Mūsų namie nebus.“
Jos atsakymas, švelniai tariant, buvo netikėtas:
„Kokia dar jūra?! Atšaukite bilietus! Mes gi beveik metus nesimatėm! Giminės svarbesnės!“
Aš atsidusau ir tvirtai atsakiau:
„Ne. Mes išvykstam atostogauti, kaip ir planavome. Bilietai nupirkti, lagaminai surinkti. Net ir dėl tavęs, Rūta, neatšauksiu atostogų.“
Sesė padėjo ragelį. Aš gūžtelėjau pečiais ir grįžau prie ruošimosi. Išskridome birželio 15 dieną, kaip ir planavome. Saulė, paplūdimys, laimė.
Ir štai, birželio 20 dieną vakare paskambino telefonas. Rūtos numeris. Aš be sąmonės pakėliau ragėlį – ir išgirdau rėksmus:
„Laima! Kur jūs vaikščiojate?! Mes stovime prie jūsų durų, skambiname, o jūsų nėra namie! Tai nesveikata!“
Aš ramiai atsakiau:
„Mes prie jūros, Rūta. Aš juk tave įspėjau.“
„Maniau, kad juokauji! Kad atkalbėtum mus!“
„Ne, kalbėjau rimtai.“
„Ir ką mums dabar daryti?!“
„Pasinemkite viešbutį. Arba grįžkite namo.“
„Mes neturim pinigų viešbučiui!“
„Tarpkitą sprendžiate patys. Jūs suaugę žmonės. Aš savo dalią padariau – įspėjau.“
Ir tuo pokalbis baigėsi – Rūta vėl metė ragelį. Štai nuo to laiko ji man nebepaskambino.
Vėliau sužinojau, kad pusseserė spėjo visai giminei „siaubingai pranešti“: sakoma, aš tokia nedėkinga ir beširdė, palikau giminę be stogo virš galvos! O kas skaudžiausia – beveik visi giminaičiai buvo jos pusėje. Jie mano, kad elgiauosi blogai, kad turėjau „kaip nors išsisukti“ dėl svečių.
O aš laikausi savo: kokia čia mano kaltė? Kad po daugelio metų sunkaus darbo norėjau praleisti atostogas su vyru prie jūros? Kad pirmiausia įspėjau apie savo nebuvimą?
Rūta turėjo viską: informaciją, laiko susitaRūta dar ilgai skundėsi visiems, kaip žiauriai su ja elgėsi, bet aš supratau, kad kartais reikia drąsiai ginti savo laimę ir ramybę.