„Leidau sūnui su šeima apsistoti pas mane, dabar pati gyvenu nuomojamame bute, kol mano būste įsikūrusi buvusi marčia su kitu vyru…

Leidau sūnui su šeima pasigyventi pas mane. O dabar pati gyvenu nuomojamame bute, kol mano bute gyvena buvusi marti su kitu vyru…

Paskutiniame susirinkime direktorius net nebesivengė tiesiogiai pasakyti: „Patarimų turiu du – arba ieškokit darbo, arba meldžiaukitės stebuklui“, – pasakojo Birutė, nuleisdama krepšį prie stalo. „Aš viską suprantu… bet kur dabar tą darbą rasti?“

Į kabinetą ji įėjo užsimerkusi. Viskas viduje jau seniai spaudėsi nuo nerimo. Įmonės reikalai grimzdo į dugną – tai buvo akivaizdu, bet vis tiek liko vilties, kad kažkaip, kaip nors, išsikapstys. O čia – nuosprendis. Birutėi darbas buvo reikalingas kaip oras: du vaikai, alimentų – nulis, tėvai – seniai, kurie labiau reikalauja pagalbos, nei gali ją duoti.

CV siuntė kaip ant konvejerio, pažįstamus apklausdavo, internetą naršydavo dieną ir naktį. Kartą net juokėsi su kolegomis: „Vienintės mūsų mintys darbe – kur dar galima papildomai dirbti“. Vieni jau spėjo prisitvirtinti, kiti išnyko nežinia kur.

„Jei labai prispaudžia – ateik į mūsų prekybos centrą“, – linktelėjo pažįstama iš gretimo skyriaus. „Atlyginimas neblogas, grafikas lankstus. Galiu užtauti žodį.“

Anksčiau tokie pasiūlymai Birutę varė į neviltį. Dabar – bent kažkoks variantas. Bent kažkas.

Sunkias mintis nutraukė verksmas. Birutė apsidėjo: prie lango stovėjo Ona Kazimiera – buhalterė su dideliu stažu, rami, senesnė moteris, beveik niekada nesiskundusi.

„Ona Kazimiera, kas atsitiko?“ – Birutė pašoko. „Dėl atleidimų? Jūs juk jau pensininkė, jums mažiausiai reikėtų nerimauti. Užvirsinu arbatos, turiu likusių blynų. Pasėdėsime, pasikalbėsime.“

„Matyt, poilsiauti teks po tiltu“, – kartžodžiai atsiduso senutė.

„Kaip po tiltu? Jūs gi turite butą, sūnus jau suaugęs, negyvenate su juo…“

„Butas yra, bet ne man. Dabar nuomuojuosi. Tris šimtus eurų per mėnesį – ir tai dar laimingai.“

Paaiškėjo, kad Ona Kazimiera tikrai turėjo dviejų kambarių butą, kurį ji su sūnumi prisivirtino prieš dvidešimt metų. Kai jis susituokė, leido jaunavedžiams pasigyventi pas save, o tada – viskas sukosi. Marti buvo laukusi, ją įrašė, po to – ir kūdikį. Uošvė kentėjo, bėdavo rietenų, rėkimo, sūnui nebelikdavo kur nakvoti – bėgdavo pas draugus. Viską nurašydavo į martės hormonus, į šeimos „pereinamąjį amžių“.

Po metų – antrasis nėštumas.

„Neišlaikiau. Išsikrausčiau“, – atsiduso Ona Kazimiera. „Pasinuomiesu vieno kambario butą. Galvojau – laikinai.“

Bet „laikinas“ periodas tęsėsi metais. Atėjo su dovanomis per Naujuosius – o prie laiptinėBet prie durų kabojo sąrašas skolininkų – už jos butą skolos viršijo tūkstantį eurų.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 × 1 =

„Leidau sūnui su šeima apsistoti pas mane, dabar pati gyvenu nuomojamame bute, kol mano būste įsikūrusi buvusi marčia su kitu vyru…