Rytas prasidėjo nuo to, kad pajutau, kaip lėtai nuo manęs slysta antklodė. Dar nespėjau atsimerkti, bet jau supratau, kad likau visiškai be dangos. Šaltelis nubėgo per odą, ir tuomet išgirdau pažįstamą kiksenimą. Atsimerkiau viena akimi ir pamaciau, kaip mano uošvė, Ona Juozapaitė, kiksdama skubiai išslydo iš mūsų miegamojo. „Mama, ką jūs darote?!“ – sušukau, bet ji jau dingo už durų, palikusi tik savo juoko aidą. Mano vyras, Tomas, mieguistai ką tyliai sumurmino ir užsitraukė antklodę ant saves, net nesuprasdamas, kas įvyko. O aš gulėjau, žiūrėdama į lubas ir stengdamasi suprasti, kaip reikėtų reaguoti į dar vieną uošvės „juokingą“ pokštą.
Su Tomu esame vedę tik metus ir kol kas gyvename jo tėvų namuose. Tai laikina, kol neuždirbsime savo buto, bet, tiesą sakant, jau pradedu abejoti, ar ištversiu tokią kaimynystę. Ona Juozapaitė – geraširdė, energinga moteris ir, kaip pati sako, „su humoro jausmu“. Tačiau jos humoro pojūtis kartais verčia jaustis nepatogiai. Šiandieninis antklodės atvejis – tik vienas iš daugelio epizodų, dėl kurių pasidarau raudona ir jaučiuosi lyg ne savo kailyje.
Visa tai prasidėjo dar iki mūsų vestuvių. Kai Tomas atvedė mane supažindinti su tėvais, Ona iškart apkabino mane, pavadino „dukteryte“ ir paskelbė, kad dabar esu jų šeimos dalis. Buvau sužavėta jos šilumos, tačiau netrukus pastebėjau, kad ji nelabai supranta asmeninės erdvės ribų. Ji galėjo įeiti į mūsų kambarį be beldimo, kad „tiesiog pasišnekėtų“, arba pradėti perstatyti mano daiktus, nes „taip patogiau“. Kartą užtikinau ją, kai ji rūšiavo mano spintą, komentuodama, kurios suknelės man tinka, o kurios – ne. Stengiausi supratingai žiūrėti – juk ji vyresnė, turi savo įpročius, be to, tai jos namai. Tačiau antklodės istorija tapo paskutine lašo.
Atsikėliau iš lovos, užsimetėjau chalatą ir nuėjau į virtuvę, kur Ona jūros ruošė pusryčius. Ji niūniavo kokią dainelę ir atrodė visiškai patenkinta savimi. „Labas rytas, Audrute! – tarė ji, pamatžiusi mane. – Na, pagaliau pabudai? O tai matau, jūs su Tomu tik miegu miegu!“ Ji vėl kikštelėjo, ir aš supratau, kad ji užsimena apie savo rytinį „pokerį“. Priversiau save nusišypsoti ir atsakiau: „Labas rytas, Ona. Tik žinot, aš mieliau pabudčiau be tokių siurprizų.“ Ji pamojavo ranka ir pasakė: „Ei, tegul būna, tai gi juokas! Reikia kažkaip jaunuolius pabudinti!“
Atsisėdau prie stalo, stengdamasi nusiraminti. Giliai širdyje supratau, kad uošvė nenorėjo manęs įžeisti. Jai tokiPaskutinis sakinys:
**”Ona šyptelėjo ir pažadėjo, kad kitą kartą paskambins prie durų, o aš nusijuokiau, suprasdama, kad kartais pakanka paprasto pokalbio, kad širdys susitaikytų.”**
(Note: This final sentence wraps up the story with reconciliation, humor, and a lesson about communication, while keeping it culturally appropriate for Lithuania.)