Mama pateisino vyro neištikimybę: – Jie poligamiški iš prigimties!

Aš ir Aistis susituokėme itin gražiai, ir niekada nebūčiau pagalvojusi, kad po metų mūsų santuoka taps tokia karčiai ašaras priverčianti išlaužti. Tuo metu būsimas vyras elgėsi nepriekaištingai: dovanodavo puokštes gėlių, o mielus siurprizus pridėdavo – pliušiniai žaislai, brangios šokolado dėžės, kvepalų buteliukai ir nesibaigiantis aistros vandenynas.

Atrodė, jis skaito mano mintis, o draugės pavydo netverdavo – jos juk neturėjo spontaniškų romantinių išvykų į gamtą ar violončelės koncertų po balkonu. Jaučiausi lyg princesė, ir žemė po mano kojomis atrodė minkšta kaip debesys dėl šios meilės sparnų.

Aistis kelneklė buvo ypatinga. Įprasta diena, aprangos rytas, kelionė į naują darbą. Eidama savo maršrutu pirmiausia pamačiau milžinišką reklamonį skydą: „Aurelija, tekėk už Aistio?“ Sustingau, stebėdama vaizdą. Ar tai žinia man ar kitai Aurelijai?

Pro šalį važiavo dviratininkas. Pristatydamas prie manęs jis garsiai tarė: „Aurelija, tekėk už Aistio?“ Sustingau, negalėjau atsakyti, tačiau jis nelaukė, nuriedėjo toliau. Po akimirkos pasigirdo balsas iš gėlių kiosko:

– Aurelija!

Pasukau galvą. Šviesiaplaukė mergina su tankia kasa ir raudonu prijuoste mojuočiau man.

– Aurelija, tekėk už Aistio? – paklausė ji.

Atsikvėpiau juoku, o ji paėmė iš kibiro rožių puokštę ir davė ją man.

– Sakau, tekėk už Aistio! – linksmai juokėsi ir dingo už durų.

Pasigirti pradėjo ir kiti nepažįstami žmonės, paleisdami visus įmanomus būdus. Jie leido vienas po kito tuos pačius klausimus, kol aš stovėjau tarsi priešinį atakos sūkuryje, spaudydama krūtinę rožėmis. Praeiviai, autobuso vairuotojas, mėsininkas, kavinės barista – visi jie teiravosi, ar aš sutiksiu tekėti.

Staiga atsirado jis pats – Aistis, elegantišku pilku kostiumu, kaklaraiščiu, plačiai šypsodamasis, žengdavo pas mane gegužės saulėje šviečiančiu šaligatviu, nešdamas mažą raudono aksomo dėžutę. Joje blizgėjo deimantinė aukso žiedas.

Aistis atsiklaupė priešais mane.

– Ar sutiksi tapti mano žmona?

Negalėjau atsakyti – tiesiog buvau sustingusi. Jis kantriai laukė, kol išsisklaidys mano šokas.

– Sutinku, – pagaliau išspaudžiau, netikėdama tuo, kas vyko.

Aplinkui visi pradėjo ploti, o aš nebegalėjau sulaikyti ašarų – tiek iš laimės. Ar koks nors mergina gali bent jau svajoti apie tokią romantiką? Nieko panašaus neteko matyti! Aistis pakilo nuo kelio, apkabino mane ir pritraukė arčiau.

– Aš pažadu, kad būsi pati laimingiausia, – jis švelniai šnabždėjo į mano skruostą, kaitindamas mano odą savo kvėpavimu. – Padarysiu viską, kad tavo akyse nebūtų nė vienos ašaros.

Ar jis melavo? Regisi, kad taip. Nenorėjau patikėti melais ir desperatiškai ieškojau jam pasiteisinimų. Galbūt aš viską klaidingai supratau? Kas čia galėtų būti nesuprantama, jei jo telefone buvo karštos žinutės su meiluže, paremtos intymiais vaizdais? Galbūt jis net nesuvokė, ką darė? Žinoma, taip, negalėjo nesuvokti! Tiesiog pora mėnesių draugystė ir nesusivokimas?

Gal jis paveiktas magijos? Prisiminusi tai: prisikvatoju nejuokingai. Juk su tokiomis mintimis, kad kažkas pasilinksmino veikiant, jau linkus tikėti magiškai galia – kad galėčiau užsimerkti, ignoruoti, pamiršti, ištrinti iš atminties… Norėjau vėl būti maža mergaite, slėptis po antklode, kartodama: „Aš namie“.

Kodėl, kaip, kada mūsų ideali santuoka pjovė tokio didelio įtrūkio? Kas privertė Aistį ne tik pasižiūrėti į kitą, bet ir „eiti į kairę“?

Pradžioje tiesiog likau namie, pasiėmiau nemokamą atostogas ir maišiau valerijoną su lopopinio užpilu. Gyventi nesinorėjo. Aistis dingo kažkur – galbūt pas meilę – ir negrįždavo net per naktį, nenorėdamas, kaip jis sako, aiškinti santykių ir ginčytis. Aš taip pat neturėjau noro jį matyti.

Beviltiškai ir skausmo norėjau kam nors pasiskųsti, išsilieti, išlieti kartėlį ašaromis, bet negalėjau pasakyti tiesos draugėms – juk mano santuoka buvo „ideali“. Manau, kad negalėčiau pakelti jų pašaipų ir juokų. Sesuo? Ne, ji būtų ne geresnė už drauges.

Skambutis į duris netikėtai ištraukė mane iš būsenos. „Kas tai gali būti?“ – be susidomėjimo skaičiavau, slinkau nuo kėdės ir užsidėjau šiltus namų šlepetes. Tarsi sena moterėlė, šlepsėjau įėjimo link ir neatkreipusi dėmesio į durų akutę atrakino duris.

Stovėjo mama.

– Kodėl neatsakai į telefoną? – iš karto užpuolė ji mane. – Jau visus nervus ištrviau, ieškodama tavęs! Darbe tavęs nėra, Raminta nieko nežino, Aistis atsisako kalbėti! Jūs visi čia kaip draugai? Ar kas nutiko?.. – Ji pastebėjo mano rūgštų veidą. – Ar bėda namuose?

Plačiau atidarau duris, leisdama ją į vidų. Mama nusimetė savo elegantiškus batelius su kulniukais, įėjo į virtuvę ir atsisėdo prie stalo.

– Na, pasakyk, kas čia atsitiko, – atsiduso ji.

Užpildžiau arbatinuką vandeniu, stovėjau ant dešrimės ir uždegiau plytelę.

– Aistis man buvo neištikimas, – be jokių įvado sakiau, papildydama: – Ir, spėju, ne su viena?

– Iš kur tokia informacija? – paklausė mama.

Ji verslininkė, kavinių tinklo savininkė – ne patikima žodžiais, tik veiksmais.

– Iš jo telefono, – niūriai atsakiau. – Norėjau pažiūrėti vestuvių nuotraukas… kai kurios… pasimetė kompiuteryje. Tikėjausi, kad jis turi. Telefone net nebuvo slaptažodžio, ar įsivaizduoji! Atsidarau katalogą, o ten krūvos tų jos nuotraukų…

Nustojau, negalėdama ištarti bjaurią žodį „meilužė“. Na, niekaip šis žodis nenorėjo išeiti iš burnos.

– Meilužės? – pasakė mama man už tai.

Aš linktelėjau, žiūrėdama į stalviršį.

– Kodėl manai, kad ji – meilužė? Galbūt jis tik rinko tau dovanai drabužius ir paprašė pardavėjos jį nufotografuoti?

– Taip, pardavėja ir yra ta jo… – sušukau. – Apatiniai pirko! Tai tau jau! Ji, ką, iš namų juos parduoda? Ne savo asmeninių atsitiktinių dalykų, gal? Visos nuotraukos atrodo tarsi namų interjere!

Arbatinukas ant plytelės sušvilpė. Iššokau, sukrautu du puodelius ir pamiršau apsauginę rankenėlę. Ranką ištiko aštrūs skausmas ir nudeginau ją.

– Nudegino? – susirūpino mama, atsistojo, apžiūrėjo nudegimą. – Dabar apipurkšiu putomis.

Ji paėmė savo brangią odinę rankinę, ištraukdama putoms skirtą balionėlį ir dosniai padengė mano ranką putomis. Iš karto palengvėjo. Ji aplipino mano ranką bintu, prireikdamas jį dantimis ir surišusi.

– Taip geriau. Aš pati pasidarysiu arbatos. – Paėmė arbatinuką. – O tai netyčia padegsi save.

Kurį laiką tylėjome. Aš praleidau žvilgsnį po masyvinės stalo plokštės struktūrą, be tikslo vėždjau pirštą. Du puodeliai su aromatinga arbata maloniai sužvimbė. Išgėriau mažą gurgštelį. Mama vėl atsisėdo priešais, be balso maišė cukrų ir kruopščiai padėjo šaukštelį ant lėkštutės.

– Žinai ką, – pasakė ji pasitikėdama, žiūrėdama į akis. – Nėra, ko čia raudoti ir būti susimykus kaip sūrė. Gyvenimas nesustojo ir nepasibaigė. Ir vyrai, jie tokie – natūraliai neištikimi. O tu turi ištverti!

– Ką?.. – šoktis stebėjausi aš, akimis išplėčiau. – Ir daugiau nieko nesu skolinga?..

– Mylimoji, – priglaistytai pradėjo mama. – Tu jau neapskritai, turi suvokti: vyrai yra skirtingi. Jie natūraliai poligamiški! Mes – monogamiškos.

Giliai įtraukiau orą nosimi, kad nurimtų. Na. Tylu. Ramiai. Svarbiausia – nekilti.

– Mama, ką tu kalbi, kokia poligamija, kokia monogamija. Mes pirmiausia esame žmonės. Ir ištikimybė sutuoktiniui – yra pagarba, ir apskritai…

– Tai tu ką čia kalbi, – pasipiktino mama, skambino puodelį į lėkštutę. – Aš ilgiau už tave gyvenu, ir vyrų, kurie neištikimi, nė karto nemačiau. Bent kartą, bet visi buvo neištikimi!

Nesupratau, kaip atsakyti. Ginčytis? Beprasmiška. Ir ne apie vyrų ir moterų prigimtį norėjau kalbėti, bet paprasčiausiai išsiliesti. Mama, atrodo, nenorėjo manęs išklausyti ir manė, kad turėčiau ištverti vyro neištikimybę.

Aistis grįžo namo vakare. Vis dar sėdėjau virtuvėje, beprasmiškai žiūrėdama pro langą į temstantį dangų ir naujo gyvenamojo kvartalo siluetus geltonai apšviestose gatvėse. Girdėjau, kaip atsidarė durys, kaip jis batų atnešė į spintą, bet net nepagalvojau būti priekimo. Tegul jo susitiks ta kita.

Jis įėjo į virtuvę, atsisėdo ten, kur buvo mama. Atsisukau į jį, pamažu stovėjusi ant alkūnės su galva.

– Susikapojei?

– Burna nusvilau, – atsakiau piktai. – O tau kas rūpi?

– Mane tai rūpi. – Sušnasavo, ramiai tariamas. – Man rūpi viskas, kas su tavimi vyksta.

Susiraukiau.

– Nutrauk šį farsą. Tau rūpi tik tą kitą.

Jis paėmė mano veidą delnais, priversdamas pažvelgti į save.

– Neturiu nieko, be tavęs, nieko nėra. Girdi? Nei viena.

– Tikrai? – sarkastiškai šyptelėjau. – Tai kas ta, kuri yra nuotraukose iš tavo telefono? Ji, net jei niekas, kas tada?

Aistio veidas tapo rimtas.

– Dabar ramiai paklausyk manęs, tada pati nuspręsi, tikėsi ar ne. Telefonas, į kurį įlindai, nėra mano, o Vaidoto. Tu žinai, kad mūsų abiejų telefonai vienodi. Tik žymė ant mano, prisimeni?

Linktelėjau. Širdis pradėjo plakti smulkiomis dūžiais, nes labai norėjau patikėti vyro žodžiais.

– Taigi, mes netyčia apsimainėme telefonais. Aš iš karto to nepastebėjau, todėl vos neišprotėjau, kai pradėjai šaukštinėti. Maniau, kad tai juokai. Aurelija… niekada pas mane ir niekur kitur, tik tu esi.

Ašaros su virpėjimu proveržo prie akių. Uždariau akis, leidau jiems marksti, jaučiau, kaip per skruostą bėga ašara. O paskui ją puolė ir kitos. Aistis pradėjo greitai bučiniais trinti jas, kažką švelniai murmėdamas. Nesuvokiau žodžių, bet tai nebuvo svarbu.

Taip, aš paminėjau žymę ant jo telefono. Ir taip, tą liūdnai užbaigtą vakarą, kai buvau atkreipusi dėmesį, kad žymės nebėra, tačiau pamaniau, kad jis tiesiog keitė viršelį servise. Iš gilumos širdies prasismelkė drebėjimas ir pasklido po visą kūną.

– Kodėl iš karto nepapasakojai apie tai? Kodėl tu pasitraukei?

– Kad susigaudytum savo mintyse. Atgali prisiminti tą laiką? Buvai tokia furija, baimė ir neįprastumas! – Jis juokiasi šiltai. – Aš išsigandau, kad sudegina, todėl pranykau.

Aš taip pat išsikvatojau.

– Ir stebėjausi, kad tavo telefone nebuvo jokio slaptažodžio, visą laiką buvo.

– O Vaidotas ir jo nenustato. Jam nieko nereikia slėpti.

Aš prigludau prie jo peties ir užmerkiau akis. Laimei, šis košmaras pasibaigė. Priklausiau pačiai sau patarimą: visada patikėti vyro žodžiais, klausyti paaiškinimų, o tik tada plėšyti ir ništi. Tikrai, koks gi būtų santuokinis laimės mantra, jei joje nebūtų pagrindinio – pasitikėjimo?

Tik mama su savo neaiškiais žodžiais… Nusprendžiau, kad būtinai nutarsi įsi pažvelgti, kodėl jos požiūris buvo neteisingas, tačiau tik ne šiandien, ne dabar. Šis vakaras yra skirtas Aistiui ir mūsų jausmams.

Tikrai, paprastai santykių pradinėje stadijoje, mes dar nepažįstame vienas kito, ir visos šio laikotarpio bėdos – tai savotiška prisitaikymas. Taip ir kitoje istorijoje, kai vestuvių dieną Andrius rado uošvės grasinimą – jei jis įkaudins nuotaką, jis gaus kerštą. Bet kaip elgtis su tokia keista uoše?

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × 2 =

Mama pateisino vyro neištikimybę: – Jie poligamiški iš prigimties!