Man 62-eji, jam 68-eri. Skiriamės po 35 metų santuokos…

Man šešiasdešimt dviems, jam – aštuoniasdešimt aštuonis. Mes išsiskiriame… Po trisdešimt penkerių santuokos metų.

Esu Ramunė Petrauskienė. Mano vyras – Algirdas. Kartu praleidome daugiau nei trisdešimt penkerius metus. Atrodė, gyvenime jau viskas susitvarkė – vaikai užaugo, namai pilni prisiminimų, laukia ramūs senatvės metai dviese. Tikėjau, kad jaustis saugi ir mylima. Taip, buvo kasdienybės rutinos, mažai romantikos, bet juk mes – šeima.

Per Naujuosius metus vaikai, kaip įprasta, mums paliko savo katę ir išvyko švęsti į Rokiškio apylinkes. Likome dviese. Vieną dieną ilgų švenčių atostogų Algirdas pasakė, kad nori nuvykti į gimtąjį kaimą – aplankyti tėvų kapus, užsukti pas seserį. Nuvykau jam be klausimų.

Prabėgo savaitė. Jis grįžo – iš išorės nieko nepasikeitė. O po kelių dienų staiga prabilo apie skyrybas. Ramiai, be dramų. „Aš nebegaliu taip gyventi. Radau žmogų, kuris mane supranta. Ir galės mane… išgydyti.“

Aš sustingau. Iš pradžių pagalvojau – juokauja. Bet jis kalbėjo visiškai rimtai. Paaiškėjo, kol rūpinausi namais, ploviau jo marškinius ir virtau šaltibarščius, jis atsinaujino ryšį su savo buvusia mylimąja – moterimi, su kuria susitikinėjo dar prieš mūsų santuoką. Ji jį rado internete. Gyvena tame pačiame miestelyje, kur ir jo sesuo. Ir kai jis išvyko „ant kapų“, iš tiesų tris dienas praleido pas ją.

Ji – našlė. Pagal jo žodžius, jai „visko užtenka“ – trijų kambarių butas, vasarnamis, keli automobiliai ir… mediumo gabumai. Ji, teigimu, praktikuoja tradicinę mediciną, gydo žolelėmis, daro masažus, skaito auras ir, kaip jis išsireiškė, „mato ligas energijos lygmenyje“. Net vėžį pradinėje stadijoje gali „nuburti“.

Ji pažadėjo jam sveikatą, rūpestį ir kaip premiją – vasarnamį su automobiliu dovanai, jei jis išsiskirs ir vestys ją. Ir taip – per tris dienas suiro viskas, ką kūrėm dešimtmečius.

Jis reikalavo, kad nedelsdama kreipčiausi į registrų centrą dėl skyrybų. Atsisakiau. Pasakiau, kad nedalyvausiu šiame cirke. Tada jis pats pateikė prašymą. Apie teismo posėdį sužinojau atsitiktinai – iš pažįstamos, dirbančios teisme. Atvykau sukrėsta ir reikalavau paaiškinimų.

O savo prašyme jis rašė, kad mes „nesugyvenome jau šešeri metai“ ir „buvome išsiskyrę penkiolika metų“. Tai – melas. Taip, tarp mūsų atsišalino, taip, tapome kaip kaimynai – bet gyvenome po vienu stogu, dalijomės kasdienybe, kalbėjomės, sprendėme bendrus reikalus. Ir aš negaliu suprasti, kaip žmogus, su kuriuo praleidau visą sąmoningą gyvenimą, taip lengvai gali mane išbraukti dėl kažkokios apsimetėlės su „tibetiškais aliejais“ ir pažadais „energetinio valymo“.

Dabar laukiu teismo. Miegu blogai. Kartais tiesiog negaliu pakilti iš lovos. Viskas griūna. Net ne patys skyrybos baugina, o ši išdavystė. Jis gyvena mūsų bute, bet kalba su manim kaip su svetima. Šaltai, atsiribojęs, tarsi aš jam įkyri, tarsi visą šį laiką tik kentėjo. O kai aš, kaip paskutinė naivi moteris, paprašiau jo susimąstyti, jis tik pečiais patraukė: „Ramunė, mes jau seniai gyvename kaip kaimynai. Aš noriu būti su tais, kurie mane vertina.“

Man baisu. Ne dėl savęs. Dėl tos moters, kuri buvo su manimi visą gyvenimą – kurios nebepamatysiu veidrodyje. Kaip dabar gyventi, kai viskas, kas atrodė tvirta, pasirodė iliuzija? Kai šešiasdešimt dvejus metus buvau žmona, o per vieną žiemą staiga pavirtau niekam nereikalinga senute?

Kartais pažvelgti į praeitį reiškia pamatyti ne tik prisiminimus, bet ir tai, ką mes sapnavome apie ateitį. Ir kai sapnas blėsta, lieka tik tiesa – ne viskas, ką statėme, buvo tikra. Bet išmokti gyventi su šia tiesa – tai ir yra tikroji stiprybė.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

11 + two =

Man 62-eji, jam 68-eri. Skiriamės po 35 metų santuokos…