Oi, pasakysiu tau vieną istoriją, kuri nutiko čia pas mus, Lietuvoje.
Gabija užsispyrusiai nuspardė skambutį, bet Dovydas skambino vėl ir vėl.
“Gabija, atsiliepk. Kiek galima?” – į kambarį įlindo Rasa. – “Arba išjunk telefoną, jei nenori kalbėti.” Ji smarkiai užtrenkė duris.
Gabija išjungė telefoną ir sviestelėjo jį ant sofos. Būtų tai padarius ir anksčiau, bet laukė skambučio iš Andriaus. Jis pažadėjo paskambinti, bet jau antra diena – tylėjo. O su Dovydu ji nebegalėjo kalbėti, juo labiau matytis. Dėl jo ji išlipo iš savo kiauto, į kurį buvo užsispyrusi po tėvų mirties. O jis taip ciniškai ją išdavė…
*
Lauke buvo stiprus ledas. Tėvai grįžo iš močiutės. Staiga iš šaligatvio išlindo didelis visureigis. Girtas vairuotojas, slysdamas, prarado valdymą – automobilis užsirietojo ir trenkėsi tiesiai į tėvų mašiną. Mama žuvo vietoje, o tėtis mirė ligoninėje.
Praėjo lygiai metai. Anksčiau Gabija mylėjo Naujuosius, nekantriai jų laukė. Dabar mintys apie šventę kėlė siaubą. Ji asocijavosi su tėvų mirtimi, priminė netekimą ir nesibaigiančią skausmą.
Ji nepamena, kaip išlaikė pirmųjų sesijos egzaminus ar išvis išgyveno netektį. Pas ją apsigyveno teta Rasa – tėvo sesuo. Ji išsiskyrė su vyru, nes negalėjo turėti vaikų – jaunystėje padarė nesėkmingą abortą.
“Vadink mane tiesiog Rasą, kitaip jaučiuosi kaip senelė”, – iš karto paprašė ji.
Bet Rasa negalėjo pakeisti nei mamos, nei tėčio. Draugėmis su Gabija jos taip pat netapo. Rasa ieškojo savo gyvenimo, bandė sutvarkyti asmeninius reikalus, susipažindavo su vyrais, eidavo pasimatymų.
Gabija neplanavo švęsti Naujųjų. Tiesiog eis miegoti. Bet Dovydas ją įkalbėjo užeiti į gimtadienį prieš dvi dienas iki šventės.
“Aš turiu merginą, bet niekur su ja nelendu. Ką aš ten veiksiu vienas? Visi ateis poromis. Tai gi ne Naujieji – gimtadienis. Prašau, eikime. Reikia grįžti prie gyvenimo. Manau, ir tavo mamai nepatiktų, kad sėdi namie.”
Paskutinis argumentas palaužė Gabijos pasipriešinimą. Ji sutiko. Apsivilko suknelę, kurią su mama pirko praėjusiems Naujiesiems, bet Gabija nespėjo ją užsidėti.
“Tu būsi pati gražiausia”, – tada pasakė mama.
Suknelė tikrai puikiai jai tikėjo.
Rasa apžvelė ją kritišku žvilgsniu.
“Kol gyvename kartu, neištekėsiu. Kas į mane žiūrės, kai šalia tokia jauna gražuolė”, – atsiduso ji. – “Ar ne per daug atvira? Palauk.” Rasa išėjo į kitą kambarį ir netrukus sugrįžo su plonu šaliku. Jis buvo truputį tamsesnis už suknelę – puikiai tiko ir pabrėžė jos spalvą.
“Mamai patiktų”, – pagalvojo Gabija.
“Taip geriau”, – patenkinta tarė Rasa. – “Gali užsimesti ant pečių, jei atvės.”
Jie su Dovydu ilgai važiavo taksi. Įėjus į butą, vakarėlis jau buvo prasidėjęs. Jubiliejus susižavėjo, pamatęs Gabiją.
“Dabar suprantu, kodėl taip ilgai slėpei savo merginą. Nežvelgiant į tai, kad draugas, atplėšiu”, – juokdamasis pasakė ir grėsmingai pajudino pirštu.
Be Dovydo, Gabija nieko nepažinojo. Kol jis buvo šalia, jaustiGabija ir Andrius dar ilgai šoko kartu tame mažame klube, ir ji pajuto, kaip širdis pradeda atsiminti džiaugsmą, kurį kadaise pati nežinojo, kad dar gali jausti.