Mano draugė Giedrė, kuri yra ir mano krikštamotinė, pagaliau išėjo nuo savo vyro Algirdo, ir aš negaliu nustoti džiaugtis dėl jos. Tas Algirdas buvo toks „dovanėlė“ – nei cento neuždirbdavo, visą laiką tik reikalavimus keldavo ir paskui kiek yra sijonų bėgodavo. Ir štai, prieš porą dienų skambina man Giedrė, visa spinduliuojanti laime, ir giriasi: vyksta į Dzukų nacionalinį parką atostogauti su naujuoju draugu, Dainiumi. Aš net arbatos užspringau, kai tai išgirdau. Reikia tik suprasti, kaip greitai ji savo gyvenimą sutvarkė! Bet tiesą sakant, aš už ją be galo laiminga – ji nusipelnė tos laimės po visko, ką išgyveno.
Giedrė su Algirdu pragyveno beveik dešimt metų, ir visą tą laiką žiūrėjau į ją ir galvojau: „Giedrute, kada jau pagaliau jį išsiųsi toli šalinis?“ Jis buvo iš tų vyrų, kurie mano, kad jų buvimas namuose – jau didelis indėlis. Dirbti? Ne, apie tai negirdėjęs. Vietoj to kiekvieną vakarą jis sėdėdavo ant sofos kaip karalius ir reikaldavo vakarienės, kritikuodamas Giedrės virtuvės meną. O dar tos jo „nuotykiai“ šalin! Giedrė ne kartą jį pagavusi su įtartinais žinutėmis telefone, o kartais ir su lūpų dažais ant apykaklės. Jis, žinoma, viską paneigdavo, kaltindamas ją: „Tu pati mane į tai privertei!“ Aš jai šimtą kartų sakiau: „Mesk jį, jauna, graži esi, susirasi normalų vyruką“. Bet ji viską kentėjo, ar dėl meilės, ar dėl baimės likti viena.
Ir štai, prieš tris mėnesius Giedrė nebeturėjo jėgų. Vėliau man pasakojo, kaip rado Algirdui susirašinėjimą su kažkokia mergina, o dar sužinojo, kad jis išleido jų santaupas savo „išpuikoms“. Tai buvo paskutinis lašas. Ji surinko jo daiktus, išmetė pro duris ir pasakė: „Viskas, Algirdai, ieškok sau naujos kvailės“. Aš, kai sužinojau, vos stovėdavau ir neplojau. Algirdas, žinoma, mėgino grįžti – ar su gėlėmis atėjęs, ar skambindamas su pažadais „pataisytis“. Bet Giedrė buvo nepajudinama. „Gana, – tarė ji man. – Nenoriu gyventi su žmogumi, kuris manęs negerbia.“
Ir štai, nespėjau apsižiūrėti, o ji jau skambina ir su aistra pasakoja apie Dainį. Susipažino jie, tik įsivaizduokit, kavinėje. Giedrė įėjo iškarti kavos po darbo, o jis sėdėjo prie gretimo staliuko, skaitė knygą. Ji sako, iškart jai jis patiko – išsilavinęs, tvarkingas, su geru humoro jausmu. Žodis už žodžio, susišnekėjo, pasikeitė numeriais. O po poros savaičių Dainius pasiūlė jai vykti į Dzukiją – išsinuomoti namuką miške, slidinėti, vaikščioti po pušynus. „Įsivaizduoji, – kalba Giedrė, – jis pats viską suorganizavo, net mašiną išsinuomavo! O Algirdas tik pradėtų niūsauti, kad brangu.“
Aš klausiausi jos ir negalėjau patikėti. Giedrė, kuri dar neseniai verkė mano virtuvėje, dabar juokiasi, kuria planus ir pasakoja, kaip Dainius moko ją gaminti italų makaronus. „Jis, žinai, ne tik draugas, – sako ji. – Jis mane klauso, jam iš tikrųjų įdomu, ką aš galvoju.“ Ir tada aš supratau: tai nėra tik atostogų romanas. Giedrė rimtai įsimylėjo, ir, atrodo, Dainius – tas, kas gali padaryti ją laiminga.
Žinoma, neapsiėjo be paskalų. Mūsų bendri pažįstami jau kalba: „Giedrė, matyt, greit apsitvarkė, dar nebepusė metų nepraėjo!” O aš jiems atsakau: „Ir gerai padarė! Gyvenimas vienas, kam jai kentėti dėl tokio kaip Algirdas?“