Mano gimtadienis: netikėti žodžiai ir šeimos akimirkos

Mano gimtadienis šiais metais paliko keistą prieskonį. Paprastai šventė man asocijuojasi su šiluma, džiaugsmu ir jausmu, kad aplink susirinko artimiausi žmonės. Visuomet laukiu šios dienos su nekantrumu, tikėdamasis jaukaus bendravimo, juoko ir šiltų linkėjimų. Tačiau šįkart viena mano anyšos Elenos frazė privertė jaustis nepatogiai ir susimąstyti, kaip žodžiai gali įskaudinti, net jei pasakyti iš gero širdies.

Elena atvyko pas mus, kaip visada, su šypsena ir nuoširdžiais sveikinimais. Apkabino mane, įteikė nedidelį dovanėlį ir ėmė kalbėti, kaip džiaugiasi matydama mus kartu. Bet tada, žvelgdama į mano vaikus – Austėją ir Dovydą – su švelnia ironija tarė: „Na, vaikai, kaip visada, atėjo su tuščiomis rankomis. Nors, kaip aš visada sakau, svarbiausia – sveikata, o visa kita jūs jau turite.“ Šie žodžiai, nors ir pasakyti lyg juokaudama, kažkodėl mane įskaudino. Pasijutau lyg mano vaikai, kuriuos auklėjau su rūpesčiu ir meile, būtų pateikti kažkokiu netinkamu šviesos kampu. Lyg jų atvykimas be dovanų būtų kažkas, už ką reikėtų atsiprašyti.

Austėja ir Dovydas, žinoma, nebuvo abejingi šventei. Jie atvyko anksti rytą, padėjo man surengti stalą, o Dovydas net privertė mane nustoti valyti po vakarienės, pasiėmęs tai ant savo pečių. Austėja, kaip visada, buvo siela vakaro – pasakojo juokingas istorijas, juokėsi ir sukūrė tą atmosferą, dėl kurios taip mėgstu šeimos šventes. Jų buvimas man buvo geriausia dovana, ir nesupratau, kodėl Elena pabrėžė, kad jie „nieko neatnešė“. Ar tai tikrai svarbu, ką žmonės neša, ar ne svarbiau, kad mes esame kartu, juokiamės ir dalijamės šiluma?

Stengiausi nesigilinti į šiuos žodžius, bet jie vis tiek įsirėžė į atmintį. Net pagavau save galvojant, jog bandau vaikus pateisinti pati sau. Austėja, pavyzdžiui, neseniai persikraustė į naują butą ir dabar aktyviai jį įsirengia. Ji pasakojo, kaip taupo, kad kuo greičiau užbaigtų remontą. Dovydas, priešingai, pasinėręs į darbą – jį neseniai paaukštino, ir jis tiesiog gyvena ofise, kad pateisintų viršininkų pasitikėjimą. Jiedu turi savo gyvenimus, savo rūpesčius, ir aš didžiuojuosi, kokie jie savarankiški ir siekiantys. Tai kodėl anyšos frazė mane taip sukrėtė?

Manau, kad tai ne tik dėl žodžių, bet ir dėl to, kaip aš pati suvokiu savo motinos vaidmenį. Visuomet stengiausi auklėti vaikus, kad žmogaus vertė – ne dovanojamuose daiktuose, o jų požiūryje į kitus. Ir vis dėlto, kai kas nors, net ir juokaudamas, užsimena, kad mano vaikai „neatitinka“ kažkokių lūkesčių, aš nesąmoningai pradedu dvejoti. Gal kažkur praleidau? Gal reikėjo daugiau kalbėti su jais apie tradicijas ar dovanas? Bet tada prisimenu, kaip Austėja mane apkabino prieš išėjimą ir pasakė: „Mama, tu mūsų pati geriausia“, o Dovydas pažadėjo užsukti savaitgalį, kad padėtų su sodais. Ir visi abejones išnyksta.

Beje, pirmadienį Austėja užsuko pas mane. Atvežė porą smulkmenų namams, kurias, pasak jos, „tiesiog privalėjo parodyti“. Gerti arbatą, kalbėjomės apJos buvo tie maži, bet vertingi akimirkos, kurios primena, kad šeima – ne dovanos, o meilė ir širdies šiluma.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

ten + eight =

Mano gimtadienis: netikėti žodžiai ir šeimos akimirkos