Mano sūnus ir jo žmona nusprendė parduoti vasarnamį, kurį jiems padovanojau, ir tai sudaužė mano širdį.
Kai mano sūnus Giedrius paskelbė, kad ketina vesti, mano širdį užplūdo džiaugsmas. Prieš trejus metus tapdov našlė, ir vienatvė tapo sunkiu našta mano petims. Gyvendama nedideliame miestelyje pietų Lietuvoje, svajojau susibičiuliauti su snaute, padėti auginti anūkus, vėl pajusti šeimos šilumą. Tačiau viskas nutiko kitaip nei tikėjausi, o jų sprendimas parduoti mano padovanotą vasarnamį tapo paskutiniu lašu, kuris sudaužė mano širdį.
Su snaute, Gabija, nuo pat pradžių bandžiau nesikišti į Giedriaus ir Gabijos gyvenimą, nors daug kas jos elgesyje mane erzino. Jų butas buvo nuolat apsemtas dulkių – Gabija retai ėmėsi šluoti. Tyličiau, bijodama konflikto, bet širdyje nerimavau dėl sūnaus. Dar labiau mane liūdino tai, kad Gabija beveik niekuo nesiverdavo. Giedris valgydavo pusfabrikatus arba brangius vakarienės restoranuose. Mačiau, kaip mano sūnus išlaiko šeimą savo atlyginimu, o Gabija leidžia savo nedidelį uždarbį grožio salonams ir drabužiams. Tačiau laikiausi už liežuvio, kad nesugriautų santykių.
Kad padėčiau sūnui, pradėjau jį kviečianti pas save po darbo. Verdavau namiškus patiekalus – barščius, kotletus, pyragus – tikėdamasi, kad jis pajaus giminės namų šilumą. Kartą, prieš Gabijos gimtadienį, pasiūliau padėti virti. „Nereikia,“ atkirto ji. „Užsakysime vakarienę restorane. Nenoriu stovėti prie virtuvės ir atrodyti savo šventėje kaip išspaustas citrinas.“ Jos žodžiai mane įskėlė. „Mano laikais aš viską spėdavau pati,“ atsakiau. „O restoranai – tai taip brangu!“ Gabija užsidegė: „Neskaičiuokite mūsų pinigų! Mes nieko iš jūsų neprašome, uždirbame patys!“ Sučiaupiau liesuvį, bet jos arogancija mane įskaudino.
Praėjo keli metai. Gabija pagimdė du vaikus – mano mylimus anūkus, Austę ir Dovydą. Tačiau jų auklėjimas mane gąsdino. Vaikai buvo išlepinti, jiems nieko nebuvo uždrausta. Jie užmigdavo po vidurnakčio, įsikandę į telefonus ir planšetes, nežinodami, kas yra tvarka. Bijojau ištarti net žodį – nenorėjau atstumti sūnaus ir snautės. Tyla tapo mano šarvais, bet ji taip pat išsekė mano sielą.
O štai neseniai Giedrius mane apstulbino naujiena, nuo kurios iki šiol negaliu atsigauti. Jis su Gabija nusprendė parduoti vasarnamį, kurį jiems padovanojau prieš metus. Tas vasarnamis, pasislėpęs tarp pušų ir beržų prie upės, buvo mūsų šeimos širdis. Mano velionis vyras, Algirdas, mylėjo šią vietą. Ten praleisdavome kiekvieną vasarą, augindavome daržoves, prižiūrėdavome sodą, kuriame žydėjo obelys ir vyšnios. Po jo mirties dar kelis metus ten lankiausi, bet jėgų dirbti sklype jau neturėjau. Sunkia širdimi padovanojau vasarnamį Giedriui, tikėdamasi, kad jis su šeima ten ilsėsis, kad vaikai kvėpuos grynu oru, maudysis švariame upės vandenyje.
Tačiau Gabijai vasarnamis nepatiko. „Tualetas lauke, vandenį reikia nešti iš šulinio – tai ne p„Tai ne poilsis, o tik sunkūs darbai” – atšovė ji, o Giedrius tik pridūrė: „Mama, mes norime gyventi šiuolaikiškai, o ne grįžti į praeitį.“