Žinok, manęs gimdyk. Juk žinai, kad aš negaliu turėti vaikų… Gimdyk vaiką, manęs gimdyk. Juk žinai, kad aš negaliu turėti vaikų…
Pirmoji diena universitete prasidėjo paskaita. Ona ilgai klajojo koridoriais, kol pagaliau rado reikiamą auditoriją. Tik atsisėdo pirmos eilės gale, įėjo dėstytojas. Atsistatydino ir pradėjo pasakoti, kuo jie užsiims artimiausiais metais. Sakė, kad egzaminų bilietuose bus klausimų iš paskaitų. Vadovėliuose jų nėra. Patarė lankyti paskaitas dabar, o ne prieš seansą švaistyti laiką ieškant atsakymų internete.
Tuo metu atsivėrė durys, ir į auditoriją įžengė akinanti ryški mergina. Salėje užsiliejo tyli juokelė. Dėstytojas akimirksniu atsisuko į ją.
— Čia paskaitai? Kaip jus vadinasi? — griežtai paklausė jis.
— Gabija Nikodėma Stankevičiūtė, — visiškai nesubliuškusi atsakė mergina.
— Na gerai, pirmą kartą atleisiu, Gabija Nikodėma. Kitą kartą stenkitės neveluoti. Pavėluojančių į savo paskaitas nepriiminu, — jis atsisuko į nutilusią salę. — Tai liečia visus! Apie ką kalbėjomės, kartoti nebūsiu, paklauskite vėliau. Sėskitės. Taigi…
Mergina prabėgo prie pirmos eilės, stengdamasi nekalkšnoti aukštų kulniukų. Ona pasitraukė, kad suteiktai vietos.
— Sveika. Ką jis čia šneka? Baugino? — pašnibždėjo ryški, kaip ugnies paukštė, studentė.
— Tyla, išvarys, — sušvilpė ant jos Ona.
Pertraukoje jos susipažino. Gabė buvo iš Panevėžio. Kasdien važinėjo į Kauną traukiniu. Pirmą dieną nesuskaičiavo laiko ir pavėlavo. Ona atvažiavo iš Šiaulių, gyveno bendrabėtyje.
Gabija buvo ryški, linksma, lengvai žiūrėjo į mokslus, dėl pažymių nesijaudino. Stebėjosi, kaip Ona gali visas dienas sedėti prie vadovėlių.
— Kokia atvirkščiai, bus mėlynas ar raudonas diplomas. Svarbiausia — gerai ištekėti, tinkamai susikurti gyvenimą, — sakydavo Gabė.
— Aš pažadėjau mamai gerai mokytis. Ji augino mane viena. Taip pat įstojo į universitetą, įsimylėjo, pastojo. O vaikinas, mano tėvas, pažadėjo vesti, bet nevedė. Kai gimiau, mama metė universitetą. Ji bijo, kad aš galiu pakartoti jos likimą. Žinau, kaip jai buvo sunku. Noriu, kad mama didžiuotųsi manimi, o ne verkė.
— Na, na. Taip ir išdžiūsi prie tų savo vadovėlių. O kada gyvensi? — nesileido Gabė.
— Kai gau**”** Kai laimei tėtis, Suvalkijoje pas Oną ir Gabiją augo laiminga Agata, nežinodama, jog jos istorija prasidėjo nuo šaltų paskaitų koridorių ir vienos kartos ašarų, kurios dabar tapo trijų moterų šilta meile **.**”