Mano taisyklės

Mano patirtis

Kaip dažnai nutinka, Gabija nežinojo savo tėčio. Jis paliko ją su motina iškart po gimimo. Gyveno mažame miestelyje, privačiame name. Mama Gabijos nelepdavo. Nuo mažens mergaitė mokėjo krosnį kūrenti, daržą tręšti, į parduotuvę eiti.

Mokėsi puikiai, į mokyklą ėjo su malonumu, svajojo tapti aktore ir gyventi dideliame mieste. Baigusi mokyklą, išvyko į Kauną, susirado darbą pagal pirmą sutiktą skelbimą ir įstojo į universitetą.

“Svajos svajomis, bet reikia profesijos, kuri visada išlaikys”, sakydavo mama, “aktoriai gyvena vandens lygy – arba per daug, arba per mažai.”

Baigus studijas, pradėjusi uždirbti daugiau, Gabija įsigijo automobilį kreditu. Žinoma, ne “BMW”, o kuklų, bet patikimą “Opel Corsa”. Išdidžai atvažiavo juo pas mamą.

Dabar ji jau turi kitą mašiną, bet pirmosios neužmiršo. Neseniai ją pamatė mieste parkuotėje – senukas tebevažinėja! Važinėtų juo ir toliau, bet… Kaip žinia, įsimylėjo. Pirmoji meilė, pirmoji patirtis. Netrukus jis pasiūlė kartu gyventi. Išsinuomavo butuką. Vėliau įkalbėjo Gabiją parduoti mašiną.

“Ji jau senoka, greitai griūti pradės. Parduokim ir nusipirksime naują, kuri visam gyvenimui”, tikino jis.

Gabija sutiko. Kas gi mergina žino apie mašinas? Patikėjo jam pardavimu. Naujai mašinai teko vėl imti paskolą. Vaikinas pažadėjo padėti mokėti. Kaip džiaugėsi Gabija savo “Volkswagen Golfu”!

Taip jau išėjo, kad mašina važinėdavo tik jis. Gabiją atvesdavo į darbą, o pats važiuodavo savo reikalų. Porą kartų sumokėjo, o tada pasakė, kad pinigų nebėra.

Ir viskas būtų nieko, Gabija jį mylėjo, teisino, bet kartą kaimynė pastebėjo:

“Ar žinai, kad tavo vaikinas į butą mergas vadžioja? Matau savo akimis – įėjo kartu, po trijų valandų išėjo.”

“Taip, žinau…”, bet toliau Gabija nesugebėjo nieko tarti. Gėdos ir pykčio apsėsta, užsičiaupė ir skubiai nuėjo namo.

“Išmesk jį, kol ne per vėlu”, sušuko kaimynė.

Grįžus namo, Gabija leido pykčiui ir ašaroms būti. Vaikinui sugrįžus, paėmė rakto nuo mašinos, išmetė laukan.

Liko viena – su mašina ir paskola. Vakarais valė biurą, kur dirbo, kad kolegos nesužinotų. Gavusi mokinių, dėstė anglų kalbą. Nors naktimis vos nusėsdavo nuo nuovargio, paskolą sumokėjo greitai. Tada nusprendė paimti butą paskolai.

Atostogų metu aplankė mamą. Mažas gimtasis miestelis po didmiesčio atrodė lyg susenęs ir nykus.

“Kodėl viena? Laikas bėga, jaunystė ne amžina. Juk graži, su mašina”, sąžiningai tarė mama.

Ir Gabija, užgriužta savo gailesčio, papasakojo apie nesėkmę.

“Per daug pasitiki, dukrele. Sakiau – didmiestyje vien suvedžiotojai. Knygose meilės rašo, o gyvenime viskas kitaip. Jau nebėra riterių. Kas nori, iš princesių gyventi. Bet dar sutiksi savo antrą pusę.” Mama išėjo, bet sugrįžo su laikraščio vyniotu.

“Čia tau. Iškaupiau vestuvėms. Čia nedaug, bet pirmam įnašui užteks.”

Gabija apkabino motiną. Abi apsiverkė.

Grįžusi į miestą, Gabija nusipirko nedidelį butuką. Vistiek namie tik miegodavo. Dirbo ir toliau, dėstydama vakarais bei savaitgaliais. Bet biuro nebevalė. Pavargusi, bet laiminga, grįždavo į savo kampelį.

Atsimindama nelaimingą patirtį, vyrams ėmė atsargiai pasitikėti. Bijojo rimtų santykių. Būdama dvidešimt aštuonerių, turėjo butą, sumokėtą pusę paskolos, automobilį, kuriuo važinėdavo pas mokinius.

Visko gyvenime pasiekė pati – savo kantrybe ir darbu. Mergina, be turtingų giminaičių, be tėvo pagalbos. Bet su asmeniniu gyvenimu neišeina. Neturėjo laiko susipažinti, o jei ir susipažindavo – nebeišdrįsdavo įleisti į savo gyvenimą. Nors labai norėjo šeimos, vaikų…

O tada kaip sniegas ant galvos – atvažiavo buvusi mokyklos draugė, Dovilė. Atvežė iš mamos skanėstų, sūrių ir uogienių.

“Laiminga tu, Gabijele. Teisingai padarei, išvykusi iš mūsų balynės. Butas, mašina, gerai uždirbi. O aš dėl Dario likau. Jį nuo mokyklos laikų mylėjau. Jo mama sirgo. Slaugiau ją kaip gimdytą. Vargšelė… Man reikėjo to? Dėl prakeiktos meilės.”

Kai mama mirė, Darijus ir Dovilė pradėjo galvoti apie vestuves. Bet kaip užsirinkus – atvyko nauja mokytoja. Dovilė surengęs tokį skandalą, kad ilgai atsimins.

“Darijui tik vaikystės draugė ir reikalinga. Jis mane išmuša, kai prisigeria. Bet aš jį myliu”, verklė Dovilė.

“Pasilik čia keletą dienų. Aš vistiek tik miegui namie būnu. Net katės negaliu sau leisti”, pasiūlė Gabija.

Dovilė išsikvietė. Bet Gabijai jau buvo sunku pritapti prie svečio. Indai nDovilė išsisukinėjo, kol galiausiai išgavo iš Gabijos dar šimtą eurų, kol ši suprato, kad draugystė negali būti vien tik nauda, ir užsispyręs šaltas tylėjimas tarp jų liko amžiams.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × five =

Mano taisyklės