Mano taisyklės
Kaip dažnai nutinka, Gabija nežinojo savo tėvo. Jis paliko ją su mama iškart po dukters gimimo. Gyveno jie mažame miestelyje, privačiame name. Mama dukters nelepdavo. Nuo mažens Gabija mokėjo krosnį kūrenti, daržą skalauti ir laistyti, į parduotuvę eiti.
Mokėsi tik iš pačių aukščiausių pažymių, mokykla džiugino, svajojo tapti aktore ir gyventi dideliame mieste. Baigusi mokyklą, išvyko iš savo mažo miestelio į Kauną, įsidarbino pagal pirmą sutiktą skelbimą ir įstojo į universitetą neakivaizdinėje formoje.
„Svajos svajomis, o profesija turi būti tokia, kuri visada išmaitins,“ sakydavo mama. „Aktoriai šiandien turtingi, rytoj – išalkę.“
Baigusi universitetą, kai pradėjo uždirbti daugiau, Gabija nusipirko sau automobilį kreditu. Žinoma, ne „Mercedesą“, kuklų „Opel Corsą“, naudotą, bet patikimą. Išdidžiai atvažiavo juo pas mamą svečiuose.
Dabar ji jau turi kitą mašiną, bet pirmosios neužmiršo. Neseniai pamatė ją mieste stovinčią aikštelėje ir netikėjo savo akims, kad senutė vis dar važinėja. Važinėtų su ja iki šiol. Bet… Kaip dažniausiai būna, įsimylėjo. Pirta meilė, pirmas potyris. Beveik iškart jis pasiūlė gyventi kartu. Išsinuomojo nedidelį butą. Netrukus vaikinas įkalbėjo Gabiją parduoti mašiną.
„Ji jau sena, tuoj pradės griūti. Parduokime ir nusipirkime naują, kuri mums tarnaus daug metų,“ įkalbėjo jis. „Geriau parduoti dabar, kol dar važiuoja ir gerai atrodo.“
Gabija sutiko. Kaip kitaip? Vyras geriau išmano tokiuos dalykus nei jauna mergina. Patikėjo jam pačiam užsiimti pardavimu. Norėdama įsigyti naują automobilį, Gabijai teko paimti kreditą. Vaikinas pažadėjo, kad padės grąžinti. Kaip džiaugėsi Gabija nauju „Volkswagenu“!
Kažkaip taip išsivystė, kad mašina važinėjo jis. Nuvesdavo Gabiją į darbą, o pats vykdavo savo reikalų. Padėjo porą kartų sumokėti už kreditą, o po to pasakė, kad pinigų nebėra.
Ir viskas būtų nieko, mylėjo Gabija jį, teisino, bet kartą kaimynė sustabdė ją kieme ir paklausė, ar ji žino, kad jos vaikinas į butą atveda merginas?
„Pačios akimis mačiau, kaip jie atvažiavo prie namo, glaudėsi ir po trijų valandų išėjo.“
„Taip, žinau. Tai…“ Gabija nuo užgautos pykčio ir įžeidimo nerado, ką atsakyti. „Atsiprašau, skubu,“ suknietėjo ji ir skubiai nukeliavo link įėjimo.
„Išmesk jį, mergaite, kol dar nėra per vėlu,“ sušuko jai iš paskos kaimynė.
Namiese Gabija leido valią pykčiui ir ašarom. Kai vaikinas atėjo, ji atėmė iš jo mašinos raktus ir išvijo pro duris.
Liko Gabija viena, su mašina ir jos kreditu. Vakarais valydavo biurą, kur dirbo, kad kolegos nežinotų. Įsidarbino pas dėstytojus, mokė anglų kalbos. Namo šliauždavo be jėgų, bet su kreditu greitai susitvarkė. O po to nusprendė įsigyti butą hipotekai.
Kartą atvažiavo pas mamą atostogų. Po didelio miesto gimtasis miestelis atrodė labai mažas ir pasenęs.
„O kodėl tu viena? Metai bėga, jaunystė ne amžina. Nejaugi niekas nepatinka? Juk graži, su mašina,“ pagyrimu tarė mama.
Ir Gabija užuojautai sau pasakojo apie nesėkmingą patirtį.
„Per daug patikima. Sakiau, kad didmiestyje vien gundai ir sukčiai. Knygose skaitai apie meilę, o gyvenime viskas kitaip. Nebėra riterių. Kiekvienas nori iš princesių gyventi. Na, susirasi savo antrąją pusę.“ Mama išėjo iš kambario, bet netrukus grįžo su mažu laikraščio ryšeliu.
„Imk, čia tau. Taupiau vestuvėms. Negi visą gyvenimą nuomotis? Čia nedaug, bet pirmajam įmokui už butą pakaks.“
Gabija apkabino motiną. Abi apsiverkė.
Grįžusi į miestą, Gabija nusipirko nedidelį vieno kambario butą. Vis tiek namo grįždavo tik miegoti. Toliau dirbo ir dėstė vakarais bei savaitgaliais, kad mokėtų už hipoteką. Bet biuro jau nebevalė. PavargusPo metų ji sutiko žmogų, kuris ne tik mylėjo ją, bet ir vertino jos savarankiškumą, ir suprato, kad tikros meilės taisyklės rašomos ne plaktuku, o širdies garsu.