Mano vaikai pamiršo mane: padėkite arba parduosiu viską ir išvyksiu į senelių namus.

Man širdį skauda nuo vienatvės ir skausmo. Pavargau kovoti viena, kai mano suaugę vaikai, kuriems aukojau viską, net neprisimena apie mane. Daviau jiems ultimatumą – arba pradeda man padėti, arba parduosiu visą savo turtą ir išvyksiu į senelių namus, kur rūpinsis.

Gyvenimą skyrėme su vyru Juozu mūsų vaikams – sūnui Martynui ir dukrai Austei. Jie buvo mūsų laimė, ilgai laukti vaikai, kuriems atsisakydavome savęs. Taupydavom sau, kad jie turėtų geriausias žaislas, drabužius, išsilavinimą. Galbūt juos perdėjome lepus, bet tai buvo iš begalinės meilės – norėjome jiems duoti visko, ko patys neturėjom jaunystėje.

Geriausi mokytojai, prestižiškiausi universitetai Vilniuje, kelionės į užsienį – viskam mokėjome mes su Juozu. Džiaugiausi šeima, manydama, kad ji tobula. Dirbdavome be atokvėpio, kad vaikams nieko nestigtų, kad jų gyvenimas būtų geresnis už mūsų. Tikiuosi, jog jie bus dėkingi.

Kai Austė ištekėjo ir pastojo, mano pasaulis sugriuvo – Juozas staiga mirė nuo širdies priepuolio. Vos išgyvenau šį netektį – jis buvo mano atrama, mano pusė. Tačiau laikiausi dėl dukros, žinodama, kad jai reikia mano paramos. Atsidaviau Austei butą Vilniaus senamiestyje, kurį paveldėjau iš tėvų. Kai Martynas vedė, perdaviau jam dviejų kambarių butą, kuris liko nuo uošvienės. Vaikai turėjo kur gyventi, bet neskubėjau oficialiai perleisti jų vardams.

Praeitais metais išėjau į pensiją. Seniai jau reikėjo tai padaryti, bet atidėliavau iki paskutinio. Būdama 74 metų dirbau geriau nei daugelis jaunesnių, bet sveikata pradėjo trauktis. Jėgos nyko, sąnarių ir širdies skausmas taps nepakeliamu. Jaučiau, kaip gyvenimas slipsta iš mano rankų.

Mano vyriausiasis anūkas, Kajus, jau ėjo į mokyklą, o Martynui neseniai gimė vaikas. Pagelbėdavau su Kajumi, kai galėdavau, bet antro anūko jau nebeišnešiodavau. Ir niekas manęs neprašė pagalbos. O aš jau nebesugebėdavau. Kai paskambinusi vaikams paprašydavau bent mažiausio palaikymo – atvežti maisto, padėti su valymu – jie rūsdavosi tūkstančiais pretekstų: darbas, reikalai, nuovargis.

Matydavomės tik per šventes. Visą likusį laiką būdavau viena, kovodama su kasdienybė nepaisant silpnumo ir skausmo. Kartą nukritau virtuvėje ir negalėjau atsistoti. Jei ne kaimynė Dalia, iškvietusi greitąją, būčiau mirus ten pat, šaltame plyte. Ligoninėje laukiau vaikų, bet jie tik pasakė: “Mama, mes darbe, negalime”. Išrašymo metu paprašiau Austės atvažiuoti, bet ji šaltai atsakė: “Pasiimk taksi, juk tu ne maža”.

Kai mane išrašė, nuvykau į vietinę socialinės globos tarnybą. Paprašiau surasti gerus senelių namus ir sužinoti, kiek kainuoja gyvenimas ten. Pavargau būti našta, pavargau nuo abejingumo. Norėjau gyventi ten, kur rūpinsis.

Kai vaikai pagaliau atvažiavo, surinkau visą drąsą ir pasakiau: “Arba pradėkit man padėti, arba parduosiu butus ir išvyksiu į senelių namus. Pinigų man užteks.” Austė užsidegė: “Tu mus šantažuoji? Nori palikti be būsto? Mums kreditai, vaikai, problemos, o tu galvoji tik apie save!” Jos žodžiai skaudino kaip peilis. Aš jiems viską atidaviau, o jie negali atnešti net stiklinės vandens?

Jų reakcija mane sutriuškino, tačiau abejingumas tik sustiprino mano ryžtą. Nereikalauju daug – tik šiek tiek rūpestingumo, kurio nusipelniau. Bet jie nepadarė jokių išvadų. Nenoriu pragyventi likusius dienos keturiose sienose, jaučiantis nereikalinga. Nežinau, kas bus toliau, bet kitos išeities nematau. Gal tai skamba kaip grasinimas, bet tai mano paskutinis šansas padoriai pasensti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two + fourteen =

Mano vaikai pamiršo mane: padėkite arba parduosiu viską ir išvyksiu į senelių namus.