Mano vyras gelbsti visus, išskyrus šeimą

Vardas man Rūta, ir aš esu ištekėjusi jau šešerius metus. Mano vyras Mantas – darbštus, šaunus žmogus, aukso rankos ir švelnios širdies. Ir viskas būtų puiku, jei tas auksas nebūtų išdalijamas gabalėliais visiems giminaičiams, tik ne mūsų šeimai.

Mantui didelė giminė: motina, brolis, dvi tėtos, pusbrolės, net tolimi svainiai – ir kiekvienam būtinai rūpi kažkokia problema, kurią, kaip pasirodo, gali išspręst tik mano vyras. Ir ne po savaitės, ne savaitgaliais, o skubiai. Naktį. Tą pačią dieną, kai mums metinės arba sūnui karščiuoja.

Prieš santuoką žinojau, kad jis artimas su šeima, tačiau tikrasis „giminiško atsidavimo“ mastas atsiskleido, kai susituokėme ir persikėlėm į jo gimtąjį miestą. Gavome senelės butą – menką, bet savo. Giminė pažadėjo Mantui pagalbą su darbu, o aš be abejonių sutikau. Po poros mėnesių sušventėm vestuves.

Iš pradžių maniau, kad jo amžini „padėk čia, nuvežk ten“ yra suderinami su reikalais prieš šventę ir buto įrengimu. Bet vėliau viskas tik prasidėjo. Mantas pusę dienos kasiavo daržą pas mamą, po to lėkė dvidešimt kilometrų broliui padėti taisyti stogą, o naktį – dar ir dėdį vežė į vaistinę. Ryte nukrisdavo be jėgų, niurnėdavo, kad pavargęs, o aš stengdavausi jį kiek paguosti – pusryčiai lovoje, ramybė, jaukus. Bet vos jis truputį atsikvėpdavo – vėl skambutis. Ir vėl bėgo.

Aš tylėjau. Kėliau. Tikėjausi, kad tai praeis. Kad jis supras: jis turi šeimą, mane, namus, kuriuose irgi yra darbų. Bet ne. Visa energija – ten. O aš viena su valymu, remontu, baldų parinkimu, buitinėmis problemomis. Tapetus klijavau pati. Baldus tampydavau pati. Indaplovę jungė meistras, kurį iškvietiau pati. Nes Mantas neturėjo laiko.

Aš nesukeldavau scenų. Kalbėjau ramiai. Primindavau, kad esu jo žmona, o ne bendrabutė. Jis linkčiodavo, bučiuodavo rankas, prašydavo suprasti ir beveik ašarų liejosi – sakydavo, negali giminėms atsisakyti.

Kai pastojau, atrodė, kad dabar viskas pasikeis. Tapau jam svarbi. Jis rūpinosi, nešiojavo maišus, gamindavo, veždavo pas gydytoją. Tapome artimi. Bet po mėnesio – vėl viskas grįžo į savo vėžes. Vos praėjo toksikozė – vėl tėta, vėl brolis, vėl pas mamą čiaupas lašėjo ir tik Mantas gali išgelbėti.

„Dabar aš jiems padedu,“ teisindavosi jis. „O kai mums prireiks – jie padės mums.“

Tačiau per visus tuos metus niekas mums nepadėjo. Gimė ssūnus – pirmą mėnesį Mantas stengėsi, o po to vėl dingo.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

8 − 4 =

Mano vyras gelbsti visus, išskyrus šeimą