Mano vyras gelbsti visus, tik ne savo šeimą.

Vardas man – Gabija, ir aš esu ištekėjusi jau šešerius metus. Mano vyras Domas – atsakingas, darbštus, auksinių rankų ir šilčios širdies žmogus. Ir viskas būtų gerai, jei šis auksas būtų skirtas mūsų šeimai, o ne dalijamas tarp giminių.

Domui didelė giminė – motina, brolis, dvi tetos, pusseserės ir net tolimi pusbroliai. Kiekvienam iš jų vis rūpi kažkokia problema, kurią, kaip atsitinka, gali išspręsti tik mano vyras. Ir ne po savaitės ar savaitgalį, o skubiai. Naktį. Mūsų santuokos metinių dieną ar kai sūnus karščiuoja.

Prieš vestuves žinojau, kad jis artimas su šeima, tačiau tikrąjį „giminiškumo mastą“ atradau tik ištekėjusi, kai persikėlėme į jo gimtąjį Klaipėdą. Gavome senelės butą – nedidelį, bet savo. Giminės pažadėjo Domui padėti su darbu, todėl aš nesidvejodama sutikau kraustytis. Po poros mėnesių pasikėlėme.

Iš pradžių maniau, kad jo amžini „padėk čia, nuvežk ten“ susiję su ruošimuosi šventei ir buto įrengimu. Tačiau vėliau tai tik paaštrėjo. Domas pusdienį galėjo kasti daržą pas motiną, važiuoti dvidešimt kilometrų, kad padėtų broliui dengti stogą, o naktį – vežti dėdę į vaistinę. Ryte atsidurdavo išsekęs, murmėdamas, kad pavargęs, o aš stengdavausi jį paglostyti – pusryčiai lovoje, ramybė, jaukumas. Tačiau vos jis truputį atsikvėpdavo – skambutis. Ir jis vėl bėgo.

Aš tylėjau. Kėmiausi. Tikėjausi, kad tai praeis. Kad jis supras: jis turi šeimą, mane, namus, kuriuose irgi yra reikalų. Bet ne. Visa jo energija – ten. O aš viena tvarkiausi su valymu, remontu, baldų parinkimu, buitinėmis problemomis. Tapetus klijavau pati. Baldus tempti teko pačiai. Indaplovę jungė meistras, kurį iškvietiau, nes Domui niekada neturėdavo laiko.

Aš nesukeldavau scenų. Kalbėdavau ramiai. Primindavau, kad esu jo žmona, o ne kaimynė bendrabutyje. Jis linkčiodavo, bučiuodavo rankas, prašydavo suprasti, net ašarų nepuliuodamas – sakydavo, kad negali atsisakyti giminės.

Kai pastojau, atrodė, kad viskas pasikeis. Tapau jam svarbi. Jis rūpinosi, nešdavo maišus, gamindavo, vedžiodavo pas gydytoją. Tapome artimi. Tačiau po mėnesio viskas sugrįžo į savo vėžę. Kai tik baigėsi toksikozė – vėl teta, vėl brolis, vėl motinai čiaupas paliko, ir tik Domas gali ją išgelbėti.

„Dabar aš jiems padedu,“ teisindavosi jis. „O kai mums reikės, jie padės mums.“

Tačiau per visus šiuos metus niekas mums niekada nepadėjo. Gimė sūnus – pirmą mėnesį Domas stengėsi. Tuomet vėl pradingo. Aš pabuddavau viena, užmigdavau viena. Vaikščiodavau su vežimėliu viena. Jis – dėdės statybose, tetaJis visaip stengiasi, bet visa jo meilė ir dėmesys ištirpsta kaip rytų rasa, kol lieku tik aš – visa, kas jam liko, kai giminės nusispjauna.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

nineteen − seven =

Mano vyras gelbsti visus, tik ne savo šeimą.