Mano vyas Rimas mane nuolat priekaištauja, kad negaminai tokių išskirtinių pietų kaip jo draugo Tomaso žmona Eglė. Ji – nuostabi moteris ir tikras kulinarinis genijus. Nesiginčiju, ji gamina nuostabiai, bet tam skiria daugybę laiko. Virtuvė jai – aistra, vieta, kurioje kūrybinga nuo ryto iki vakaro. O aš? Aš skaldausi tarp darbo, vaiko ir namų ūkio, o jo priekaištai veržiasi į mane kaip peiliai.
Eglė dabar yra motinystės atostogų laikotarpiu, ir jos gyvenimas – bet kurios motinos svajonė. Jos tėvai, nors ir išsiskyrę, paįvairuoja anūkę ir mėgavos ja rytinėmis valandomis. Seneliai varžosi, kas išves kūdikį pasivaikščioti, pamoškins, o vakare parveš namo. Eglė atsikėlus perduoda vaiką laimingiems giminaičiams, grįbta į lovą, o paskui lėtai tvarko namus. Ji turi visą dieną, kad kurtų kulinarinius šedevrus. Niekas ją netrukdo, neremkia – visiška laisvė. Ji eksperimentuoja, bando naujus receptus, ir kiekvieną vakarą jų staluose pasirodo kažkas neeilinio. Jos šeina suteikia jai tokią galvūtę, ir aš nuoširdžiai džiaugiuosi dėl jos.
Bet Rimas to nesupranta. Jis žiūri į Eglę ir mato idealą, kurio, jo manymu, turčiau siekti. „Ji motinystės atostogose, su vaiku, ir viską spėja! – meta jis man. – O tu viską darai ant paskubėjimo, tą patį.“ Jo žūdžios skaudina kaip smūgiai. Iš kur man rasti penkis–šešis valandų gabalus virtuvei? Dirbu darbą, o vakare pasiimu dukrą Gabiją iš darželio. Namo grįžtame apie septintą. Stengiuosi pagaminti kažką greito: keptų bulvių, keptos vištienos, makaronų su agurkų ir pomidorų salotomis. Tai maistas, kuris mus gelbėja nuo badavimo, bet Rimui jis – tik priekaišto priežastis.
Jei pradėčiau gaminti sudėtingus patiekalus kaip Eglė, vakarienė būtų gatva tik vidurnaktį, o šeima eitų miegoti baduojanti. Bet vyras to nemato. Jis tik kartoja: „Eglė kiekvieną kartą Tomasui sumano kažką naujo, o tau, regis, vienodai.“ Jo susijaudinimas jos kulinariniais žygdarbiais skamba kaip mano nesėkmės pateisinimas. Pavargau apsiginti. Jei Eglė turėtų tokias motinystės atostogas kaip dauguma – kai net neturi laiko nusiprausti – ji irgi virtų pirktus koldūnus, o Tomasas juos valgytų be priekaištų.
Džiaugiuosi dėl Eglės ir Tomaso. Ji šauniai elgiasi, kad neužgula ant sofos, o kūrybinga virtuvėje, džiaugdama vyrą. Bet man skauda, kad Rimas nuolat mane su ja lygina. Jis tarsi nepripažįsta, kaip skiriasi mūsų gyvenimai. Aš dirbu visą darbo dieną, o vakaruos bėgu į darželį pasiimti Gabijos. Eglė motinystės atostogų laikotarpiu, ir dėka tėvų turi ištisas dienas sau. Žinoma, ji turi daugiau laiko! Aš irgi norėčiau tokių motinystės atostogų, bet mūsų tėvai neskuba leisti laiką su anūke. Jie myli Gabiją, bet nėra pasiruošę su ja praleisti visą dieną.
Rimas nesiliauja. „Bent savaitgaliais galėtum pagaminti kažką ypatingo“, – niurzga jis. O aš – ne žmogus? Man nereikia poilsio? Penkios dienos per savaitę darbas, o savaitgaliais turėčiau stovėti prie viryklės, kad patenkinčiau jo užgaidas? Kartais atrodo, kad jis ieško preteksto išsiskirti. Ar jis tikrai nesupranta, kaip nesąžiningi jo žodžiai? O gal sąmoningai nori mane įskaudinti? Pavargau įrodinėti, kad darau viską, ką galiu. Norėčiau, kad jis pagaliau pamatytų mane – ne Eglę, o savo žmoną, kuri iš visų jėgų stengiasi išlaikyti šeimą ant paviršiaus.