„Mano uošvė niekam nereikalinga, net savo paties vaiko!“ – moters istorija, kuri nežino, kas yra šeima
Po sūnausime vestuvių tikėjausi, kad mūsų šeimoje viskas bus gerai. Tačiau nuo pirmos dienos buvau įsitikinusi – su šia moterimi, Gabriele, man kelio nėra. Ne, tai ne dėl pavydo, kaip galėtų pasirodyti. Seniai suvokiau, kad mano sūnus užaugo, apsigyveno, ir dabar jo gyvenime svarbiausia tapo kita moteris. Norėjau ją priimti, palaikyti, būti šalia. Bet kuo toliau, tuo labiau įsitikinau – ji nieko nemylėjo. Nei manęs, nei sūnaus, nei, kas būtų pati baisiausia, net savo paties vaiko.
Gabrielė nuo pat pradžių pirmenybę teikė tik sau ir savo norams. Pastebėjau tai dar iki vestuvių, bet galvojau, kad gimus vaikui ji pasikeis. Kad taps šiltesnė, rūpesningesnė. Klydau. Ji liko tokia pat šalta. Mano sūnų, atrodo, laiko tik laikinu pagalbininku – kol jai patogu.
Pas mane jie lankydavosi retai. Visos šeimos šventės vykdavo pas mus, ir tik tada pasirodydavo Gabrielė – išsipuošusi, su dažytais nagais, šukuosena, brangiais rūbais. Ir būtų nieko, bet kiekvieną kartą, žiūrint į sūnų, norėdavosi verkti. Jis atrodė pavargęs, neprižiūrėtas, pasimetęs. Atrodė ne kaip laimingos santuokos vyras, o kaip žmogus, bandantis išgyventi svetimoje teritorijoje.
=”- Oi, Gabrielė, šiek tiek prisižiūrėk vyro,” – kartą tyliai pastebėjo mano sesė, sėdėdama prie šventinio stalo.
Gabrielė tik šyptelėjo:
=”- Aš jam ne motina. Tegul pats savimi rūpinasi.”
Tada aš tylėjau. Nors labai norėjau išlieti viską, ką jaučiu. Bet nenorėjau gadinti sūnui šventės. Tačiau galvoje egyrė mintis: „Ar jai išvis rūpi, kaip jis atrodo? Svarbu, kad jos blakstienos būtų gražios, o nagai blizgėtų.“
Praėjo šiek tiek laiko. Man skambina sūnus:
=”- Mama, ar galiu atvažiuoti? Reikia kur trumpai pabūti…”
Balsas užspringęs, silpnas. Po valandos atvažiuoja – išblyškęs, su karščiavimu, vos stovi ant kojų. Vos ne apalpo, kai jį pamaciau. Paaiškėjo, kad jam išrašė injekcijų kursą – du kartus per dieną, griežtai pagal laiką. O Gabrielė… Gabrielė tiesiog pareiškė:
=”- Aš neketinu kelintis pagal laikrodį. Tegul mama daro, jei taip jaudinasi.”
Štai ir atvažiavo. Štai ir „žmona“. Jokios rūpybės, jokio dalyvavimo. Galvojau, po tokio įvykio jis pagalvos apie skyrybas. Bet ne, po kelių mėnesių jie nusprendė… susilaukti vaiko.
Mano anūkas gimė, bet motinos meilės nepamačiau. Viskas daryta „pagal sąrašą“: pavalgydyti, persirengti, pakvėpuoti. Jokiu bučinių, glostymo, jokios šilumos. Mašina, o ne motina. Prisimenu, kaip jie ruošėsi atostogauti. Gabrielė pasakė, kad vaiko neims – „jis tik sugadins visą poilsį“. Pasiūlė palikti mažylį draugei. Nei man, nei savo tėvams vaiko palikti negalėjo – visi dirbome. Sūnus atsisakė: negalėjo palikti kūdikio. Galiausiai ji išvyko viena.
Sūnus liko su vaiku. Virė, vaikštinėjo, prižiūrėjo. Viskas pats. Po šio įvykio pirmą kartą rimtai pagalvojo apie skyrybas. Bet, kaip visada, atsigavo, galvodamas, kad gal ji pasikeis. Nepasikeitė. Jie vistiek kartu. Tačiau vis dažniau sūnus nakvoja pas mane – po pykčių ir įžeidimų, kurių jau nebegali kentėti.
O Gabrielė gyvena tarsi viena. Jai niekas nereikalingas. Vyras – tik kambario kaimynas. Vaikas – nepatogumas. Nesuprantu… Kam ištekėti, jei nesupranti, kas yra šeima? Kam gimdyti, jei vaiko nereikia? Dėl ko? Dėl „pažymėjimo“?
Mano sūnus kankinasi. Matau tai. Bet vis tiek tiki. O aš vis tiek laukiu, kol jis pagaliau supras – šios moters nepataisysi. Ir tik tada, galbūt, prasidės naujas, tikras gyvenimas. Be šaltos žmonos, be netikrų santykių, bet su mažu, mylimu sūneliu ant rankų.