«Marti neslepia, kad manęs nekenčia»: ji paskambino ir apkaltino mane jų santuokos griovimu.

„Mano uošvė net neslepia, kad manęs nekenčia“: ji paskambino man ir apkaltino, kad bandau sugriauti jų santuoką su Mindaugu

Aš, Aldona Kazlauskienė, paprasta šešiasdešimtmečio moteris, vienintelio sūnaus motina. Visą savo gyvenimą aš paaukojau jam, auginau viena, kai vyras išėjo, kai Mindaugui buvo vos dveji metai. Dirbau slaugytoja poliklinikoje, dirbdavo naktinius pamainas, kad sūnui nieko nestigtų – nei švaraus marškinių, sąsiuvinių mokyklai, nei šiltos vakarienės.

Sūnus užaugo geras žmogus – švelnus, mandagus. Juo didžiuojuosi. Bet dabar atrodo, kad jis visa tai iššvaistė dėl moters, kuri ne tik nemansto manęs, bet net nepasidengia savo neapykanta. Jo žmona – Gintarė.

Iš pirmo žvilgsnio ji man pasirodė… per daug. Per garsiai kalbanti, per išdidžioka, per aštri. Kai Mindaugas pirmą kartą atvedė ją supažindinti, pajutau kažką negerai – jos žvilgsnyje, laikysenoje. Didelės tamsios akys žiūrėjo iššūkiu, o veidas neperteikė nė menkiausio mandagumo užuominos. Bet tada pasakiau sau – gi tai tik išankstinis nusistatymas. Mindaugas įsimylėjęs, vadinasi, turiu pabandyti ją priimti.

Nuvykome į kavinę pažintis geriau. Ir tada jau supratau – su ja bus sunku. Ji be jokio gėdulio užrėžė padavėją, reikalavo pakeisti desertą, nes jis „nepakankamai fotogeniškas“, kaip ji pasakė. Kalbėjo per dantis, lyg aplinkiniai būtų tarnai. O kaip ji buvo apsirengusi… mini kombinezonas, atidengiantis viską, ką tik įmanoma, iškirpta iki pat juosmens. Ir tai – susitikime su būsima uošve. Vos susilaikiau, kad neprašyčiau Mindaugo išeiti pakalbėti atskirai.

Nusprendžiau, kad tai tik nervai, jaudulys. Galbūt. Bet ne. Su laiku viskas tik pablogėjo. Po vestuvių Mindaugas pradėjo retai skambinti. Stengiausi nesiūlytis, bet pasiilgau. Po mėnesio neatsilaikiau – paskambinau pati. O telefone – šaltumas. Kitą kartą, kai jis man paskambino, aiškiai išgirdau Gintarės balsą fone: „Padėk ragelį, užteks jau su ja kalbėti“. Ji nešnibždėjo – tai buvo skambu, tyčinama.

Nenorėjau kelti scenų, bet kartą paklausiau Mindaugo – kas vyksta? Jis atsiduso ir papasakojo. Pasirodo, Gintarė turėjo sunkių patirčių. Jaunystėje buvo meilės istorija, nėštumas, išdavystė… Ji neteko vaiko. Po to kreipėsi pas psichologus, gydėsi. Jis įsitikinęs, kad dabar ji tvarkoje, tiesiog šiek tiek įtari. O aš jaučiu – tai ne įtarumas. Tai priešiškumas. Atviras, pikta.

Po to pokalbio per kelias dienas Gintarė man paskambino pati. Rėkė. Kaltino mane viskuo, ką tik įmanoma. Sakė, kad specialiai bandau nupinti sūnų prieš ją, kad noriu sugriauti jų šeimą, kišuosi į jų gyvenimą. Buvau šoke. AŠ? Aš, kuri visą gyvenimą aukojausi savo sūnui, auginau jį viena, dabar – monstras?

Mindaugas, kaip visada, neišsižadėjo. Net žodžio nepasakė. Tik pakartojo tą patį: „Mama, aš suaugęs, dabar turiu savo šeimą“. O kas aš? Aš jau niekas? Moteris, kuri pagimdė ir išaugino – neturi teisės net paprastai pasikalbėti?

Gyvena jos bute. Trijų kambarių, naujai suremontuota. Gintarė gyrėsi, kad tai jos nuopelnas – ji pati nusipirko. Žinoma, suprantu, kad būstas – rimtas argumentas. Bet ar verta dėl kvadratinių metrų atskirti sūnų nuo motinos?

Aš nieko nereikalauju. Nelieku pinigų, nesikišu į svečius. Tiesiog norėjau likti jo gyvenimo dalimi. Išgirsti, kaip sekasi, užsukti pasveikinti, apkabinti. Ar tai nusikaltimas?

Kartais atrodo, kad Gintarė tiesiog pavydi. Ne Mindaugui – ne. Mano įtakai. Nors kokios ten įtakos – iš jos liko tik prisiminimai. Jis su ja kalba visomis tonacijomis, o su manimi – oficialiai ir santūriai. Lyg svetima.

Bet aš vis tiek tikiuosi. Tikiuosi, kad jis atsigreTikiuosi, kad vieną dieną jis supras, jog motinos meilė nėra konkurencija, o dovana, kurią verta saugoti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

19 − 18 =

«Marti neslepia, kad manęs nekenčia»: ji paskambino ir apkaltino mane jų santuokos griovimu.