„Marti reikalauja vienodos meilės vaikams. O aš taip negaliu…“

Nėra tų moterų, kurios lengvai atstumia svetimus likimus. Gyvenimas manęs daug ko išmokė. Aš pati užauginau du vaikus, daug kartų teko išgyventi sunkumus ir nusivylimus, žinau, ką reiškia tikra rūpestis ir bemiegės nakties, kai ?>temperatūra, o tu viena šalia, ir nieko daugiau nereikia. Bet, kad ir kaip bebūtų, yra dalykų, kurių nepriversi. Ir meilę taip pat.

Kai mano sūnus Dovydas pranešė, kad ruošiasi vesti moterį su vaiku, neprieštaravau. Paremiau kaip motina, nes mačiau – jis tikrai įsimylėjęs. O man svarbiausia? Kad sūnus būtų laimingas. Kad jį mylėtų, vertintų. O kas ten kam ir už nugaros – tegul būna, svarbu, kad būtų tikra. Niekada nepasakiau nė žodžio prieš Joana, jo išrinktąją. Ji pati augina mergaitę, vyras pabėgo – tokių moterų nepikta vertinti, jas reikia suprasti. Bet…

Praėjo septyneri mety, kai jie tapo šeima. Auksėi iš pirmos santuokos dabar šešeri, mūsų bendram anūkui Deimantui – tik dveji. Mergaitė protinga, graži, rami. Bet vis tiek… ji ne mano kraujas. Taip, aš darau viską, ką galiu. Taip, nešu dovanas, vienodas, be įžeidimų, neskyriau vaikų niekada. Taip, galiu Auksei paskaityti pasaką, pažaisti su ja „mamos ir dukros“, padėti su pamokomis. Bet mano širdis – su Deimantu. Jame matau savo Dovydą, savo velionio vyro bruožus. Nuo jo tirpstu, bijau kvėpuoti – toks artimas. O su Auksė… tik geras santykis. Pagarbus, malonus. Bet ne daugiau.

Būtent tai ir tapo ginčo su Joana priežastimi. Ji, matot, reikalauja, kad mylėčiau Auksę taip pat, kaip Deimantą. Tarsi meilę galima tiesiog įjungti pagal pavedimą. Ne, mieloji, taip nėra. Aš nemoku vaidinti. Galiu padėti, galiu būti šalia, galiu paremti – bet negaliu apsimesti.

Nekaltinu Auksės niekuo. Ji tik vaikas, kuris atsidūrė sudėtingoje situacijoje. Bet ji turi savo seneles. Tegul viena gyvena toli, kita išnyko po skyrybų – tai ne mano kaltė. Joana pati pasakojo, kaip jos motė dirba pensijoje ir retai pasiima vaikus. Kaip be įspėjimo net neįleidžia per slenkstį, jei neatveža maisto ar švaraus drabužio. Tai kodėl visi priekaištai – man?

Aš, skirtingai nuo uošvienės, visada šalia. Iškart, kai tik pakviečia. Ar drabužius atvešiu, ar maisto, ar Auksę į būrelį nuvėsiu. Ir visa tai – su meile. Bet ta meile, kurią galiu duoti. Daugiau – ne. Neprašykite.

Joana vis šaltesnė. Po kiekviena dovana stebi akimis, lyg skaičiuotų vertę. „O Auksei kas? Kodėl Auksei tik knyga, o Deimantui – mašinėlė?“ Kaip jai paaiškinti, kad knygą rinkausi iš širdies, pagal pomėgį, kad Auksei ji reikalingesnė? Bet ne – ji turi vieną atsakymą: „Jūs nemylite mano dukters.“ Bandau švelniai perduoti – aš neprivalau mylėti. Meilės neprašoma, ji gimsta, jos nesuvesi. Aš gera Auksės atžvilgiu, ir to turėtų pakakti.

Su Dovydu taip pat kalbėjau. Ramiai, be išpuikimų. Paaiškinau, kad neprieštara Aukštei. Kad stengiuosi būti dėmesinga. Bet privers save mylėti vienodai – negaliu. Ir jei jis su žmona toliau reikalaus, kad jaustų ką nors, ko nėra – geriau sumažinti bendravimą, nei apsimesti. Jis suprato. Jis mano išmintingas vaikinas. Bet tarp žmonos ir motinos atsidūrę vejas dviejų ugnų. Ir kol kas nežino, kieno pusėje būti.

O aš… Pavargau įrodinėti akivaizdų. Aš senelė. Tikra. Bet tik vienam vaikui – kraujo ryšiu. Antrajai – gera suaugusi moteris. Tai sąžininga. Tai teisinga. Tai be žalos vaikui. Bet reikalauti daugiau – žiauru.

Ir žinote ką? Aš ne pikta. Tiesiog nesu pasiruošusi, kad mane smerktų už tai, ko negaliu pakeisti. Tai mano širdis. Mano sąžinė. Mano tiesa. Ir nuo jos neatstosiu, net jei tai kainuos santykius su marti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen − eleven =

„Marti reikalauja vienodos meilės vaikams. O aš taip negaliu…“