Mašina staiga sustojo ir staigiai stabtelėjo. Algirdas buvo rimtas jaunas vyras, todėl keistas noras pavėžėti nepažįstamą merginą, sustojusią prie kelio, buvo jam visai nebūdingas.
Sodas, kuriame Algirdas su mama turėjo jaukų ir šiltą namą, buvo už 15 kilometrų nuo miesto. Gyventi ten vasarą buvo tikras malonumas, ir Algirdas visuomet išvažiuodavo į darbą apie 7 ryto, nes tuo metu kelias buvo pakankamai tuščias ir laisvas, o aplink išsidėstęs miškas priminė malonias mintis ir prisiminimus.
Mergina pribėgo prie mašinos ir, šypsodamasi, pažvelgė pro atvirą langą.
– Sveiki, – linksmai tarsi padainavo ji, – nepavešite iki miesto?
– Ar jums ne baisu lipti į mašiną pas nepažįstamą vyrą viduryje miško? – nenorom šypsodamasis paklausė Algirdas.
– Ką gi čia baido – atsakė mergina, – turite brangią mašiną ir geraširdiškas akis. Kodėlgi jums turint tokią mašiną ir akis daryti man kažką blogo?
Algirdas pratrūko juoktis. Tokios naivumo ir paprastumo jis seniai nebuvo sutikęs ir, tiesą sakant, buvo visiškai įsitikinęs, kad jų išvis nebėra likę.
Aukusi kaime, Laima buvo atvira ir patikli. Ir kai Algirdas, po trijų jų pažinties savaičių, jai pasipiršo, ji, nedvejodama, sutiko. Jis atrodė solidus ir gražus jaunuolis.
„Na, tiesiog kaip teta Ona išpranašavo, taip ir nutiko,“ – tyliai sau galvojo Laima, tvirtai laikydama Algirdą už rankos ir baikščiai žvelgdama į jo mamą, kuriai žinia apie būsimą šventę buvo kaip lengvas žemės drebėjimas.
Po vestuvių Laima ir Algirdas persikėlė į Algirdo miesto butą. Gyventi sode buvo nelabai patogu. Be to, Algirdo mama ypatingos meilės marčiai nejautė.
– Stebiuosi su tavim, sūnau, dažnai sakydavo Aldona Algirdui, kai jis atvažiuodavo jos aplankyti, – ar tikrai ši kaimo gražuolė buvo vienintelis vertas pasirinkimas tavo aplinkoje? – liūdnai atsiduso ji ir papurtė gražiai supintus plaukus.
Algirdas šypsojosi, bet nesiginčijo su mama. Jis nenorėjo aiškinti, kaip ramiai ir sočiai jis jautėsi savo mažoje ir jaukioje šeimoje. Algirdo mama buvo šalta ir santūri moteris. Todėl Algirdui atvira ir švelni Laima buvo kaip mama ir žmona viename asmenyje.
Praėjo keleri metai. Laima ir Algirdas susilaukė žavingos mergaitės Martynos. Laima ją be galo mylėjo, ir net močiutė pamažu pradėjo tirpti. Ji matė, kaip Laima myli ir lepina jos sūnų, kaip griežtai ir protingai auklėja dukrą. Aldona, nors buvo griežta ir net šiek tiek ciniška moteris, bet mokėjo pripažinti savo klaidas.
Todėl Algirdas nebuvo nustebintas, kai vieną gražią dieną ji pakeitė pyktį gailesčiu ir pakvietė Laimą su anūke pailsėti sode kelias dienas.
– Algi, aš jos bijau, – niurnėjo Laima, bandydama surasti bet kokią priežastį nevažiuoti pas anytą.
– Na, ji tavęs nesuvalgys, – juokėsi Algirdas ir švelniai pabučiavo žmoną į kaklą.
– Suvalgys, suvalgys, – dejuodavo Laima, – ir Martyna suvalgyti. O tu tada verksi ir gailėsiesi, bet bus per vėlu, – įtikinamai užbaigė Laima ir net paleido ašarą dėl vaizdo.
Tačiau niekas nepadėjo. Algirdas paėmė iš žmonos krepšelį su maistu, įsodino linksmą, mėlynakę Martyną, įkalbėjo žmoną į priekį ir visa šeima, ginčydamiesi ir diskutuodami, išvyko į kelią.
Aldona nuoširdžiai džiaugėsi svečiais. Ji nusišypsojo Laimai, ir jaunoji moteris suprato, kad karas baigtas. Nuo tos akimirkos prasidėjo jų nuostabi draugystė. Su kiekviena diena santykiai tarp anytos ir marčios tapo artimesni ir pasitikėjimo kupini.
Laima pradėjo dirbti, o Martyna dažnai likdavo pas Aldoną, kuri skaitydavo jai knygas, mokė groti fortepijonu ir užsiėmė su ja anglų kalba. Aldona buvo vertėja-interpretatorė, ir smalsi mergaitė su malonumu klausydavo jos juokingų pasakojimų apie keliones užsienyje ir susitikimus su įdomiais ž あ