Vyrui mažas ūgis – lyg Dievo bausmė. Andrius Butkus nuo pat vaikystės gėdijosi savo neūžaugos. Jei trečioje klasėje dar tikėjosi, kad pavys bendraamžius, dešimtoje jau netikėjo.
Žmogus jis buvo geras: širdingas, linksmas, visada pasiruošęs padėti. Todėl visi miestelyje jį mylėjo ir gerbė. Baigęs mokyklą, jis neišvyko mokytis, įgijo vairuotojo pažymėjimą ir įsidarbino kolūkyje. Gyvenimas rėmėsi, tačiau visi jo klasės draugai jau susikūrė šeimas, o Andrius vis dar vaikščiojo vienišas – neišsirinkęs sužadėtinės, kuri atitiktų tiek ūgiu, tiek charakteriu.
Vasaros dieną jis išvažiavo į apskrities centrą. Grįždamas vakare, miesto pakraštyje prie stotelės pamatė neaukštą merginą ryškioje skrybėlėje, besivarant didžiulį krepšį. „Štai mano būsima žmona“, sušvytėjo Andriaus mintyse. Jis nuspaudo stabdžius – kaip per laimę, nes staigus vėjo gūsis nunešė merginos skrybėlę per kelią!
Ji be galvos metėsi ją gaudyti. Andrius staigiai sustabdė sunkvežimį, bet merginos priešais nebeliko. Argi nepervažiavo? Iššokęs iš kabinos, pamatė ją verkiančią po ratais.
– Sužeistei save? – iš baimės sukrėtė Andrius. – Kur skauda? Kodėl į ratus?
Mergina linktelėjo galvą, pakėlė ašarotas akis:
– Neskauda. Gaila skrybėlės – mamą ją dovanojo. Daug jos atminimo neturiu.
Andrius iš pradžių nieko nesuprato – žvilgsnio nuo jos negalėjo atplėšti. Tai buvo ji! Sapnuota meilė, su kuria jis vaidmenis vaikų kupiname name.
– Aha, – kvailai nusišypsojo jis, staiga sukrėtė galvą: – Skrybėlė? Dabar!
Perbėgęs kelią, pakėlė skrybėlę, nupurto dulkes ir įdavė merginai.
– Andrius. Kur keliauji? Pavežiu.
Gabija – taip prisistatė nepažįstamoji – įlipęs į kabiną papasakojo, kad vyksta į Raudonųjų Aušrų miestelį pas tetą. Baigusi maisto technologijų kursus, ji atsikraustė pas tetą Rasą – motinos seserį. Tėvas įsileido į namus kitą žmoną su vaikais, o Gabijos kambarį užėmė.
Miestelis, kur vyko Gabija, buvo netoli Andriaus gyvenamosios vietos. Vairuodamas jis galvojo – kaip išlaikyti ryšį? Staiga sustabdė mašiną ir žvelgė jai į akis:
– Gal neatsitiktinai tavo skrybėlė nuskrido būtent prieš mano sunkvežimį. Esu tikras. Nuo pirmo žvilgsnio žinojau – tu mano svajonė. Tekėk už manęs. Pažadų – mylėsiu ištikimai.
Gabija sustingo, pažvelgė į skrybėlę, linktelėjo.
Andrius paėmė už rankos, palengvėjus juokėsi:
– Važiuojam pas tavo tetą Rasą. Iš karto!
Po dviejų mėnesių susituokė. Kaimynai nuoširdžiai sveikino jaunavedžius, o šie vienas kito akyse skaitė begalinę meilę.
Po metų gimė pirmagimis Lukas. Laimė buvo tokia, kad nepastebėjo – Gabija ėmė augti. Per trejus metus jų šeimą papildė trys vaikai, o žmona viršijo Andrių galva ir subaro.
Teta Rasa teigė, kad šeimos gyvenimas ir gimdymas taip paveikė jos kūną. Draugai juokėsi, bet Gabija liūdnojo:
– Andriau, arbaunsi mane? Kam tau tokia stora lieknuolė?
Jis švelniai palietė jos skruostą:
– Mylėsiu bet kokią. Tik tu neišmesk manęs – neišgyvenčiau.
Daugiau apie tai nebekalbėjo. Po penkerių metų jau augino penkis vaikus. Miestelyje žvelgė su pagarba į šį ypatingą porą – mažas vyrukas glostydamas aukštos žmonos liemenę, o ši uždėdama delną ant jo rankos.
Vieną dieną Andrius taisydamas seno tvarto stogą iškrito. Gabija kaip vyras nukratė rąstus, suplėšytą vyrą paėmė ant rankų ir nunešė į ambulatoriją. Bėgdama dėkojo Dievui už ūgį ir jėgą!
Ilgai gulėjo ligoninėje. Kaimynai džiūteliodami stebėjo, kaip Gabija vieniša ėjo gatvėmis, laikydamasi už šono – lyg Andriaus glėbio.
Praėjo metai. Užaugo vaikai, anūkai, proanūkai. Tačiau nė viena miestelio pora neprilygo laimei raibaus senelio Andriaus ir aukštos linksmos senelės Gabijos, kurių meilė peržengė amžius, liekant neatskiriama kaip susikibusiomis rankomis…