Laimė mums pabuvojo…
Aušra išvyko iš kaimiškų namų į miestą ir įstojo į universitetą. Po kaimo mokyklos mokytis buvo sunku, bet ji visą laiką skynėsi per vadovėlius, norėdama išlaikyti sesiją ir neprarasti stipendijos. Mama galėjo padėti tik maistu.
Kai pradėjo dirbti, pradėjo pačiai padėti, siųsdama mamai pinigų. Kiekvienas atostogų laikotarpis praėjo kaime. Apie jūrą, žinoma, svetojosi. Bet visiems sakydavo, kad kaime toks grynas oras, miškai ir upė, kad jokios pietų srities nereikia.
„Aušrynas, o kada ištekėsi? Negi niekas nepatinka? Neišlauksiu, matyt, anūkų“, sielojosi mama.
„Nesijaudink, mama, ištekėsiu“, atrėždavo Aušra, bet vestuvinia su pokalbiai jai jau gerokai atsibodo. Kiekvienas kaime pirmiausia būtent apie taiširdavo.
Vaikinai Aušros buvo, ir meilė buvo, bet vesti taip niekas ir nepasiūlė.
Dirbo ji laikraščio redakcijoje. Darbo diena baigėsi, o už lango siautėjo liūtis. Atsibodo laukti. Aušra užsivilko lietpaltį, pasiruošė skėtį ir paskubėjo už namų. Tačiau išėjus, lietus paliausė su nauja jėga. Ji stovėjo po pasto viršuje įėjimo į pastatą, žiūrėdama, kaip pro šalį pralėkdavo automobiliai, į šalis taškydami balas.
Sunkūs kapotės suduždavo šlapą asfaltą, taškai pasiekdavo Aušros kojas. Ji susiraukė ir užsispaudė prie sienos. Visureigis sustojo prieš didžią balą, kad jos neapsiškintų, o paskui visai sustojo.
„Panele, sėskitie į mašiną. Net jei lietus pasibaigs, keliuose tik vandenynas, plaukite teks namo“, sušuko jaunas vyras pro atsivertusį šoninį langą.
Ir Aušra įsėdo į automobŠešis mėnesius vėliau jo rankose ji jautė šiltą žiedo žiedą, o akys skaitydamos viršuje įrėžtus žodžius „Aš tave mylėsiu visą gyvenimą“.