Vardu Ingrida. Man 62 metai, ir atrodė, kad mano širdis vėl atgyja, kai sutikau vyrą, kuris žadėjo grąžinti man džiaugsmą gyvenime. Vietoje meilės gavau tik žeminimą ir skausmą. Jis buvo 17 metų jaunesnis už mane, o aš, patikėjusi jo šypsenomis ir gėlėmis, įsileidau jį į savo namuką mažame Kėdainių miestelyje. Vėliau supratau, kad jis matė ne moterį, o patogią tarnaitę. Ši istorija – apie mano kovą dėl savo vertybės ir kartų klausimą: kodėl mano amžiuje taip sunku rasti tikrą meilę?
Mano gyvenimas nebuvo lengvas. Prieš daug metu išsiskyriau su pirmu vyru. Jis gėrė, švaistė mano pinigus, atiminėjo mano daiktus, o aš kentėjau, kol pasakiau sau: „Gana!“ Surinkau jo daiktus, išmetėjau už durų ir uždariau jas visiems laikams. Tada pajutau tarsi nuo pečių nukritusį rąstą. Vėliau gyvenime buvo vyrų, bet laikiau juos toli, bijodama vėl nukentėti. Mano sūnus, Darius, buvo mano pagalba, tačiau prieš ketverius metus jis išvyko į Airiją dirbti ir ten apsigyveno. Džiaugiausi už jį, bet nesiryžau pradėti naujo gyvenimo svetur. Mano amžiuje – tai per didelė rizika.
Vienatvė tapo mano drauge. „Ingrida, susirask bent draugą bendravimui!“ – kalbino mano draugė Rasa. „Kur aš jį rasiu? Mano amžiaus vyrai – arba ligotieji, arba niurzgūniai. Jiems ne draugės reikia, o slaugės!“ – atrėžiau. Rasa nusijuokė: „Išbandyk su jaunesniu! Tu atrodai nuostabiai!“ Aš pasijuokiau, bet jos žodžiai įstrigo galvoje. Gal tikrai verta rizikuoti? Galbūt likimas suteiks man galimybę pasijusti gyva?
Ir atrodė, kad likimas nusišypsojo. Kiekvieną rytą miesto parke regėdavau vyrą. Jis vaikščiodavo su šunimi – aukštas, su žilaplaukiais, su šilta šypsena. Pradėjome sveikintis, vėliau apsikeisdavome žodžiais. Jis vadinosi Tomas, jam buvo 45, jis buvo išsiskyręs, o jo sūnus gyveno atskirai. Vieną dieną jis padovanojo man gėlių, o paskui pasiūlė pasivaikščioti. Jaučiausi kaip mergaitė: širdis plakė, skruostai dego. Kaimynės paskalojo, draugės pavydėjo, o aš, lyg jaunystėje, tikėjau, kad gyvenimas tik prasideda.
Kai Tomas apsigyveno pas mane, buvau laiminga. Kepdavau jam pusryčius, skalbdavau jo marškinius, džiaugsmingai valydavau namus. Malonumas rūpintis juo, jaustis reikalinga. Tačiau vieną dieną jis tarė: „Ingrida, išvesk mano šunį. Tau naudinga pakvėpuoti grynu oru.“ Nustebau: „Gal eisime kartu?“ Jis susiraukė: „Geriau nepasimatyti drauge viešumoje.“ Jo žodžiai smogė kaip botagas. Ar jam gėda už mane? Ar aš jam tik tarnaitė? Širdis suspaudė nuo skausmo, bet nutariau nesilaikyti tylą.
Vakare susirinkau drąsos: „Toma, namų ruošą turime dalyti po lygiai. Gali pats skalbti savo drabužius.“ Jis šyptelėjo, žiūrėdamas į mane šaltai: „Tu norėjai jauno vyro, Ingrida. Tada atitik. Kitu atveju – kam tu man?“ Pakirto. Trisekundė tylos – ir ištarian: „Turi pusvalandį surinkti savo daiktus ir išvykti.“ Jis sutriko: „Rimtai? Negaliu! Mano sūnus įsivedė merginą į mano butą!“ „Tada persikraukite ten visi drauge!“ – nubrozdinau duris.
Išėjus jam, tikėjausi ašarų, tačiau jų nebuvo. Tik lengvas liūdesys ir tuštuma. Atvėriau savo širdį, o jis naudojosi manimi kaip nemokama namų tvarkytoja. Kodėl taip sunku rasti meilę mano amžiuje? Kodėl vyrai mato tik patogumą, o ne moterį su siela? Didžiuojuosi, kad turėjau jėgų jį išmesti, tačiau skausmas liko. Svajojau apie palydovą, kuris vertintų mane, o gavau pamoką: ne visos šypsenos nuoširdžios. Mano draugė sako: „Ingrida, dar rasi savo žmogų.“ Bet bijau vėl pasitikėti.
Nesigailiu savo sprendimo. Geriau vienatvė nei pažeminimas. Bet širdies gelmėse vis dar tikiu, kad kažkur yra vyras, kuris pamatys ne amžių, o širdį. Kaip vėl išmokti tikėti po tokio išdavystės? Gal kas nors susidūrėte su panašiu? Kaip rasti jėgų vėl tikėti meile? Mano istorija – tai moters šauksmas, norinčios būti mylima, bet bijančios, kad laikas praėjo. Argi aš nenusipelniau laimės būdama 62-ų?