Meilužė apsimeta seserimi: kaip mano vyras surengė cirką mano motinos namuose
Antanas – kol kas dar mano oficialus vyras – kilęs ne iš šių kraštų. Seniai jį pašaukė atlikti karinę tarnybą mūsų mieste. Atitarnavo, bet namo nesugrįžo. Likčiau gyventi. Iš pradžių gyveno su mergina, su kuria susipažino kariuomenėje. Tačiau jiems nieko neišėjo – išsiskyrė. Antanas išsinuomojo butą, susirado papildomą darbą, o artimųjų, kurie kvietė jį namo – motinos, dviejų vyresnių brolių ir sesers – taip ir neišklausė.
Susipažinome su Antanu prieš septynerius metus. Tuomet gyvenau su senyva mama – aš vėlyvas vaikas, ir palikti ją vieną jokiomis aplinkybėmis negalėjau. Antanas su tuo sutiko ir persikraustė pas mus. Mama, tiesa, iš karto atsisakė jo registruoti. Taip jis ir gyveno pas mus – be vietinės registracijos.
Turiu dukrą iš pirmos santuokos, Leliją, dabar jai devyneri. Su Antanu tiesiog susituokėme – be didelių vestuvių, be svečių. Tuo metu jis sirgo, nedirbo, ir šventei nebuvo nei pinigų, nei prasmės. O aš dirbau, kartais beveik be poilsio dienų – grafikas „dvi per dvi“ greitai virto „septyni per nulį“.
Antanas tuo tarpu sėdėjo namie ir tvarkė butą. Su mama jam duodavome pinigų – iš jos pensijos ir mano atlyginimo. Jis klėjo tapetus, keitė plyteles, duris perdarė santechniką. Stretch lubas padarė meistrai, bet visa kita – jo rankų darbas. Su mama jis gyveno ramiai – nekilo ginčų, nesipyko. Gyveno vienoje kambaryje, mama – su anūke, o aš, kaip ir taisyklė, darbe.
Be atlyginimo, gaunu alimentus iš buvusio vyro. Tie pinigai skiriami tik Lelijai: maistas, drabužiai, mokykla, būreliai, šiek tiek atidedama ateičiai – būstui ar mokslams. Vaiko tėvas nėra šykštuolis, padeda nuosekliai. Antanas su dukra beveik nebendraudavo. Ir aš to nereikalavau – Lelija turi tėvą, kuris dalyvauja jos gyvenime.
Bendrų vaikų su Antanu neturėjome. To ir norėjau.
O dabar – prie esmės.
Prieš mėnesį Antanas – jau pusę metų dirbęs – vakarą ruošėsi kažkur išvykti. Paklausiau:
– Kur?
– Atvažiuoja sesuo su sūnumi. Reikia juos sutikti.
Na, galvoju, susitiks – ir išvažiuos į viešbutį ar pas pažįstamus. Tikrai ne pas mus. Bet ne taip buvo. Po valandos jis į butą įvedė blondinę apie keturiasdešimt su paaugliu. Moteris tarė:
– Mane vadina Marija, o tai mano sūnus Vytautas.
Antanas, lyg nieko neįprasto, jiems atsakė:
– Įeikite, įsikurkite, – ir nuvijo pasiimti lagaminų.
Aš likau sustingusi. „Svečius“ pasodinti arbatos gerti, o pati nuėjau aiškintis su Antanu. Jis ramiai pareiškė:
– Mariją paliko vyras, jiems nėra kur gyventi. Aš juos atvedžiau pas mus.
– Puiku. O manęs nepaklausi? Čia – mamos butas. Kur jie miegos?
Jam jau viskas buvo nuspręsta: aš su dukra persikraustome pas mamą į jos kambarį, paauglys – į Lelijos kambarį, o „sesuo“ Marija – su juo. Štai taip. Pasiginčijome. Pasiūliau logišką variantą – tegul motina su sūnumi gyvena kartu viename kambaryje, bet Antanas stovėjo už savo.
Mama buvo šoke. Pasakė tiesiai: daugiausia porą dienų. Ir primėnė Antanui:
– Pamiršai, kas čia šeimininkė? Reikėjo bent pasiteirauti.
Į tai jis užrėkė:
– Aš iš šio lūšnyno saldainį padariau! Jei pradėsite užsipuoli – iškelsiu bylą, reikšiu dalį bute!
Mamai pašoko spaudimas. Įsiterpiau į ginčą, bet jis tik grasino:
– Nori – dabar nuplėšiu tapetus, sudaužysiu plyteles!
Nakvojome su Lelija pas mamą, o Antanas miegojo su „seserimi“. Mane drebėjo nuo šitos situacijos.
Ryte, kol jis miegėjVisiškai atsikratęs jų, supratau, kad verta kovoti už savąją gerovę, net jei tai reiškia sunkias akimirkas ir drastiškus sprendimus.