Meilužė apsimetusi sese: kaip mano vyras surengė cirką mano motinos namuose

Antanas – mano kol kas teisėtas vyras – čia gimęs nebuvo. Prieš daugelį metų jį atsiuntė atlikti karo tarnybos į mūsų miestą. Atarnavęs, namo nebegrįžo. Lik čia. Iš pradžių gyveno su mergina, su kuria susipažino kariuomenėje. Bet jiem nieko neišėjo – išsiskyrė. Antanas išsinuomojo butą, susirado papildomą darbą, o šeimos, prašiusios jo grįžti – motinos, dviejų vyresnių brolių ir sesers – taip ir neišklausė.

Su Antanu susipažinome prieš septynerius metus. Tuo metu aš gyvenau su senyva mama – aš vėlyvas vaikas, ir palikti ją vieną jokiomis aplinkybėmis negalėjau. Antanas su tuo sutiko ir persikėlė pas mus. Mama, tiesa, iškart atsisakė jo registruoti. Taigi jis gyveno pas mus – su kitamiesčio pažyma.

Turiu dukrą iš pirmos santuokos, Loretą, dabar jai devyneri. Su Antanu tiesiog susituokėme – be prabangios vestuvių, be svečių. Tuo metu jis turėjo sveikatos problemų, nedirbo, ir šventei neturėjome nei lėšų, nei prasmės. O aš dirbau, kartais beveik be poilsio dienų – grafikas „du po dviejų“ greitai virto „septyni po nulio“.

Antanas tuo tarpu sėdėjo namie ir tvarkė remontą. Su mama jam davėme pinigų – iš jos pensijos ir mano algos. Jis klijavo tapetus, keitė plyteles, duris, tvarkė santechniką. Įtemptinius lubas padarė meistrai, bet visa kita – jo rankų darbas. Su mama jis bendravo ramiai – nesipyko, nesikonfliktavo. Jis gyveno vienoje kambaryje, mama – su anūke, o aš, kaip ir priklauso, darbe.

Be algos aš gaunu ir išlaikymo pinigus nuo buvusio vyro. Tie pinigai skiriami tik Loretei: maistui, drabužiams, mokyklai, būreliams, šiek tiek taupau ateiciai – būstui ar mokslams. Vaiko tėvas nėra šykštuolis, reguliariai padeda. Antanas su dukra beveik nebendraudavo. Ir aš to nereikalavau – Loretai turi tėvą, kuris dalyvauja jos gyvenime.

Bendrų vaikų su Antanu neturėjome. Aš to nenorėjau.

O dabar prie esmės.

Prieš mėnesį Antanas – tuo metu jau pusę metų dirbęs – vakare ruošėsi kažkur. Paklausiau:

— Kur?

— Atvyksta sesuo su sūnėnu. Reikia sutikti.

Na, galvoju, sutiks – ir vyks jie į viešbutį ar pas pažįstamus. Tikrai ne pas mus. Bet ne taip buvo. Po valandos jis į butą įvedė blondinę apie keturiasdešimt su paaugliu. Moteris tarė:

— Mano vardas Marija, o tai mano sūnus Vytautas.

Antanas, lyg nieko ypatingo, jiems atsakė:
— Įsikurkite, atsipalaiduokite, – ir nuėjo prie lagaminų.

Aš likau sustingusi. Pasodinau „svečius“ gerti arbatos ir nuėjau pas Antaną aiškintis. Jis ramiai pareiškė:

— Marijos vyras išmetė, jiems nėra kur gyventi. Aš juos atvedžiau pas mus.

— Puiku. O manęs paklausti nereikėjo? Čia – mamos butas. Kur jie miegos?

Jam jau buvo nuspręsta: aš su dukra persikraustome pas mamą į jos kambarį, paauglys – į Loretos kambarį, o „sesuo“ Marija – su juo. Štai taip. Mes pasipykom. Aš pasiūliau logišką variantą – tegul motina ir sūnus gyvena kartu viename kambaryje, bet Antanas stovėjo savo.

Mama buvo šoke. Atvirai pasakė: daugiausia – porai dienų. Ir priminė Antanui:

— Pamiršai, kas čia šeimininkė? Reikėjo bent paklausti.

Į tai jis užsirėžė:

— Aš iš šio lūšnyno saldainį padariau! Jei pradėsit spaust – ieškosiu į teismą, reikšiu buto dalį!

Mamai pašoko spaudimas. Aš įsikišau į ginčą, bet jis tik grasino:
— Nori – dabar nuplėšiu tapetus, sudaužysiu plyteles!

Nakvojome su Lora mamos kambaryje, o Antanas miegojo su „seserimi“. Mane drebė nuo šitos situacijos.

Rytą, kol jis miegojo, įsirašiau į socialinius tinklus. Užsiregistravau ir ėmiau ieškoti jo sesers – pagal pavardę, kurią jis kartą paminėjo. Radau. Tikroji Marija – tamsiaplaukė, 35-erių, sūnui 14, o visas profilis pilnas statusų: „Myliu vyrą“, „Laiminga šeima“… O kas tada ši blondinė?

Akivaizdu – meilužė. Ir aš galutinai viską supratau. Pirmoji reakcija buvo sureikšti sceną, bet susilaikiau. Dukrą išsiunčiau į mokyklą, liepau po pamokų eiti pas draugę ir laukti mano skambučio. Su mama apsirengėm ir nuvažiavom pas teisininką.

Konsultacijos metu mus paguodė: dabartinis remontas nėra pagrindas daliai reikalauti. Taigi – galima išvaryti. Po teisininkės – į policiją. Ten, deja, tik rankom plojNuo tos dienos Antanas su savo “šeima” dingo iš mūsų gyvenimo, o aš išmokau, kad kartais geriausia išeitis yra tiesiog užverti duris praeities veidams ir žengti į priekį be nereikalingo apsiverkim.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

19 − fourteen =

Meilužė apsimetusi sese: kaip mano vyras surengė cirką mano motinos namuose