Buvo tokia Giedrė. Nelaimingai jai susiklostė su santuoka. Išbuvusi mergina iki trisdešimties, pagalvojo, kad jau laikas susirasti vyriškį.
Iš pradžių nežinojo, kad Petras yra vedęs, bet vėliau pats jau neslėpė to, kai suprato, kad Giedrė prie jo prisirišo ir įsimylėjo. Tačiau ji niekada Petro nepapurto. Verčiau rėžė save už tuos santykius ir už savo silpnumą. Jautėsi nevykėle, kad neatsirado jai laiku jaunikio, o metai bėgo. Nors pažiūrėjus – mergina buvo nebloga: ne gražuolė, bet malonaus veido, truputį stangri, kas, ko gero, suteikė jai vyresnės išvaizdos. Santykiai su Petru niekur nevedė. Likti meiluže Giedrei nebetikėjo, bet ir mesti jį neišdrįsdavo. Baimindavosi likti viena.
Vieną dieną užsuko pas ją giminės brolis Saulius. Buvo mieste pravažiuojant komandiruotėje. Užbėgo prie sesers porai valandų, juk seniai nesiskyvę. Valgė virtuvėje, kalbėjo kaip vaikystėje – apie tai, aną, apie dabartinį gyvenimą. Giedrė papasakojo broliui apie savo širdies reikalus. Iškreipė viską kaip yra, truputį palydėjo ašarų.
Tuo metu kaimynė užsuko pas Giedrę, pakvietė trumpam įsivertinti pirkinių. Giedrė išėjo dvidešimčiai minučių. Kaip tik tada skambutis į duris. Saulius nuėjo atidaryti, manydamas, kad Giedrė grįžo, be to, durų neužrakino… Už durų stovėjo Petras. Brolis iškart suprato, kad tai Giedrės meilužis. Petras sumišo, pamatęs pas Giedrę tvirtą vyrą sportiniais šortais ir marškiniais, gendantį sumuštinį su dešra.
– O Giedrė namie? – nieko kito nesugalvojo paklausti Petras.
– Giedrė vonioje, – momentaliai sugalvojo Saulius.
– Atsiprašau, o kas jūs jai esate? – nesitvėrė Petras.
– O vyras aš jos. Civilinis. Kol kas… O jūs su kokiom tikslom klausiate? – Saulius priartėjo prie Petro ir sugriebė jį už iškirčio. – Argi ne tu tas pats vedęs pūslėtas, apie kurį man Giedrė pasakojo? Klausyk čia. Jei dar kartą čia pamatysiu, nuo laiptų nuleisiu, supratai?
Petras, išsivadavęs iš Sauliaus gniaužtų, nuskubėjo leistis laiptais.
Netrukus grįžo Giedrė. Saulius papasakojo jai apie jos draugo vizitą.
– Ką tu padarei? Kas tavęs prašė? – apverkė Giedrė. – Jis daugiau nebegrįš.
Ji atsisėdo ant sofos ir užsidengė veidą rankomis.
– Taip, nebegrįš, ir tai gerai. Baik verkšlenti. Turiu tau gerą vyrą mintyse. Našlys mūsų miestelyje. Mergos po žmonos mirties jam ramybės neduoda, o jis visų atstumia. Matyt, dar nori pabūti vienas. Štai kas. Po komandiruotės vėl pas tave užsuku, būk pasiruošusi. Kartu į miestelį važiuosime. Supažindinsiu jus.
– Kaip taip? – nustebo Giedrė. – Ne, Sauliau, aš negaliu taip. Nežinomas žmogus. Ir kodėl aš staiga atvažiuosiu… Gėda. Ne.
– Gėda svetimam vyrui patikti, o ne su laisvu susipažinti. Niekas tavęs jam į lovą nestumia. Važiuosim, sakau, juk mano Onutės gimtadienis.
Po kelių dienų Giedrė ir Saulius jau buvo miestelyje. Sauliaus žmona Onutė sutvarkė stalą sode prie pirties. Atėjo į šeimos šventę kaimynai, draugai ir Sauliaus bičiulis – našlys Algirdas. Kaimynai jau seniai pažinojo Giedrę, o su Algirdu ji susitiko pirmą kartą.
Po širdingų pasisėdėjimų Giedrė grįžo į miestą. Širdyje pastebėjo, kad Algirdas buvo labai tylus, kuklus. „Matyt, vis dar liūdi dėl žmonos. Vargšas vyras. Tokių švelnių širdžių likę nedaug“, pagalvojo Giedrė.
Po savaitės, выходной, duris paskambino. Giedrė nieko nelaukė. Ji atidarė ir apstulbo: slenksnyje stovėjo Algirdas su maišeliu rankose.
– Leiskite, Giedre, aš čia pravažiuoju. Į turgų ir į parduotuves užsuko. Juk mes dabar pažįstami, galvoju, užsukti, – išdrįso pasakyti Algirdas paruoštą frazę.
Giedrė pakvietė įeiti. Jos nuostaba neišnyko, bet ji pasiūlė svečiui arbatos, pradėdama suprasti, kad jo vizitas neatsitiktinis.
– Na, viską, ko reikia, nusipirkote? – paklausė Giedrė.
– Taip, pirkiniai mašinoje. O čia jum– Taip, pirkiniai mašinoje. O čia jum, – Algirdas iš maišelio ištraukė nedidelę lelijų puokštę ir padavė Giedrei.