Mėlynas akcentas

Mėlyna gyslelė

Kaip jis ją mylėjo, tą Aušrelę! Juokdamasis sau, stovėdavo po jos langu vėlomis vakarų valandomis, džiaugdavosi, jei pavykdavo išvysti jos siluetą. Ji jam atrodavo nepasiekiama ir tolima kaip mėnulis. Sukeldavo jam švelnumą jos trapumas, balta, plona oda, per kurią matėsi melsvų gyslelių tinklas. Ir jis vos neišblėsdavo nuo tos meilės ir švelnumo.

Mokyklos Kalėdų vakare Jurgis pakvietė ją šokti. Aušrelė buvo žemesnė už jį, todėl šokti buvo nepatogu. Jį drebėjo smulkus drebulys, kakta aptraukta prakaito, o drėgnos delnos ant jos liemens dego kaip ugnis. Nesugebėdamas suvaldyti jaudulio, jis degė nuo gėdos, suprasdamas, kad ji tai jaučia. Kai muzika nutilo, Jurgis atitrūko nuo Aušrelės ir pagaliau pajuto, kad gali kvėpuoti.

Jį stebino, kodėl kiti vaikinai neįsimylėję jos.

Pavyzdžiui, Andriui patiko aukšta Giedrė, su ilgomis, tvirtomis kojomis. Kai Giedrė bėgdavo stadione kūno kultūros pamokose, galva išsiskirdama iš mergaičių minios, jos aukštai susiūtas kasas siūbuodavo kaip švytuoklė.

O Jurgiui moteriško grožio idealu buvo liekna Aušrelė. Ji buvo jo apsėstas svajonė, manija, liga. Jo mama nesidžiaugė sūnaus potyriu į tą mergaitę. Graži, bet kažkokia silpna. Ji pasidalino savo susirūpinimais su tėvu.

„Reikia kažką daryti. Reikia jį atitraukti nuo tos liesutės. Ji jam nepora. Neaišku, kas jai galvoje. Kažkokia nereali, pernelyg trapi. Kokia iš jos žmona ir šeimininkė? Net vardas ne mūsų, svetimas lietuviškai ausiai. Įtikink jį vykti mokytis į kitą miestą, į Vilnių, pavyzdžiui. Kad tik toliau nuo jos.“

Tėvas palaikė, pakalbėjo su sūnumi vyriškai. Pasakė, kad Vilniuje daugiau galimybių, po prestižinio instituto jo laukia didi ateitis. Kad jie net mokės mokslą, jei nepateks į nemokamą vietą. Ir Jurgis sutiko.

Virš lovos bendrabutyje jis pakabino Aušrelės nuotrauką, padidintą iš klasės bendros nuotraukos. Bet Aušrelė liko namie, o Jurgis buvo jaunas. Jis įgijo vyrų patirties, susitikinėjo su merginomis, o trapių klasiokės atvaizdą saugojo atmintyje ir sapnuose.

Paskui jis sutikta Mariją. Juos lietus nesutrenkė, galva liko švari. Jie suprasdavo vienas kitą iš pusės žodžio. Su ja buvo lengva ir saugu. Ir Aušrelės vaizdas atsitraukė į atminties užkulusias.

Baigęs institutą Jurgis vedė Mariją ir liko Vilniuje. Mama džiaugėsi sūnaus pasirinkimu. Vis tiek geriau nei ta neaiški Aušrelė.

Po metų Jurgiui ir Marijai gimė dukrelė Saulutė. Nuo meilės mažajai Jurgis beprotavo. Vos ji nusižvengdavo, jis būdavo pasirengęs kelti visą Vilniaus mediciną. O Aušrelė liko svajone iš tolimos mokyklos jaunystės.

„Tėvą paguldė į ligoninę. Operuos. Kas ten gali būti, atvažiuok,“ vieną kartą paskambino mama ir paprašė Jurgio atvykti.

Saulutė peršalusi, tad Marija su dukterimi liko namie. Be to, ten jiem ir nebus iki jų. Jurgis paėmė atostogų savo sąskaita ir išvyko vienas.

Vilnius jį išlydėjo šaltu lietumi, o gimtasis miestas sutiko saulėta šilta oru ir auksiniu lapų kritimu. Tėvas drąsino save, neleido panikai užvaldyti.

Operacija pavyko. Mama visą dieną budėjo prie tėvo, o Jurgis liko vienas. Pavojus praėjo, ir jis galėjo grįžti namo, pas savo mergaites, kaip jis vadino žmoną ir dukrą.

Iš ligoninės Jurgis ėjo namo pėsčias. Skubėti nebuvo reikalo. Baimė už tėvą atslūgo, nuotaika pagerėjo. Jis ėjo, traškėdamas gelsvais lapais po kojomis, kvėpuodamas gryną orą su nepakartojamu rudens kvapu.

Priešaky sustojo jauna moteris. Pasilenkė prie vaiko vežimėlyje, kažką pataisė. Širdis džiaugsmingai atsitrenkė į krūtinę, atpažino ją greičiau nei pats Jurgis.

„Labas,“ pasakė jis, priėjęs.

Aušrelė atsitiesė, atpažino jį, nusišypsojo. Jurgis žvelgė į pažįstamą siaurą veidą su plona, permatoma oda, per kurią vėl matėsi gyslelių tinklas, tą patį atitolusį liūdnIr tik pamačius viena kitą po šių metų, jie suprasdavo, kad tiesiog buvo skirtingų pasaulio, nors kai kurios sapnų gyslelės vis tiek švietė kaip melsvai per oda.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

8 + ten =

Mėlynas akcentas