Telefonas nutraukė Oną vakarienē. Ji retai virtusi sau. Rytais apsiribodavo kavos puoduku, pietums darbe valgydavo kavinėje, vakarais – stikline pieno arba arbatos su sausainiais, o jei labai norėdavo valgyti, kepdavo sau kiaušinienę. Savaitgaliais važiuodavo pas tėvus. Mama visada duodavo su savim maisto konteinerių, atsisakyti būtų lygu karo paskelbimui.
Ona baigė gerti pieno su sausainiais, kai iš kambario skambėjo įkyriai linksma mobiliojo melodija. Pagalvojo, kad seniai reikėtų ją pakeisti ramesne. Melodija erzino, įsirėsdavo į smegenis. Ona neištvėrė, atidėjo stiklinę ir nuėjo į kambarį. Numeris nežinomas, bet jei kas nors taip ryžtingai skambina, reiškia, turi ką nors svarbaus pasakyti. Ona paspaudė atsiliepti.
„Labas. Jau nebepajėsiu tikėtis“, – pasigirdo iš klausos kankinamai pažįstamas balsas. Kiek metų praėjo, o ji jį iškart atpažino. „Nutrauk!“ – įsakė vidinis balsas.
„Prašau, neatjunk. Man reikia su tavimi pasikalbėti“, – lyg atspėjusi Onos mintis, skubiai paprašė buvusi draugė.
Ona tylėjo ir laukė.
„Man nėra pas ką kitą kreiptis. Tik tu gali man padėti. Pasakyk adresą, atvažiuosiu. Patikėk, tai labai svarbu“, – pridūrė Rasa, po trumpos pauzės.
Kažkas nutiko, tiesiog taip Rasa neskambintų. Kažkada jos buvo neriesi draugės, kitame gyvenime.
„Gerai, dabar atsiųsiu žinutę“, – tarė Ona ir atjungė.
Širdis nerimtingai plakė krūtinėje. Dėl ko gi? Ji rinko adresą, o pirštai drebėjo. Rasa iškart atsakė: „Lauksiu“.
Ona grįžo į virtuvę, nuplovė stiklinę ir atsisėdo prie stalo.
Kiek metų varydavo iš savęs visas mintis apie buvusią draugę. Galvojo, atleido, pamiršo, nurimta. Bet šis skambutis vienu ypu atgaivino prisiminimus, kurie ant jos nušlavė kaip sniego lavina nuo kalno.
***
Mamai labai patiko filmas „Mokyklinis valsas“. Sąjunga seniai subyrėjo, o filmas gyvena iki šiol, ne mažiau aktualus nei anksčiau. Mama Oną pavadino pagal pagrindinę heroję. Kai Ona susipažindama sakydavo savo vardą, visi iškart prisimindavo filmą.
Skirtingai nuo aktorės, vaidinusi pagrindinį vaidmenį, Ona grožiu nesiskirdavo. Plaukai šviesūs, kaip ir blakstienos, akys mažos, pilkos. Nemalonumų kėlė ir figūra – krūtinė maža, dėl to ji labai kompleksuodavo. „Dar išaugs“, – ramino mama.
O Rasai krūtinė aukšta, graži. Ji išdidžiai nešėsi ją prieš save. Vaikinai žvilgtelėdavo į jos krūtinę ir įstrigdavo, lyg priklijuotų.
Kiekvienas vasaros atostogas Oną siųsdavo į kaimą pas močiutę. Kaimas jau seniai virtoOna prisiminė, kaip Rasai ir Artūrui abu liko tik draugais, o pačiai su Vladimiro meile atrado gyvenimo prasmę.