Dovana, kuri pakeitė visą mano gyvenimą
Gabija atidžiai žiūrėjo į savo atspindį veidrodyje. Šiandien ji atrodė ypatingai gražiai: švelnus šukuosenos stilius, nepriekaištingas makiažas, subtiliai parinkti papuošalai. Taip ir turėjo būti – šiandien ji su Vytautu šventė jų santuokos metines.
Vakarėlis buvo pilno eigoje. Svečiai po vieną artinosi prie poros, sveikino, dovanojo dovanas, skambėjo juokas ir muzika. Gabija šypsėsi, bet giliai širdyje jautė keistą nerimą – tarsi kažkas svarbaus turėjo įvykti.
Kai atėjo dovanų apsikeitimo akimirka, Gabija paėmė mikrofoną:
– Na, mielasis, mūsų eilė! Tikiuosi, mano dovana tau patiks, – tarė ji, įdėmiai žvelgdama į vyrą.
Banketo salės durys atsivertė, ir keli vyrai įnešė didžiulę dėžę, aptrauktą ryškia audeklo skraistę. Vytautas nustebęs atsistojo iš savo vietos, laukdamas siurprizo. Tačiau kai skraistė nukrito, jo veidas sustingo nuo šoko.
Prieš kelias valandas prieš vakarėlį Gabija sėdėjo miegamajame ir peržiūrėjo vyro telefono žinutes. Kiekvienas žodis lyg peiliu įsmeigė širdį. „Be galo ilgisiu… Skaičiuoju valandas iki naujos susitikimo“ – taip jis rašė savo meilužei.
Bet ne tai Gabiją ištiko iki gyvo kaulo. Moteris, su kuria Vytautas ją išdavė, buvo vos ne penkiolika metų vyresnė, pilna, toli gražu ne grožio idealas. Ir vis dėlto jis rinkosi ją.
Išgirdusi artėjančius žingsnius, Gabija skubiai ištrynė pokalbį ir padėjo telefoną atgal. Vytautas įėjo į kambarį, niūniuodamas melodiją. Jis buvo pakilusių nuotaikų – darbe išmokėjo premiją, ir jis jau svajojo, kaip išveš „savo Gražiną“ prie jūros.
Pamatęs žmonos niūrią nuotaiką, Vytautas susirūpino:
– Ar kažkas nutiko? Tu kažkokia kitokia.
– Viskas gerai, – ramiai atsakė Gabija. – Galvoju apie mūsų metines. Beje, man reikia pinigų vakarėlio organizavimui.
– Žinoma, jokiu problemų, – nusišypsojo jis.
Gabija ir pati nesuprato, kodėl taip ramiai priėmė šią situaciją. Anksčiau tokios išdavystės sukeldavo jai isteriją, grasinančią skyrybomis. Dabar ji tylėjo. Viduje kažkas pasikeitė.
Vytautas išėjo į balkoną, kad išsiųstų dar vieną meilų žinutę. O Gabija tuo tarpu prisiminė, kiek kartų jam teko atleisti. Uošvė visuomet rėmė sūnų:
– Vyrai kaip katės: jei jiems namie šilta ir jauku, jie grįžta. Nesukelk skandalų, Gabijele. Prarasi – pati kaltas būsi.
Uošvis sutiko:
– Ko verkšlenti? Tavo Vytautas – auksinis vyras. Dirba, pinigus į namus neša. Ko dar tau reikia?
Tačiau Gabija gerai žinojo, kad šis „auksinis vyras“ išduoda kiekvienoje progoje. Ir kad uošvis pats seniai slampinėja į šoną. Tiesiog geriau slepia.
Ji prisiminė, kaip augo šeimoje, kur išdavystė laikoma išdavimu, kur tėvai mokė ją pirmiausia gerbti save. Tačiau Vytauto šeimoje tai buvo norma – „kentėk, viskas susitvarkys“.
Draugės patarė Gabijai išeiti, kol dar nėra per vėlu. Bet kur? Su trimis vaikais, be pastovaus uždarbio? Grįžti pas tėvus – ten jau gyveno brolis su šeima. Ir nors kiek, Gabija vis dar mylėjo Vytautą. Mylėjo už mokyklines dienas, už pirmuosius meilės prisipažinimus, už vaikus.
Gal uošvė teisi? Gal Vytautas „išsikvailios“ ir nurims?
Tačiau žinutė telefone, pilna švelnumo kitai moteriai, vėl įkirto širdį. Ji suprato – laikas baigti šią agoniją.
Gabija paskambino į vakarėlių organizavimo įmonę. Susitikime dalyvavo pats įmonės savininkas – vyras vardu Linas. Kai Gabija, sulaikydama ašaras, papasakojo jam apie savo problemą, jis ją dėmesingai išklausė.
– Jūs turite gyventi sau ir savo vaikams, – tyliai tarė jis. – Kam kentėti žmogų, kuris jūsų nevertina?
Būtent tada Gabijai kilo planas. Planas, kuris padės užbaGabija suvokė, kad tikroji laimė prasideda tada, kai perki save ir savo gerovę pirmą vietą.