Misterija su garsu

Dovydas išbėgo iš pastato ir skubiai nusuko link parduotuvės. Jis norėjo suspėti prieš uždarant, nes vakarienė be duonos nebuvo variantas. Prie įėjimo stovėjo maža ketverių metų mergaitė, glaudžianti mažytę šunį.

„Dėdė, nupirkit mano šuniui duonos,“ tyliai paprašė mergaitė, pažiūrėjusi į moterį, kuri įėjo į parduotuvę.

„Mergužėle, kur tavo mama? Kodėl taip vėlai laikini lauke? Eik namo!“ griežtai tarė moteris ir išnyko prekybcentryje.

Dovydas, stebėjęs šią sceną, sustojo. Vaiko akys buvo liūdnos ir nelaimingos. Jis suprato, kad reikalas ne šunyje… Skirtingai nei ta moteris, jis nujautė, kad mergaitė buvo alkani, todėl prašė maisto sau.

„Ar tavo šuniukas valgo duoną?“ nusišypsojęs vyras priėjo arčiau.

„Taip,“ skubiai atsakė mergaitė. „Iš tiesų, jis labiau mėgsta dešrelę ir saldainius. Bet kai alkanas, tai valgo ir duoną.“

„Supratau,“ liūdnai atsakė Dovydas. „Palauk čia minutėlę, aš greitai…“

Parduotuvėje jis greitai paėmė duoną, įmetė į krepšį pieno, jogurto, sausainių, saldainių ir doktoriškos dešros. Laukdamas eilėje, nevalingai prisiminė savo vaikystę. Jo motina mėgo išgerti, o tėvo jis niekad net nematė. Dovydas atsiminė, kaip alkanavo dienų dienomis, kai motina gaudavo valytojos menką atlyginimą ir nuskrisdavo į išgertuvės savaitę. Kartais vakarais jis apėjo vaikų žaidimo aikšteles. Buvo jau tamsu, bet jis šviesdavo mažu žibintuvėliu smėlio dėžėse ir neradydavo saldainio ar sausainio… Jis prisiminė savo žvilgsnį. Tada jis žiūrėjo į pasaulį bejėgiškomis, alkanomis akimis. Tos mergaitės, stovinčios prie parduotuvės, žvilgsnis buvo toks pat…

Išėjęs laukan, jis priėjo prie mergaitės. Jis norėjo atiduoti maišelį su maistu, bet suprato, kad ji pati jo neneš. Juk rankose ji laikė mažą drebantį šunį.

„Aš nupirkau tavo šuniui šiek tiek maisto. Ar toli gyveni?“ paklausė Dovydas.

„Ne. Ten,“ ji parody į penkias aukštus namus už kelio.

„Eikime, aš padėsiu nunešti.“

Mergaitės akys nuvyko. Ji linksmai ėjo priekyje, niūniaudama Dovydui pažįstamą melodiją.

„Kaip tu vardu?“ paklausė jis.

„Aistė,“ atsakė ji. „O tai mano draugė, Pupa.“

Ji parody į šunį. Pakeliui mergaitė papasakojo, kad gyvena su mama ir senute. O visai neseniai rado Pupą gatvėje ir parsinešė namo. Dovydas dar tikėjosi, kad klydo. Gal Aistės mama gera, tik gyvena skurdžiai.

„Čia aš gyvenu,“ Aistė parody į antro aukšto langą, iš kurio griaudė muzika. „Aš nesueisiu namo. Pažaisiu prie laiptinės. Duok mums maisto, mes su Pupa pavakarieniausime.“

„O senutė namie?“ paklausė vyras. Lauke jau buvo be dešimties, ir jis suprato, kad vaikui čia ne vieta.

„Taip. Namie. Senutė gavo pensiją, jos geria virtuvėje,“ susiraukė Aistė.

Dovydas stovėjo suglumęs. Gatvėje jau seniai sutemo, aplink nieko nebuvo. Jis nenorėjo palikti mergaitės prie laiptinės ir užsispyrė, kad ji eitų namo.

„Užsirakink su Pupa kambaryje, pavakarieniauk ir eik miegoti. Jau vėlu. Lauke pavojinga. Ar nori, kad kas nors pavogtų tavo šunį?“

Aistė papurty galvą ir stipriau prispaudė Pupą. Dovydas palydėjo ją iki durų ir, įsitikinęs, kad ji įėjo, nuskubėjo namo. Nuotaika buvo prasta. Jis kažkodėl manė, kad dabar kiti laikai, kad socialinės tarnybos sąmoningesnės. Bet pasirodo, ne. Viskas taip pat…

Žmona iš pradžių užpylė Dovydą, pykindamasi, kad taip užtruko. Vakarienė jau atšalo, ji visų akis išvargino, žiūrėdama pro langą. Bijojo, kad kažkas nutiko.

Rūta buvo šeštojo nėštumo mėnesio, todėl Dovydas jau priprato prie jos kaprizų ir nuotaikos šuolių. Pamatęs, kad vyras liūdnas, ji ėmė klausinėti, kas atsitiko.

Vakarienėje Dovydas papasakojo apie Aistę, apie mažą šunį, kuris, matyt, buvo jos vienintelis draugas.

„Gerai padarei, kad pagelbėjai mergaitei. Bent jai pavakarieniaus sotus,“ liūdnai tarė Rūta. „Nesijaudink, apleistų vaikų yra daug, mes negalime visiems padėti. Be to, mums pats laikas rūpintis savo sūnumi, o ne svetimais vaikais.“

Dovydas suprato, kad žmona teisi, ir jis negalėjo nieko pakeisti. Tą naktį jis vos miegojo. Jis ir negalėjo tikėtis, kad maža Aistė taip įstrigs jo širdyje.

Po savaitės jie su žmona grįžo iš pasivaikščiojimo. Nusprendė užeiti į parduotuvę nusipirkti saldumynų arbatai. Prie parduotuvės vėl stovėjo Aistė… Mergaitė verktų iš visų jėgų, lyg būtų patyrusi didelį nelaimę.

„Aistė! Kas nutiko?“ Dovydas pri”Jis paėmė mergaitės ranką, šypsodamasis žengė su ja link namo, žinodamas, kad dabar jie visi – jis, Rūta, mažasis sūnus, Aistė ir Pupa – bus šeima.”

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

nine − three =

Misterija su garsu