Močiutė jam suteikė pamoką, kurios niekada nepamirš

Buvo senelė, kuri mus visus išmokė nepamirštamos pamokos.
Mūsų močiutė visada buvo šeimos stuburas. Šiltaširdė dosni moteris, ji padėjo mums per viską – mokėjo už mokslus, padedavo įsigyti būstus, net kartais leisdavo šeimos atostogoms. Tačiau metams bėgant, jos kai kurios santaupos pradėjo baigtis. Kai ji apsigyveno pas mano brolį, moteris, kuri visada buvo mūsų atrama, pati ėmė mūsų pagalbos priklausyti.

Iš pradžių viskas atrodė gerai. Močiutė padėdavo namuose, virtuvėje, džiaugdavosi leisdama laiką su anūkais. Tačiau kai jos finansinė parama nutrūko, brolio nuotaika pakitęs. Jis tapo klastingas, kūrė šaltus pasišnekesius apie išlaidas ir skundėsi papildoma našta.

Vieną vakarą man paskambino močiutė – jos balsas drebėjo nuo emocijų. „Tavo brolis liepė man išvykti“, tarė ji, ašaros užgniaužus. „Sako, kad man nieko nebeliko ir kad aš tik našta.“

Užvirtęs pykčiu, nuvyriau pas brolį. Jis sutiko mane prie durų, sukryžiavęs rankas ir žiūrėdamas šaltai. „Ji išleido visus savo pinigus“, pasakė jis be jausmų. „Aš negaliu jos išlaikyti.“

„Išlaikyti?“ sukrėčiau aš. „Ji sumokėjo už tavo mokslus, padėjo įsigyti šitą namą, augino mus su meile. Tai taip tu jai atlygini?“

„Ji pati pasirinko savo kelią“, atšovė jis. „Aš turiu galvoti apie savo šeimą.“

Susierzinojęs, tą naktį išėjau su močiute, pažadėdamas, kad ji jaustis saugi ir mylima. Mano namuose ji vis dar buvo sužlugdyta. „Niekada nepagalvočiau, kad jis manęs taip elgsis“, tarė ji, nušluostydama ašaras.

Tačiau po šio skausmo jaučiau, kaip joje kibirkštelejo ryžtas.

Kitą rytą močiutė pasislėpė savo kambaryje, o po kelių valandų pasirodė su krūva senų dokumentų ir su niūria šypsena. „Laikas, kad tavo brolis išmoktų pamoką“, tarė ji tvirtu balsu.

Klausydamas sužinojau jos planą. Pasirodo, močiutė vis dar turėjo brangų turtą – žemės sklypą patogioje vietoje. Ji buvo tai paslėpusi, kad galėtų išsaugoti kritinėms akimirkoms.

Per kelias savaites močiutė susisiekė su advokatu ir pardavė žemę. Už ją gauta nemaža suma. Vietoj to, kad dalintųsi su broliu ar kita šeima, ji nusprendė didelę dalį paaukoti vietos labdarai, remiančiai senyvo amžiaus žmones, kuriuos apleido šeimos. Likusius pinigus panaudojo kelionėms ir gyvenimo džiaugsmams.

Tačiau viskas dar nebuvo baigta. Ji užtikrino, kad labdara surengtų renginį jos garbei, pakviesdama draugus, šeimą, net brolio kaimynus. Kai brolis atvyko, jis sustingdavo iš gėdos, girdėdamas labdaros šiltus žodžius apie močiutės dosnumą ir stiprybę, o po to – jos aštrias pastabas.

„Gal ir nebeturiu daug pinigų, bet išmokau, kas iš tiesų vertinga šeimoje“, tarė ji, žvelgdama tiesiai į brolį. „Tai ne turtai – tai meilė, pagarba ir dėkingumas. O tie, kurie to neužsimena? Na, jie praranda daugiau nei pinigus. Jie praranda tai, kas iš tikrųjų svarbu.“

Brolis sėdėjo be žodžio, veidas blyškus, o minia plojo.

Po renginio jis priėjo prie močiutės, mušdamas sau krūtinę ir mėgdamas atsiprašyti. Ji priėmė atleidimą, bet aiškiai pasakė: „Atleisti nereiškia pamiršti. Tebūnie tai pamoka.“

Nuo tos dienos močiutė gyveno pagal savo taisykles, apsupta žmonių, kurie ją mylėjo. O brolis? Jam teko susimąstyti, kokia kaina atsiėjo jo savanaudiškumas – pamoka, kurios jis niekada nepamirš.

Šis pasakojimas įkvėptas tikrų įvykių ir žmonių, tačiau jis buvo pakeistas dėl kūrybinių priežasčių. Vardai, veikėjai ir detalės buvo pakeisti, kad būtų išlaikytas privatumas ir pagerintas siužetas.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

17 − 13 =

Močiutė jam suteikė pamoką, kurios niekada nepamirš