Kadangi ši istorija nėra pateikta anglų kalba, o prašymas yra adaptuoti ją lietuviškai, aš parašysiu visiškai naują istoriją, kuri atitiks pateikto teksto prasmę ir struktūrą, bet bus pritaikyta lietuviškai.
——
**”Močiutė su svetimomis glėbiomis”**
Virtuvėje sklido kotletų kvapas, kai atsivėrė įėjimo durys – namo sugrįžo Julijos dukrelės. Jos lankėsi pas močiutę ir turėjo būti laimingos. Tačiau vietoj džiaugsmo jų veiduosė buvo tik įžeidimas.
— Mama, močiutė mūsų nemylėjo! — kartu pareiškė Rūta ir Aušra.
Julija išėjo į koridorių, nusitrynusi rankas ant rankšluosčio.
— Kodėl manot?
Mergaitės apsikeitė žvilgsniais, ir viena iš jų atsargiai pradėjo pasakoti. Močiutė leido Doviui ir Austei – tetos vaikams – bėgioti, šokinėti ir valdyti, ką tik nori. O jos su seserimi – nei triukšmo, nei saldumynų, nei šokoladinių. Tuos dar ir į autobusų stotelę palydėdavo, o joms tiesiog duris užtrenkė.
Julija sustingo. Ji žinojo, kad uošvė, Ona Kazimiera, nebuvo švelniausia moteris, bet negalvojo, kad situacija tokia bloga.
Jų santykiai visada buvo neutralūs: nei artimi, nei priešiški. Viskas pasikeitė, kai vyro seseriai, Laimai, gimė vaikai. Tuomet močiutė tiesiog aklai pamylėjo juos. Valandomis pasakojo visiems, kokie jie protingi, kaip panašūs į motiną.
Kai Julijai ir jos vyrui, Dovydui, gimė dvynukės, Ona Kazimiera tik pečiais patraukė:
— Iš karto dvi? Na jūs gi… Aš su dviem nesusitvarkysiu.
— Ir neprašome, — trumpai atkirto Dovydas.
— Geriau padėčiau Laimai… Juk jai po metų vienas po kito…
— O mūsų kas, ne vaikai? — nesilaikė Julija.
— Brolio pareiga – padėti seseriai, — šaltai tarė uošvė.
Taip Julija suprato, kad paramos nelauks. Laimei, jos mama buvo šalia, važinėdavo per visą miestą, padėdavo, kaip galėdavo.
Ona Kazimiera toliau žavėjosi Doviu ir Auste, kiekviena proga pabrėždama: „Štai tokie anūkai man iš dukros!“
O dėl sūnaus vaikų… Jei ir paklausdavo, tik ranka mosuodavo: „Pamažu…“
Laikui bėgant tai pastebėjo net pažįstami. Kai kartą Ona Kazimiera pykčio metu ištarė: „Ir kas žino, ar tai mano anūkės, nors ir ant sūnaus užrašytos…“, šie žodžiai prasiskverbė pas Dovydą. Jis siautėjo. Atvažiavo pas motiną, reikalaujant paaiškinimų. Ji teisinosi, bet neilgam jos užteko.
Po kiekvieno apsilankymo Julija su vyru išvažiuodavo su sunkiu jausmu. Nuolatiniai priekaištai: mergaitės triukšmauja, saldumynus valgo be leidimo, močiutei bloga – spaudimas. Ir tuoj pat – palyginimai su „tobulais“ anūkais.
Kai Dovis ir Austė išvažiuodavo, močiutė juos asmeniškai palydėdavo, dovanojadavo dovanų, o Rūtą ir Aušrą išsiuntė per apleistą aikštelę, kur briadavo šunys. Šešiametės. Vienos. Be įspėjimo. Tai buvo paskutinis lašas.
Dovydas paskambino motinai.
— Mama, tau bloga?
— Iš kur tau tokia mintis?
— Tai kodėl tu vaikus vienas paleidai? Ten gi aikštelė, šunys!
— Reikia mokyti savarankiškumo nuo mažens.
— Joms šešeri! Tu Laimos vaikus vienus nepaleidi!
— O tu man dabar kaltinimus pradėsi?! Tai visa tavo žmona…
Ir padėjo ragelį.
Praėjo metai. Mergaitės užaugo, jau šeštoje klasėje. Ona Kazimiera susirgo. Prisiminė apie „atsargines“ anūkes. Paskambino sūnui:
— Tegul Rūta ir Aušra atvažiuoja, sutvarkys. Kas čia per vaikai – močiutei nepadeda.
— O tu prisimink, kodėl jos pas tave nevažiuoja, — ramiai atsakė Dovydas. — Turi mylimus anūkus – tai pas juos ir kreipkis.
Piktai Ona Kazimiera paskambino Julijai:
— Tu privalai! Aš gi jų močiutė!
— O jūs jau seniai jų taip nevadinote. Jūs turite dukterį ir „tikruosius“ anūkus. Tai ir pasikliaukite jais.
Austė atsisakė: „Pamokų daug, močiute“. Dovis pareiškė: „Aš ne valytojas“. Ona Kazimiera liko viena, tyloje. Tik dabar ji suprato, kad meilės negalima dalyti. Bet buvo jau per vėlu.