Liepa iš Klaipėdos buvo gražuolė. Nors ir gimė vėlai, kai motinai jau buvo beveik keturiasdešimt, ir po to, kai ši našlaitė liko viena, nes su vyru vaikų taip ir nesulaukė.
Tąkart ji išvyko pas savo pusbrolę į Kauną, pragyveno ten dvi savaites, o grįžusi po devynių mėnesių pagimdė dukrelę Aušrelę.
Kaimo kaimynės, žinoma, šnibždėjosi, bet Liepa niekam nepaaiškino, kas buvo jos dukters tėvas, kodėl jis neateidavo aplankyti.
Net artimiausia kaimynė Neringa taip ir neišsiaiškino šios paslapties. O Aušrutė augo, ką žiūrėti – graži mergaitė, šviesiaplaukė, stipri.
O kaip Liepa ja rūpinosi! Ir mokė, ir drabužiais apipūdavo, ir namų ruošos išmokė. Aušrutė užaugo – aukšta, tvirta, švelni. Baigusi mokyklą, išklausė kursus rajone ir grįžo į gimtą kaimą paukštininkystės ūkyje buhaltere.
Ir iškart susipažino su Dainiumi. Jis buvo naujas kaimo vyras, neseniai atvykęs agronomu. Išsilavinęs, ne kaip tie kaimiečiai. Ir jie vienas kitam patiko. Dainius po mėnesio prisipažino meilėje ir susituokė su Aušrute. Jai – dvidešimt vieneri, jam – dvidešimt penkeri. Vestuvės buvo tokios, kad visas kaimas kalbėjo.
Bet po vestuvių jis pradėjo dinginėti – išnykdavo dienai ar dviem, o paskBet po vestuvių jis pradėjo dinginėti – išnykdavo dienai ar dviem, o paskTada vieną vasaros dieną prie jų namo sustojo automobilis, iš kurio išlipo moteris su berniuku – Dainiaus pirmoji žmona, apie kurią jis Aušrutei nieko nebuvo pasakęs.