Ne, tai ne kvaili priekaištai. Jei tikrai mane myli, kaip sakai, tai…

— Ne, Marius, tai ne kvailos priekabės, — prieštaravo Eglė. — Jei tikrai mane myli taip, kaip sakai, tuomet įsiklausytum į mano žodžius. Kitaip man teks atšaukti vestuves.
— Žinoma, aš tave myliu, Eglute, — jaunuolis bandė apkabinti merginą, bet ji švelniai atsitraukė nuo jo. — Ar gi siūlyčiau tau susituokti, jei nemylėčiau? Bet tu taip pat turi mane suprasti. Vedžiu pirmą kartą. Visi mano draugai nekantriai laukė šios bernvakario šventės, o aš jiems sakysiu: „atsisveikinkit, vaikinai, nes žmona neleidžia!“ Net paskutinis kiemo šuo mane išjuoktų! Dar nesusituokiau, o jau mano žmona vadovauja! — Marius stengėsi susitvardyti ir nesupykti ant sužadėtinės.
— Tai reiškia, mielasis, kad draugų nuomonė tau svarbesnė už mano jausmus? — Eglės antakiai pakilo.
— Ne, Egle, — vaikinas apkabino merginą, priglausdamas ją prie savęs. — Man labai rūpi tavo jausmai, kaip ir tu pati.
— Palauk, Marius! — kategoriškai tarė Eglė, traukdama nuo jo. — Pabaikime pokalbį.
— Gerai, užbaikime, — beviltiškai sutiko jis. — Tikiuosi, paaiškinsi man paprastai, kodėl esi prieš bernvakarį?
— Gerai, — mergina atsisėdo ant sofos, sulaikydama ašaras. — Sakiau tau, kodėl skyriausi su buvusiuoju…
— O kuo čia tas buvęs? — suirzęs paklausė vaikinas. Mintis apie praeitį, kurios jo mylima mergina turėjo, visada keldavo diskomfortą. — Jis tave apgavo. Žinau, kad tai nemalonu. Bet aš tau netrukus neištikimas nebūsiu. Ar pasitiki manimi?
— Marius, aš pasitikiu tavimi. Bet tau nepasakojau, kaip tai įvyko. Jis surengė vadinamąjį bernvakarį, kuriame dėl nežinomos priežasties buvo ir merginų. Sužinojau apie tai po pusės metų, kai buvusi draugė man prasitarė, kad ir ją buvo pakvietęs. Tai įvyko prieš kelias dienas iki vestuvių, kai sirguliavau su aukšta temperatūra. Vyras bandė neigti, kai apie tai klausiau, o galiausiai prisipažino, kad apsvaigęs permiegojo su ta drauge.
— Dieve, Egle, nejaugi dėl vieno asilo dabar reikia visus bernvakarius uždrausti?
— Kaip tu nesupranti?! — rastisijojo nesusikalbėjusi mergina. — Tas smūgis buvo toks sunkus, kad vos neišprotėjau! Nenorėjau nė gyventi. Tuomet buvau nėščia ir dėl to streso praradau kūdikį, ilgai gydžiausi. Man nerūpi svetimi žmonės, bet iš tavęs laukiu palaikymo ir supratimo!
— Atsiprašau, mažute, nesuvokiau, kad tai taip rimta. Tu nesakei man detalių. Žinoma, padarysiu viską, kad būtum laiminga ir to daugiau nepatirtum, — Marius apsipylė mylimąją bučiniais, šnibždėdamas švelnius žodžius.

Naktį prieš vestuves Eglė negalėjo užmigti. Vakaras buvo pernelyg chaotiškas, ir nurimti buvo sunku. Vestuvių suknelė, kuri beveik mėnesį laukė savo eilės spintoje, staiga pasirodė per didelė. Reikėjo skubiai priderinti ją pagal figūrą. Laimei, mama mokėjo dirbti su adata, kitaip būtų tekę ieškoti siuvėjos, kuri sutiktų vėlai vakare atvykti į namus.
Tai dar nebuvo vienintelė staigmena. Vizažistė, su kuria buvo susitarta iš anksto, paskambino ir užkimusiu balsu pranešė, kad turi aukštą temperatūrą ir rekomendavo kitą specialistę. Tačiau ar naujokė susitvarkys su užduotimi, nė karto nematydama klientės? Visa tai nedavė ramybės Eglei ir ji negalėjo užmigti. Jeigu ceremonija būtų suplanuota vėlesniam laikui, būtų buvę paprasčiau. Bet Marius užsispyrė dėl ryto, kad daugiau laiko liktų švęsti, ilsėtis, o naktį skristi į medaus mėnesį.
Jos nelabai tenkino toks įtemptas grafikas. Norėjosi, kad viskas vyktų ramiai, be šurmulio ir streso, kad galėtų mėgautis kiekviena akimirka, jaučiant save kaip nuostabią princesę, visų žavėtą. Be to, tokios didingos vestuvės reikalingos buvo tik jo tėvams, jai užteko vos dešimties svečių. Tačiau Marius nusprendė kitaip, ir ji pasidavė. Juk šis diena yra svarbiausia jos gyvenime? Jei priešakyje lauks daug kitų stebuklingų dienų, šalia mylimo vyro.

Civilinės metrikacijos skyriuje Eglę apklojo gėlių ir sveikinimų jūra. Tik šiek tiek apsunkino dieną tai, jog Marius nebuvo sveikas. Ji iškart pastebėjo, kad jis išblyško. Prieš vakarą vaikinas truputį sunegalavo ir visą dieną praleido lovoje.
— Nieko baisaus, Eglute, nepergyvenk, — patikino jis sužadėtinę, — tai praeis. Išgėriau vaistų, ir jau geriau.
— Gal norėtumėte nevažinėti po miestą, o tiesiog pasivaikščioti parke ir ten pasidaryti nuotraukų?
— Puiki idėja! Ačiū, mažuti, tu geriausia! — įvertino jos pasiūlymą vyras.
Jie ramiai vaikščiojo parko alėjomis, lydimi liudininkų, kurie padarė daugybę nuotraukų. Tada jie nuvyko į restoraną, kur juos laukė artimieji ir kiti svečiai. Tėvai išėjo pasitikti jaunųjų su duona rankose. Eglės mama pasakė trumpą kalbą, po kurios jaunavedžiai atsilaužė po gabalėlį duonos. Eglės klausa visada buvo puiki, todėl ji girdėjo žodžius, skirtus tik Mariaus ausims: „Užkandyk gerai, nes po vakarykštės dienos negaliu žiūrėti.“
Ji žiūrėjo į liudininką, šypsenai prašvitusį, kai Marius kramtė. Supratęs, kad buvo išgirstas, jis nutaisė sugėdintą veidą ir nusisuko. Mergina sustingo, negalėdama praryti duonos, kuri pavirto į sunkų ir lipnų gumulą burnoje.
— Išgerk vandens, — susijaudinusi ištarė motina, tiesdama vandens butelį.
Eglė sunkiai atsikvėpė ir atsikratė gerklėje buvusio spazmo, tačiau kažkas nematomas sukirto galvą, sukeldamas skausmą ir baimę. Ji pasidengė šaltu, atgrasiu prakaitu, jausdama stiprų oro trūkumą.
— Eglute, kas nutiko? — pribėgo Marius. — Tau bloga?
— Gal nėščia? — pasigirdo šnabždesiai iš minios.
— Palauk, Marius, — mama apkabino dukrą, vedžiodama nuo naujojo žento. — Vesk svečius į pokylių salę. Aš pati su ja susitvarkysiu. Greitai grįšime.

Prie tualeto Eglė susmuko ant suolelio ir pradėjo drebėti visa kūnu.
— Paniška ataka? — nerimaudama paklausė mama.
Dukra linktelėjo ir prisiglaudė prie motinos.
— Kvėpuokime kartu, padėsiu tau įveikti šį jausmą.
Motina prisiminė laikotarpį, kai gelbėjo dukrą iš depresijos po nesėkmingos pirmosios santuokos. Tuomet ji lygiai taip pat lankėsi pas psichologą, kad išmoktų susidoroti su panašiomis atakomis, apie kurias anksčiau niekada nebuvo girdėjusi. Turėjo sveiką ir džiaugsmingą dukrą.
Dabar, raminant savo dukrą, ji su siaubu suprato, kad per anksti džiaugėsi dukros tariamai atkurta gerove ir linksmumu. Matyt, kažkas šią būseną vėl sugrąžino. Susitvardžiusi, Egle pavargusi paprašė motinos atvesti Marius pas ją. Tas greitai priėjo prie jos ir klūpojo šalia.
— Eglute, kas tai buvo? — paklausė Marius. — Niekada nematiau tavęs tokios būsenos. Ar tikrai esi nėščia?
— Ne, Marius, nesu nėščia. Laimei.
— Kodėl taip sakai? — nustebo vaikinas.
— Pasakyk atvirai, Marius, kas vakar įvyko?
— Ką turi omenyje? Nebuvo nieko ypatingo. Sakiau tau, kad negaluoju ir visą dieną praleidau lovoje.
— Kas skaudėjo, Marius? Kokia buvo temperatūra? Ar gydytoją kvietei?
— Aš… ne… kam reikalingas gydytojas? — susigėdo vaikinas. — Kam tiek daug klausimų? Ar kažko įtari mane?
— Manau, kad vakar gėrei alkoholį, o ne vaistus.
— Nesąmonės! — Marius pašoko. — Nesitikėjau, kad turi maniakišką įtarumą!
— Tuomet pažiūrėk man į akis, Marius, — mergina paėmė jo ranką ir patraukė prie savęs. — Patikėsiu tau visiškai, jei dabar žiūrėsi man į akis ir sakysi, kad buvai lovoje, o ne kitur. Na, pirmyn, Marius!
— Žinoma, — vaikinas žiūrėjo merginai į akis. — Vakar buvau lovoje…
Jis neišlaikė jos sodraus žvilgsnio, suklupo ir nusuko akis.
— Tęsk, Marius, aš klausau.
— Taip, buvau bernvakaryje! — išsiveržė jis, užsispyręs išsišiepdama, — Kaip turėjau elgtis, tavo nuomone? Draugai būtų nesupratę. Nenorėjau, kad kada nors sužinotum apie tai. Ir liaukis išdraskyti nervus, pagaliau! Turi manimi pasitikėti, nes galiu prisiekti, kad nebuvo nieko blogo per tą vakarėlį.
— Tikiu, Marius, tikiu. Bet tai nėra pagrindinis dalykas.
— Ką tuomet svarbiausia? Myliu tave ir netrokštu būti neištikimas. Ką dar reikia?
— Pagarba, Marius, ir jautrumas kito žmogaus jausmams ir skausmui.
— Todėl ir nieko nesakiau apie bernvakarį. Nenorėjau tavęs liūdinti.
— Ačiū, supratau.

— Grįžkime pas svečius, nes bado, visi jau išalko.
— Aš greit. Paskambink mano mamai.

Eglė, po panikos priepuolio jausdama kojas kaip švinines, atsistojo ir paėmė mamos ranką.
— Mama, iškviesk taksą, grįšiu namo.
— Ar gerai pagalvojai, mano brangioji? Nutraukti santykius lengva, atkurti sunkiau.
— Nieko nėra ką atkurti, mama. Mūsų su Mariumi namų pamatai pastatyti ant klampaus smėlio.

Visą vakarą skambučiai iš vyro giminaičių plaukė, bet Eglė išjungė telefoną po to, kai jo tėvai išliedavo ant jos šaltą tėviškų grasinimų upelį, kaltinami sūnaus pažeminimu. Pats Marius kelias dienas nesigirdėjo. Savaitės pabaigoje jis paskambino ir kaip įžeistas klausdavo:
— Na, ką dabar pasakysi man?
Aišku buvo, kad jis laukė ašaroto atsiprašymo ir maldavimų.
— Pateikiau dėl skyrybų, — ramiai atsakė ji.
— Ką tai reiškia? — tarė vaikinas. — Užuot atsiprašiusi už savo kvailystę ir santuokos atšaukimą, ketini padaryti dar vieną kvailystę?!
— Marius, labai mane įžeidei. Daugiau tavimi negaliu pasitikėti. Be to, negaliu planuoti savo ateities su žmogumi, kuris kaltina mane tuo, kuom pats buvo neteisingas.
— Netiesa?! Mano tėvai tiek pinigų išleido vestuvėms! Ir man nesiseka, kad tu sudarkei tradiciją, kuri svarbi mano artimiesiems.
— Džiaugiuosi, kad turi tiek daug artimų žmonių. Deja, pati nesu tarp jų. Todėl pateikiau dėl skyrybų.

Po šių žodžių Marius pradėjo šaukti ir reikalauti grąžinti pinigus, kuriuos jo šeima išleido vestuvėms. Marius padavė priešpriešą siekdamas susigrąžinti vestuvėms ir nepasisekusiam kelionei išleistus pinigus. Tačiau paaiškėjo, kad jo svečiai su malonumu suvalgė viską, kas buvo ant stalų, įskaitant trijų sluoksnių tortą, o už nesinaudotą turą, skirtą medaus mėnesiui, dalies pinigų buvo grąžinta. Po to, kai jo pretenzija buvo atmesta, jis visose socialinėse platformose užblokavo Eglę.
Po kelių mėnesių Eglei anonimas atsiuntė nuotraukas, kuriose „nesveikas“ Marius apkabina kažkokią lengvabūdę merginą per bernvakarį…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × 3 =

Ne, tai ne kvaili priekaištai. Jei tikrai mane myli, kaip sakai, tai…