„Neatsiveši manęs pas save?“ — paklausė motina su nuoskauda. Bet aš jau žinojau atsakymą…

„Ar neatvesi manęs pas save?“ – su įžeistu tonu paklausė motina. Aš jau žinojau atsakymą…

Esu Viktorija. Man trisdešimt aštuoneri, o santuokoje – jau penkiolika metų. Turiu vyrą Raimondą, sūnų, gerą butą Vilniuje ir, atrodytų, viską, ko širdis geidžia. Bet yra viena tema, kuri vis dar skaudina – mano mama. Tiksliau, jos karas su Raimondu, kuris tęsiasi jau daugiau nei dešimtmetį.

Raimondas atvyko į mūsų miestą iš mažo kaimelio. Tada jis tik svajojo stoti į universitetą, bet neišlaikė egzaminų ir įsidarbino santechniku, kad pragyventų. Gyveno bendrabutyje, dirbo ir nesiskundė. Galiausiai įstojęs studijas darbo nemetė – tapo puikiu meistru, kurio paslaugų visi norėjo. Būtent universitete mes ir susipažinome. Aš buvau metais vyresnė, mokiaosi kurso aukščiau, bet tarp mūsų kibirkštį užžiebė iš karto.

Kai baigiau mokslus, nusprendėme susituokti. Bet mano mama buvo kategoriškai prieš.

„Santechnikas? Ar tu išprotėjai? Kaimo vaikinas be buto, be perspektyvų!“ – rėkė ji.

Įtikinėjau ją leisti mums gyventi jos bute – laikinai, kol Raimondas nebaigs studijų. Mama sutiko nesmagiomis minčiomis, nors ir piktai. Nuo pat pradžių ji Raimondo nepriėmè, kad ir kiek jis stengtūsi. Per pirmas savaites jis suremontavo viską bute: čiaupą, viryklę, net balkono duris, kurios metų metais neužsidarydavo. O už tai – tik šaltumas ir priekaištai.

„Aš tavęs, berneli, neplanuoju registruoti pas save!“ – kartą piktai pratrūko ji. Raimondas tik ramiai atsakė: „Ir neprašau.“

Jis stengėsi. Kiekvieną dieną. Tverdavo viską. Bet aš matydavau, kaip tai jį graužia. O tada aš pastojau… Ir įvyko tai, ko bijojome.

„Ar tu išprotėjai?! Gimdysi iš šito užkampio?! Aš jį vos pakęsiu savo bute!“ – rėkė mama.

Raimondas išgirdo. Ir tyliai susirinko daiktus. Priėjo prie manęs ir pasakė:

„Arba tu eini su manimi. Arba aš išeinu vienas. Bet su tavo mama po vienu stogu daugiau nebeliksiu.“

Aš išėjau. Persikraustėme į jo mažą kambarį bendrabutyje. Gimė sūnus. Buvo sunku. Bet nė dienos neatsigailiu. Raimondas dirbo, mokėsi, papildomai užsidirbdavo. Po dvejų metų nusipirkome pirmą vienbutį. O vėliau – ir dviejų kambarių butą. Dabar gyvename erdviame trijų kambarių name. Raimondas – inžinierius didelėje gamykloje, su puikia alga. Ir vis tiek užsidirba papildomai, nes rankos auksinės, o klientų – kaip morkų.

Bet nuo tos dienos, kai išėjome, Raimondas ne vienerioms kojom neperžengė mano motinos slenksčio. Neatėjo nei į vieną šventę, nesusitiko net gatvėje. Jis kategoriškai pasakė:

„Aš nenoriu jos matyti. Galiu padėti pinigais, apmokėti poreikius. Bet ne daugiau. Tegul nesitiki nei bendravimo, nei mano vizitų.“

Mama ilgai to nesuprato. Ji ir dabar, po tiek metų, tęsia įsižeisti:

„Tai visą gyvenimą būsi vyro pančioje? O jei aš susirgsiu? Jei nebegalėsiu savęs prižiūrėti? Ir tu mane taip pat išmesi?“

Grįžus namo, tyliai paklausiau Raimondo:

„O jei kartais… ji tikrai nebegalės būti viena?“

Jis nesusimąstė:

„Samdysime slaugę. Tu ją lankysi. Viskas bus padoru, bet be jos mūsų gyvenime. Mano riba – tai tavo slenkstis.“

Aš susimąsčiau. Ir supratau – jis teisus. Jis neprivalo atleisti žmogui, kuris jį žemino. Jis neprivalo jai taisyti čiaupų, jei ji jį kažkadaBet kai vieną rytą mama paskambino ir tyliai, be priekaištų, paprašė pagalbos, aš pajutau, kad širdis vis tiek traukiasi prie jos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three × one =

„Neatsiveši manęs pas save?“ — paklausė motina su nuoskauda. Bet aš jau žinojau atsakymą…