Nebegalvoju apie sriubos lėkštę anytai, bet jos apsilankymai mane neviltin įstumia.

Šiandien parašysiu apie save ir savo kasdienybę. Ne vienas lizdas su paukščiais, bet mano namai Kaune, senamiestyje, kur seni medžiai šešėliauja virš raudonų plytų, tapo vietove, kurioje mano ramybė nyksta po vedusios mano vyro motinos nuolatinėmis apsilankymais. Mano vardas Gabija, esu ištekėjusi už Dariaus, o jo mama, Aldona, gyvena tiesiai po mumis to paties name. Lėkštė sriubos jai – nieko baisaus, leisk ir televizorių žiūrėti valandų valandas, bet kai kiekvieną dieną ji pasirodo be perspėjimo ir neužsimena apie išėjimą, kol nelieka naktį, mano kantrybė baigiasi. Nežinau, kaip tai sustabdyti, neižeidžiant vyro jausmų.

Šeima, į kurią patekau

Darius – mano meilė nuo studijų laikų. Jis švelnus, rūpestingas, dirba elektrikų ir visada jaučiuosi saugi šalia jo. Pradėjome gyventi kartu prieš ketverius metus, o Aldona iš pradžių atrodė kaip nuoširdi našlė, mylinti savo sūnų ir norinti būti arti mūsų. Kai persikėlėme į butą virš jos, galvojau – patogu, ji čia pat, padės, jei prireiks. Tačiau vietoj pagalbos gavau kasdieninę invaziją, nuo kurios negaliu pabėgti.

Mūsų dukrelė, Austėja, kuri tik sukako dveji, yra mūsų gyvenimo centras. Dirbu buhaltere pusė etato, kad turėčiau daugiau laiko su ja. Darius dažnai užsibūna darbe, tad daugelį rūpesčių tenka tvarkyti vienai. Tačiau Aldona pavertė mūsų namus savo antrąja erdve. Kiekvieną dieną, be jokio įspėjimo, pakyla laiptais ir užsuka prie mūsų. Jos vizitai – ne šiaip arbatos puodelis, o pilnas užimtumas.

Užsiknidus motina

Prasideda nuo ryto. Verdu pietums, o štai – beldžiasi į duris. „Gabija, tik pažiūrėti, kaip sekasi“, – sako Aldona, bet vos po minutės jau sėdi prie stalo ir laukia, kol jai atnešiu sriubos. Neskubu, lėkštė sriubos – ne didelis aukojimas, tegul valgo. Tačiau po pietų ji neišeina. Įsijungia mūsų televizorių, žiūri savo serialus valandų valandas, garsiai komentuodama. Austėja sukasi po kojomis, o aš bandau tvarkyti namus ar dirbti, bet Aldona tarsi nemato, kad turiu kitų darbų.

Vidurnakčio artėjimą, kai jau vos laikau akis atmerktas, ji pagaliau nusileidžia į savo butą apačioje. Bet net tai neužbaigia vakaro – ji gali sugrįžti, „pamiršusi“ kažką, arba paskambinti Dariui, skųsdamosi sveikatos problemų. Jos buvimas – kaip triukšmas foniniame režime, kurio negaliu išjungti. Ji kritikuoja, kaip ruošiu valgį, kaip rengiu Austėją, kaip tvarkau namus. „Gabija, mano laikais vaikai ilgiau miegodavo“, – sako ji, o aš tyliu, nors viduje verda pyktis.

Vyro tyla

Bandžiau kalbėtis su Dariumi. Po vieno iš tų dienų, kai Aldona sėdėjo pas mus iki pirmos nakties, pasakiau: „Dariau, aš pavargau, man reikia savo erdvės.“ Jis tik atsiduso: „Mama viena, jai nuobodu. Pakentėk.“ Pakentėk? Kiekvieną dieną aš kenčiu, bet mano jėgos baigiasi. Darius myli savo mamą, ir aš suprantu, kad ji jam brangi, bet kodėl turiu aukoti savo ramybę? Jo tyla verčia jaustis vieną mūsų šeimoje.

Austėja jau priprato, kad močiutė visada čia, bet matau, kaip jos tvarka ima nykti dėl šių nuolatinių vizitų. Noriu, kad mano namai būtų mano. Kad galėčiau ilsėtis, žaisti su dukra, būti su vyru be pašalinių akių. Tačiau Aldona mato, kad jos teisė būti pas mus yra kaip dėsnis. Jos butas – vos keliais laiptais žemiau, tačiau ji renkasi mūsų sofa, mūsų televizorių, mūsų gyvenimą.

Paskutinis lašas

Vakar buvo dar sunkiau nei įprastai. Ruošiau vakarienę, Austėja kaprizavo, o Aldona įjungė televizorių visu garsu. Paprašiau, kad pritildytų, bet ji net neatsisuko: „Gabija, nebaršk, aš gi netrukdau.“ Netrukdo? Vos nesiskyriau ašaromis, besijaudama bejėgiškumu. Kai Darius grįžo, ji paskundė jam, kad esu „negaliojanti“. Jis nieko neatsakė, o aš supratau – jei nepareikšBet jei dabar nieko nepasakysiu, tai niekada nesibaigs.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen − 14 =

Nebegalvoju apie sriubos lėkštę anytai, bet jos apsilankymai mane neviltin įstumia.