Aistė sėdėjo virtuvėje, žvelgdama į žiedą su mažu akmenėliu, kurį jai nesenai padovanojo Vytas. “Tiesiog taip”, kaip visada. Anksčiau tokie dovanai jaudino širdį, dabar – tik gilų liūdesį. Nėra nieko blogiau nei gyventi su žmogumi, kurį nemyli…
Su Vyta jie susipažino dar universitete. Jis buvo tas “geriausias draugas” – patikimas, tylus, švelnus. Visada šalia, visada pasiruošęs padėti. Aistė niekada į jį nežiūrėjo rimtai, kol jis nepradėjo jai dėmesio. Ilgai, kantriai. Ji net juokdavosi iš jo kalbėdama su draugėmis.
Bet jis nepasidavė.
Galiausiai jie pradėjo susitikinėti. Vėliau jis persikraustė pas ją. Viskas atrodė taip natūraliai. Tik tikri jausmai – taip ir neišsivystė.
Vytas buvo patenkintas viskuom. Verdavo jai ramunėlių arbatą, plaudavo indus, lygindavo sukneles. O Aistę erzindavo net jo kvapas. Jis jai atrodavo silpnas, be charakterio, nuobodus.
Draugės sakė, kad jai pasisekė: tokių vyrų reikia branginti. Tačiau už nugaros šnibždėdavosi – Aistė to neverta, ji ciniška, šalta.
O jis vis tiek kentėjo. Net kai ji flirtuodavo su jo kolegomis. Net kai stūmdavo jį šalin. Net tada, kai vieną kartą pratrūko: “Nelaikyk, aš išvykstu. Pavargau nuo tavęs”.
Jis stovėjo slenkstyje, išblyškęs, užgesusiu žvilgsniu. Ir nesustojo jos.
Po kelių savaičių Aistė sutiko Dovydą – užsigrūdusį, karizmatišką. Susitiko bare, kai ji, šiek tiek prisigerusi, šokdavo ant stalo. Jis tyliai atsisėdo šalia ir pasakė: “Per metus apgailėsi, kad išmetei tą, kuris tave mylėjo”.
Ji nusijuokė.
Su Dovydu viskas buvo kaip kine: restoranai, bemiegės nakties, brangūs dovanai. Kol nepradėjo atsirasti šalti žvilgsniai, priekaištai dėl garsaus juoko, nepatenkinti jos apranga. Vėliau – išdavystė. Ir jis net neatsiprašė:
– O ko tu tikėjaisi? Aš nieko nepažadėjau.
Aistė išėjo į lietų. Skambino Vytui. Bet taip ir nesurinko numerio.
Namoje ji išsitraukė senas nuotraukas – jis ir ji, laimingi. Jis laiko ją už pečių, o ji žiūri į jį apsvaigusiais akimis. Ar tik apsimeta, kad myli?
Po kelių dienų pas ją įvyko nervinis sutrikimas. Širdis neatlaikė. Ligoninėje ji pirmą kartą Vyto akyse išvijo ne meilę, o abejingumą.
– Kodėl atėjai? – sušnibždėjo.
– Nežinau. Iš įpročio.
Ir išėjo. Paliko ramunėles – tas, kurias ji kažkada mylėjo labiau nei rožes.
– Kodėl bijojai būti mylima? – paklausė psichologė.
Aistė verkšleno:
– Nes tai – rizika. Nes visi, kurie mane mylėjo, anksčiau ar vėliau pasitraukdavo. Tėtis dingo, kai man buvo septyneri. Mama pasakė: “Daugiau niekam nepasitikėk”. Bandžiau. Slėpiausi už cinizmo, už aštrumo. O Vytas prasiveržė…
Ji verkė. Verkė tyliai, lyg leisdama sau jausti.
– Ar nori jo grąžinti?
– Labiau nei nieko šiame pasaulyje. Bet jis nenori matyti manęs. Ir aš suprantu kodėl.
Praėjo dveji metai.
Aistė pamatė Vytą kavinėje. Jis sėdėjo prie lango, vartė meniu, pirštais beldė pažįstamą ritmą. Ji priėjo.
– Labas. Galima prisėsti?
Jis linktelėjo. Tyrėjo. Žiūrėjo į ją atidžiai.
– Neluosiu, kad man atleisi. Tiesiog norėjau padėkoti. U”Bet kai jis šyptelėjo, ji pajuto, kad širdyje dar guli ta viltis, kuri niekada visiškai neužgeso.”