Nemyli dukra

Nuo pat mažens Gabija manydavo, kad yra įsivaikinota. Vienąkart likusi namų viena, pradėjo krapštytis tėvų dokumentuose, ieškodama įrodymų. Tačiau rado tik savo gimimo liudijimą – ten aiškiai rašė, kad Kazlauskų šeimos nariai yra jos tikrieji tėvai.

Atrodytų, turėtų džiaugtis, bet merginai tik sunkiau pasidarė. Nusivylimas kėlė dar daugiau klausimų – kas gi negerai su ja?

Gabija buvo vyriausias vaikas šeimoje. Po trejų metų gimė jaunesnioji sesuo Ugnė. Iki jos atsiradimo mergina neatsimena, kaip elgėsi su ja. Tačiau vėlesni įvykiai įstrigo atmintyje kaip ryškus kontrastas.

Ugnėlė buvo auginama kaip karalienė – naujausi drabužiai, brangiausios žaislų. Gabija dažniausiai dėvėjo pusseserės pernešamus kostiumėlius. Mokykloje, jei vyresnioji parsinešdavo blogą pažymį, būdavo griežtai baudžiama – atimamas televizorius, uždraunamas susitikimas su draugėmis. Kai jaunesniajai atsitikdavo parnešti dvejetą, mama guodė: „Pažymiai – ne pagrindas“.

Nemylimiausia Gabijos frazė – „Ugnė jaunesnė“. Po to sekdavo nurodymas atiduoti lelią, leisti suvalgyti paskutinį saldainį.

Augdamos, Ugnė pradėjo pastebėti šeimos simpatijų skirtumus – ir ėmė juos be gėdos naudotis. Tapo tikra aktore – apsiverkti reikiamu momentu, pataikauti mamai ar tėčiui. Vyresniajai tokie talentai buvo svetimi – jos maksimumas – trenkti durimis neteisybės akimirką.

Nepatekusi į valstybinį universitetą, Gabija stojo į kolegiją. Tėvai pareiškė, kad neturi eurų jos mokslams. Iš kur gi jiem būtų atsiradus pinigų, kai viskas skirta Ugnės privačioms pamokoms ir studijų fondui.

Po pirmo kurso mergina susirado darbą, uždirbtus pinigus paskyrė nuomai ir išsikraustė. Gyventi kartu su šeima tapo neįkėnyiama.

Ugnė, matydama tėvų atleidimą, mokslus metė į šalį, ėmė vaikštinėti po vakarėlius. Kodėl stengtis, jei universitetą vis tiek sumokės?

Be to, kol Gabija gyveno namie, jaunesnioji vogdavo sesers drabužius, kosmetiką. Kartą net prisipažino, kad rastos cigaretės – vyresniosios. Aišku, kam tikėjo.

Gabija išsikraustė. Bet įskaudinimas liko. Ji vengdavo bendrauti su šeima – kiekvienas apsikrovimas baigdavosi Ugnės gyrinėjimais ir beprasmiais priekaištais. O pastarieji būdavo traukiami iš piršto, kaip ir eilės giesmės jaunesniajai.

Baigusi kolegiją, Gabija susirado gerą darbą, pradėjo uždirbti. Persikėlė į erdvų butą, susipažino su nuostabiu Kęstučiu, pradėjo lankytis pas psichologę. Suprato, vaikystės kompleksai stabdo gyvenimą. Norėjo sukurti šiltą šeimą, kurioje valdo meilė. Tik vieną vaiką – bijojo pakartoti tėvų klaidų.

Netrukus Kęstutis pasipiršo. Susituokė tyliai, be didelių vestuvių, be Gabijos tėvų. O su uošve užsimezgė šilta draugystė. Kartą mergina atsivertė apie šeimos santykius.

„Nenesioji atsakomybės už tai“, šypsodamasi tarė uošvė. „Su tavimi viskas gerai. Kai kurie žmonės turi begalinę meilės atsargą, kiti – ribotą. Tavo tėvai – antrieji. Tai jų klaida. O dabar tu – ir mano duktė.“

Gabijos gyvenimas atsitiesė. Įsigijo butą su paskola, įsileido katę Pūkį. Kartas nuo karto skambindavo tėvams – įsitikinti, jog gyvi. Su sese ryšių nepaliko, žino, kad mokosi trečiame kurse.

Vieną vakarą, žiūrint serialą, skambutis. Mama. Keista – paprastai skambindavo ji pati.

„Ar kas atsitiko?“, sustabdė filmą.

„Dukryt! Nelaimė!“

„Su tėčiu?“, išgąsdinta paklausė. Kad ir kaip būtų, juk užaugino.

„Ne. Su Ugnėle.“

Gabija nejautė nieko, tik pyktį. Jaunesnioji visada pasinaudodavo situacija.

„Kas nutiko?“, mandagumo dėlei paklausė.

„Kažkokia neaiški byla…“, murmėjo motina.

Mergina įsivaizdavo ligoninę, išmetimą iš universiteto. Bet „neaiški byla“…

„Na, Ugnė, matyt, partrenkė žmogų.“

„Ji turi teises ir mašiną?“, nustebo. Nenuostabu – jei paprašytų, tėvai nupirktų.

„Ne“, padarius pauzę, atsakė motina. „Draugo automobilis. Bet aš tikiu, kad ji nekaltė.“

Gabija kramtė. Žinoma, Ugnė – šventoji.

„Ir ką?“

„Sako, vairavusi girt

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × three =

Nemyli dukra