Nepaklusnios lėkštės: trys dienos kantrybės išbandymų.

Jonas plovė indus. Tris dienas kentėjo, bet jau nė vienos lėkštės ar puodelio nebuvo švarios. Tad grįžęs po darbo, net nesirengė persirengti. Apsivilko prijuostę ir ėmėsi darbo. Dar norėjo pagaminti kokią sriubą, nes pamiršo, koks yra tikras jos skonis…

Maisto likučiai taip prilipo prie lėkščių, kad reikėjo jas pamirkyti. Kavos puodelių – apie dešimt. Nejaugi negalima už save patį vieno išplauti? Kartus kamuolys kilo į gerklę. Norėjosi valgyti, o šaldytuve – tik keli agurkai ir tuščia lentyna. Ir staiga Jonas užuodė Rūtos pyragų kvapą. Jų namuose visada kvepėjo kepiniais, nes žmona labai mėgo gaminti. Tik grįždavo iš darbo ir virtuvėje jau sklisdavo cinamono kvapas. Arba vanilės. Jau plakimo mašina burzgė, orkaitė šilo…

Bet Jonas šiuo metu taip maloniai prisimena žmoną. Tuo metu jis manė, kad ji, išskyrus virtuvę ir vaikus (darbas nesiskaitė), nieko daugiau nemato. Visada ji ar tai skalbė, ar langus plovė, ar kilimus tvarkė. O vasarai virtuvė visiškai virsdavo konservų fabriku. Jonas nespėjo nešti stiklainių į rūsį.

Vieną vakarą jis grįžo iš darbo, Rūta, kaip visada, ant virtuvės slenksčio kažką virė-garino, o ji, sėdėdama ant stalo krašto – turėjo tokią blogą įprotį, skuto obuolius ir per televizorių žiūrėjo kažkokį koncertą.

– Skirsiuosi su tavimi, – Jonas neįtikėtinai ramiai, net nepasisveikinęs, tarė.

Žmona krūptelėjo, bet nepasuko galvos.

– Turiu kitą moterį, – paaiškino jis. – Myliu ją ir daugiau negaliu tavęs apgaudinėti.

Rūta padėjo peilį, lėtai pasisuko į vyrą savo įkaitusiu nuo garų ir gautos naujienos veidu ir paklusniai, tyliai tarė:

– Pasiimk vieną vyniotinį, nes tiek nesuvalgysime.

Jonas, žinoma, to vyniotinio neėmė, nors ir labai mėgo su aguonomis ir riešutais… Surinko pačius būtiniausius daiktus ir išėjo pas moterį, kuri buvo visai nepanaši į Rūtą. Ji niekada nenešiojo, kaip Rūta, džinsų – tik trumpus sijonėlius ir sukneles. Niekada nenešiojo sportinių batelių, tik aukštakulnius. Ji galėdavo pasakyti, kad eina į grožio saloną, tokiu tonu, lyg eitų į svarbų verslo susitikimą. Ir visas pasaulis turėjo palaukti.

O Rūta niekada nevaikščiojo į salonus. Nemėgo vaikštinėti po parduotuves ar turgus. Jei reikėdavo ką nors nusipirkti, sudarydavo sąrašą, nueidavo ir netrukus grįždavo su maišais. Ji neskaitė blizgančių moterų žurnalų, negėrė kavos, nedažė plaukų, nesportavo. Bet visada buvo graži, tvarkinga, liekna. Siaurose džinsuose ir trumpomis palaidinėmis, su kasa – „pynimėliu“, atrodė kaip moksleivė.

Jonas norėjo šalia savęs matyti tikrą moterį. Ir susirado sau Audronę. Dabar pats lygina marškinius, verda valgyti, plauna indus. Ir naktimis sapnuoja Rūtos vyniotinius ir pyragėlius. Sapnai kvepia vanile ir juose skamba Rūtos juokas…

Atstačius tvarką virtuvėje, Jonas nuėjo į kambarį. Ant sofos gulėjo Audronė, elegantiškai pasiremdama ant alkūnių. Priešais ją gulėjo žurnalas, o ant stalelio šone stovėjo dar trys puodeliai iš po kavos.

– Koks tu šaunuolis, mano zuikīlī. Ką aš be tavęs daryčiau? – sučirškė žmona, tiesdama rankas vyrui.
– Aš ką tik iš manikiūro. Taip pavargau! Pažiūrėk: puikūs nagai, tiesa? Savo, ar ne? Ateik, mano mylžiuk, apkabinsiu…

Joną pradėjo pykinti. „Matyt, iš alkio,” – pagalvojo jis ir nuėjo į virtuvę skusti bulvių.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

9 + 15 =

Nepaklusnios lėkštės: trys dienos kantrybės išbandymų.