Nepasiliko darbe? Pastaruoju metu darbo našta padidėjo, todėl dažnai vėluoja.

Aušra paguldė vaikus miegoti ir nuėjo į virtuvę išsivirti puodelio arbatos. Sauliaus vis dar nebuvo grįžusio. Pastaruoju metu jis buvo labai užsiėmęs darbe ir dažnai vėluodavo grįžti namo.

Aušra gailėjosi savo vyro ir stengėsi apsaugoti jį nuo namų rūpesčių. Juk jis buvo vienintelis šeimos maitintojas. Po vestuvių buvo nuspręsta: Aušra rūpinsis namais ir būsimais vaikais, o Saulius užtikrins jų patogų gyvenimą. Vienas po kito gimė trys vaikai. Kiekvieno jų atėjimas jį labai džiugino, ir jis sakė, kad nenori tuo apsiriboti.

Tačiau Aušra buvo pavargusi nuo nesibaigiančių sauskelnių, mišinukų ir bemiegių naktų. Ji nusprendė kuriam laikui sustoti su vaikais.

Saulius grįžo jau po vidurnakčio. Jis buvo truputį linksmas. Į jos klausimą, kodėl taip vėlai, atsakė:
– Aušrike, pavargome visi darbais, tad nusprendėme truputį atsipalaiduoti.

– Mano vargšelis! – nusišypsojo Aušra. – Eime, aš tave pavalgydinsiu!

– Nebereikia. Užkandome kepsneliais – sugadinau apetitą. Geriau eisiu miegoti.

Artėjo Kovo 8-oji, Moters diena. Aušra, paprašiusi savo mamos pasėdėti su vaikais, nuėjo į prekybos centrą. Ji norėjo šią dieną paminėti išskirtinai: romantiška vakarienė tik jiedviem. Mama sutiko paimti vaikus pas save.

Be maisto ir dovanų, Aušra nusprendė dar kažką nusipirkti sau. Jau ilgą laiką ji nieko sau nepirko – buvo gėda imti pinigų iš vyro rūbams, o vaikščioti jais taip pat nebuvo kur. Paskutinis jos pirkinys buvo namų kostiumas, bet tokiam vakarui jis tikrai netiktų. Aušra nuėjo į vieną iš drabužių parduotuvių ir, parinkusi kelias sukneles, ėmė jas matuotis.

Kai ji matavosi antrąją suknelę, iš gretimos persirengimo kabinos išgirdo pažįstamą vyro balsą:
– Mmm, norėčiau tave jau nurengti!

Atsakė skambus merginos juokas.

– Palauk truputį, neklaužada! Eik geriau žmonai ką nors išrink!

– Kam jai to reikia? Ji paskendusi vaikų auginime. Vaikams nesvarbu, ką ji dėvi – svarbu, kad būtų pavalgę, pakeisti vystyklai ir sudėtos jų žaislai! Padovanosiu kokį maišytuvą! Ar duonos kepimo mašiną – tegu džiaugiasi!

Autšrai lyg šaltu vandeniu perliejo. Ji, stengdamasi kelti kuo mažiau triukšmo, automatiškai matavosi sukneles ir klausėsi balsų iš gretimos kabinos.

– Jei ji paklaus, kur išleidai tiek daug pinigų, – toliau kikeno mergina. – Maišytuvas ir duonos kepimo mašina negali tiek kainuoti…

– Ir kodėl aš turėčiau aiškintis, kur švaistau SAVO pinigus? Tai aš dirbu, o ji sėdi namuose visko turėdama! Aš jai duodu tam tikrą sumą ūkiui ir gana! Tegul ir už tai padėkoja.

Panašu, kad matavimasis baigėsi, nes balsai dingo. Aušra atsargiai žvilgtelėjo iš savo kabinos. Taip ir yra: jos mylimas vyras stovėjo prie kasos su kažkokia blondine ir mokėjo už pirkinius. Sumokėjęs, jis pasuko į ją ir, nesigindamas kasininkės, pabučiavo merginą tiesiai į lūpas.

– Ar jums viskas gerai? – Aušra suprato, kad jau ilgą laiką sėdėjo persirengimo kabinoje, spoksodama į vieną tašką.

– Taip, taip, viskas gerai! – ji patraukė už užuolaidos ir padavė pardavėjai sukneles: aš pasiimsiu visas.

Namie, išleidusi mamą ir paguldžiusi vaikus pietų miego, Aušra susimąstė, ką jai dabar daryti? Tokio išdavystės iš vyro ji visiškai nebuvo tikėjusi. Net ne tiek, kad jis ją apgaudinėja, kiek kaip jis elgiasi su ja ir kaip nuvertina jos pastangas šeimai.

Ji norėjo bėgti ir prašyti skyrybų, bet privertė save sustoti ir pagalvoti.

„Na, prašysiu skyrybų, jis išeis pas savo blondinę, o aš liksiu viena su vaikais be pragyvenimo šaltinio. Alimentai? Tikriausiai tai bus kapeikos… Iš ko mes gyvensime?“

Iki vakaro sprendimas buvo priimtas. Saulius tą dieną ne vėlavo „darbo reikaluose“. „Dieną jau pamyliavosi“, – mąstė Aušra abejingai. Visi jausmai, kuriuos ji jautė vyrui, išnyko. Jis tapo svetimu žmogumi. Vienintelis dalykas, dėl kurio jai buvo neramu, kad jis norės artumo, o ji nebegalės jam to duoti. Eikėtųja.

Tačiau vyras, matyt, gavo visko iš savo meilužės ir prie Aušros nepriekaitė.

Kitą dieną moteris parengė gyvenimo aprašymą ir išsiuntė jį į įvairias įmones ir agentūras. Liko tik laukti. Dabar kiekvieną dieną Aušra pradėdavo tikrindama elektroninį paštą. Pagaliau sulaukta ilgai laukta žinia. Ji buvo pakviesta į pokalbį vienoje iš miesto įmonių. Būtent ten, kur dirbo jos vyras. Aušra ilgai svarstė, ar verta važiuoti, bet vis dėlto nusprendė – verta!

Paprašiusi motinos prižiūrėti vaikus, Aušra nuvyko į pokalbį. Po beveik dviejų valandų pokalbio su firmos vadovybe, jai buvo pasiūlyta gera pozicija su galimybe dirbti lanksčiu grafiku. Nors atlyginimą pirmą laiką žadėjo nedidelį, bet užtenkamą išlaikyti save ir vaikus.

Į namus Aušra grįžo kaip ant sparnų. Mama, pamačiusi dukterį tokią laimingą, uždavinėjo daug klausimų.

– Mama, Saulius mane apgaudinėja! – džiugiai sušuko moteris. Nusprendusi, kad dukra dėl to laikinai pametė protą, moteris paėmė ją už rankos ir pasodino šalia savęs ant sofos.

– Aušra, ką čia kalbi? Kaip Saulius galėtų tave apgaudinėti? Jis juk dirba visą dieną!

– Ne dirba, o eina pas savo merginą! – ir Aušra papasakojo viską, ką sužinojo, išgirdus persirengimo kabinoje. Mama, ją klausydama, paklausė:

– Na, ir ką ketini daryti?

– Prašysiu skyrybų! Ir taip, aš susiradau darbą lanksčiu grafiku. Dabar parašysiu prašymus vaikų darželiams ir, kai tik visi mano vaikai pradės eiti ten, pradėsiu dirbti pilną darbo dieną!

– Na, aš tavęs neatkalbinėsiu! Išdavystės atleisti negalima! Matau, kad čia tik pradžia. Juolab, kad jis tavęs nebevertina kaip asmens. O vaikams aš tau padėsiu!

– Ačiū, mama! – Aušra jautriai apkabino savo motiną.

Septintą kovo dieną Saulius vėl grįžo vėlai vakare. Aušra nieko jo neklausė. Saulius, nustebintas tokio žmonos abejingumo, pats pradėjo teisintis:

– Aušrike, vėl dirbome iki vėlumos… – bet Aušra neleidusi jam kalbėti, liepė eiti miegoti.

Kitą dieną moteris, sėdėdama virtuvėje ir maitindama vaikus pusryčiais, Saulius iškilmingai įteikė jai dovaną – duonos kepimo mašiną.

– Štai, brangioji, kad palengvinčiau tavo buitį! – jis bandė ją pabučiuoti, bet Aušra atsitraukė ir, net nepažvelgusi į dovaną, atsistojo iš kėdės.

– Aš taip pat turiu tau dovaną!

Nustebęs vyras, su dėžute rankose, sekė paskui ją. Ji išėjo į koridorių ir parodė į du didelius lagaminus.

– Aš su tavimi skirsiuosi! Dabar gali nebesistengti slapstytis dėl savo išdavystės!

– Kaip tu sužinojai? – sušuko nustebęs Saulius.

– Persirengimo kabinoje, kai rinkai dovaną savo blondinei. Ir taip: duonos kepimo mašiną gali jai atiduoti – man ji nereikalinga!

Apgaudinėdamas ir prarandantis šeimą, Saulius supyko:

– O tau gaila, kad turiu kitą moterį? Gražią, aistringą ir prižiūrėtą, skirtingai nei tu! Tu net pamiršai, kaip puoštis! Paskendusi vaikuose ir gyveni mano sąskaita! Maža to, kam aš ką perku! Tai mano reikalas! Ir neturi teisės skaičiuoti mano pinigų! Tave graužia, kad dar kažkam švaistau! Tu tiesiog materialistinė kvaila!

– Man negaila, – ramiai ištarė Aušra. – Eik.

Kitą dieną Aušra pateikė skyrybų ir alimentų prašymą. Po savaitės pasigirdo beldimas į duris. Prie slenksčio stovėjo anyta. Nepasisveikinusi su Aušra, ji sušuko:

– Materialistinė šiukšlė! Vyrą išvarei, o dabar melži iš jo pinigus! Nedelsiant atsisakyk alimentų! Jis neprivalo jų mokėti!

– Jis moka ne man, o savo vaikams, kurių pats ir norėjo! – atkirto Aušra. – Jei jam trūksta savo meilužei, tai jo problemos! Jis tas pats tėvas kaip ir aš!

– Ką tu be jo pinigų padarysi! Padėjai vaikų, tikėdamasi, kad visą gyvenimą sėdėsi jam ant kupros! Bet tau to nepavyks! Jis paprašys viršininkų sumažinti oficialų atlyginimą ir tu gausi grašius! Greit parlysi!

– Na, tai neįmanoma! – pasakė Aušra ir parodė duris. – Lauk iš mano namų, kol neiškviečiau policijos!

Grasindama prakeiksmais, anyta išėjo.

Praėjus keliems mėnesiams, vaikams paeiliui buvo suteiktos vietos vaikų darželiuose. O po mėnesio, kai jauniausias pradėjo eiti į vaikų darželį, Aušra pradėjo dirbti pilną darbo dieną.

– Labas! – prie jos stalo pasigirdo pažįstamas balsas. – Ar galime pasikalbėti?

– Atsiprašau, Sauliau, turiu daug darbo, – atsakė Aušra, nepakeldama galvos.

– Gal tada pietums kartu? – Saulius nenustygo. Aušra pakėlė galvą ir pažvelgė į buvusį vyrą. Jis atrodė pavargęs ir susidėvėjęs. Ji žinojo, kad blondinė, pas kurią jis išėjo, sužinojusi, kad pusė jo algos eis alimentams, iš karto jį išvarė. Bet jos tai jau nebejaudino.

– Ne, Sauliau. Nepakalbėsime ir nepietausime.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

14 − 3 =

Nepasiliko darbe? Pastaruoju metu darbo našta padidėjo, todėl dažnai vėluoja.